تاریخ: ۱۳:۱۰ :: ۱۳۹۵/۱۱/۲۴

2775, 3222, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 2٫۰۰ out of 5)
Loading...

استقلال ۳ – ۲ پرسپولیس+ ویدئو

 

منصوریان: پنج بازیکن باید اخراج می شدند

 سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: قبل از شروع مسابقه گفته بودم که دربی ۸۴ نقطه عطفی برای تیم ما خواهد بود.

علیرضا منصوریان پس از پیروزی ۳ بر ۲ مقابل پرسپولیس اظهار داشت: به هواداران‌مان تبریک می‌گویم به فوتبال ایران تبریک می‌گویم به جز حواشی آخرش بازی خوبی بود.

منصوریان ادامه داد: بعد از اینکه یک بر صفر از حریف عقب افتادیم توانستیم ۳ گل بزنیم و بازی را برگردانیم. دلیلش این است که بازیکنان ما می‌دانستند که از پرسپولیس چه می‌خواهیم و پرسپولیس را خوب آنالیز کرده بودیم.

وی تاکید کرد: به هوادارانمان تبریک می‌گویم. آنها برای کادر فنی صبوری کردند و به تیم فنی هم تبریک می‌گویم. بازیکنان جوان ما باید خوشحال باشند که در کنار باتجربه‌های بزرگی بازی کرده‌اند و آنها این مسیر را برای‌شان هموار کردند.

وی افزود: به هواداران پرسپولیس هم می‌گویم این فقط یک فوتبال ۹۰ دقیقه‌ای بود و بعد از آن ما در فوتبال منافع مشترک داریم و در لیگ قهرمانان آسیا باید به میدان برویم. این ۹۰ دقیقه تمام شد و پرسپولیسی‌ها دوستان ما هستند. می‌دانم شرایط هواداران سخت است. خدا را شکر به جدول خیلی کوچک برگشتیم. این بازی همانطور که گفته بودم نقطه عطف ما بود. زیرا پرسپولیس هجومی را بردیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال تصریح کرد: پرسپولیس هیچ وقت در این ورزشگاه ۳ گل نخورده بود و بعد از مدت‌ها ۳ گل به این تیم زدیم. به فوتبال ایران و برانکو هم خسته نباشید می‌گویم.

منصوریان با اشاره به اختلاف اسپانسر باشگاه با تلویزیون گفت: امیدوارم این اختلاف هر چه زودتر حل شود. زیرا به من هم گفتند برای مصاحبه نیایم اما ما وظیفه داریم چه بعد از برد و چه بعد از باخت بیاییم و در صدا و سیما حضور داشته باشیم و به مردم جواب دهیم.

وی در مورد اینکه پرسپولیس بازی را خوب شروع کرد اما همه چیز را از دست داد،؛‌گفت: در پرسپولیس باید ۴-۵ بازیکن را مدیریت می‌کردیم.اول محسن مسلمان بود که بازیکن خودم بوده است و می‌دانم چه نعمتی برای پرسپولیس است. سروش رفیعی و سیدجلال حسینی که تجربه زیادی هم دارد باید مدیریت می‌کردیم تا او نتواند تجربه‌اش را خرج تیمش کند. این ۳-۴ بازیکن را باید رابطه‌شان را قطع می‌کردیم.  ۳ گلی که زدیم چیز عجیبی نبود و هر لحظه ممکن بود گل دوم را بخوریم. پرسپولیس هم گل دوم را به ما زد. به بازیکنانم خسته نباشید می‌گویم. بازی خوبی بود. تنها نکته منفی آن حواشی آخر بازی بود.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد اینکه اتوبوسش را در مقابل دروازه خوب پارک کرده بود، گفت:‌۴۸ ساعت دیرتر از پرسپولیس استراحت داشتیم. ما مقابل السد ۱۲۰ دقیقه بازی کردیم و وقتی بازی ۳ بر یک به نفع ماست باید منطقی دفاع  می‌کردیم و باید نتیجه را برمی‌داشتیم. با عملکرد خوب دفاعی‌مان کاری کردیم که سروش و سیدجلال را کنترل کنیم. با حضور این بازیکنان نمی‌توانستیم باز هم بالا بازی کنیم. باید منطقی دفاع می‌کردیم.

منصوریان در مورد غیبت کمال کامیابی‌نیا گفت: نمی‌توانم منکر خوبی کمال شوم. نبودش به سود ما بود و در غیبت او فرشید اسماعیلی و علی قربانی نهایت استفاده را بردند  و خوشحالم و نمی‌توانم این خوشحالی را انکار کنم.

وی در مورد نحوه قضاوت علیرضا فغانی گفت: فغانی داوری فراتر از آسیاست اما ظرفیت بازیکنان ما  وقتی تعداد گلی عقب می‌افتد باید بیشتر شود. هنوز به نقطه حرفه‌ای نرسدیم که از حریف ۲-۳ گل عقب می‌افتیم و اتفاقاتی رخ می‌دهد. به فغانی هم گفتم ۵ بازیکن از استقلال و پرسپولیس باید اخراج می‌شدند. بازیکنان ما جوان بودند. به آنها گفته بودیم وارد حاشیه نشوند. به آنها گفته بودیم ممکن است از پرسپولیس جلو بیفتیم و فضای دیگری ایجاد شود. در آن صحنه همه همدیگر را هل می‌دادند. ۵ بازیکن استقلال و پرسپولیس باید اخراج می‌شدند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد میهمانی مشترک دو تیم قبل از بازی گفت: بالا و پایین زیاد داریم. نه به آن میهمانی که من رفتم بین بازیکنان پرسپولیس غذا خوردیم و همه همدیگر را در آغوش گرفته و خاطره می‌گفتند و نه به این اتفاقات آخر بازی. باید منطقی‌تر باشیم. قبل از بازی به سمت هم برویم و دست بدهیم. البته من با مراسم روبوسی قبل از بازی هم مشکل دارم. در ابتدای بازی آن کارها را می‌کنیم و در آخر به هم حمله می‌کنیم. یا از این طرف دیوار می‌افتیم یا از آن طرف.

سلیمانی: فغانی با عصبانیت قضاوت کرد/ گل دوم پرسپولیس خطا نبود

کارشناس داوری فوتبال ایران گفت: فغانی دوندگی زیادی در دربی ۸۴ داشت و در همه صحنه‌ها حاضر بود، اما با عصبانیت قضاوت کرد.

حیدر سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص قضاوت دیدار پرسپولیس و استقلال اظهار داشت: علیرضا فغانی در روزی که نشان می‌داد خیلی آماده است، از دقیقه ۱۵ به بعد کمی عصبی شد و قضاوتش تحت تاثیر عصبانیت قرار گرفت و دقایقی از بازی مدیریت بازی برایش سخت شد.

وی افزود: دقیقه ۷ خطای خشن امید ابراهیمی روی وحید امیری برای ترساندن رقیب صورت گرفت. داور باید در چنین مواقعی تذکر جدی به بازیکن خطاکار دهد. یک دقیقه بعد خطای خسرو حیدری روی وحید امیری مستحق اخطار بود که داور می‌خواست در همان ابتدای بازی اخطار ندهد و در واقع مدیریت کرد.

کارشناس داوری کشورمان ادامه داد: دقیقه ۱۳ خطای مهاجم استقلال در کنار خط طولی روی مدافع پرسپولیس انجام شد که کمک داور اول به درستی اعلام خطا کرد و اعتراض منصوریان بی‌مورد بود. دقیقه ۱۵ در کنار خط طولی نزدیک کمک داور دوم مدافع استقلال روی محرمی خطا کرد که از چشم داور و کمک داور دور ماند و در ادامه موجب درگیری دو بازیکن شد و فغانی با تذکر جدی به ماجرا پایان داد.

سلیمانی گفت: دقیقه ۲۳ اخطار به امید ابراهیمی صحیح بود، زیرا فقط پای بازیکن پرسپولیس را زد و باید کارت زرد می‌گرفت. دقیقه ۲۶ اعلام خطای رابسون جانواریو و اخطار به وی اشتباه بود و مدافع استقلال فقط با یک تکل بلند توپ را به بیرون زد و داور تحت جو نتیجه بازی اعلام خطا کرد. دقیقه ۳۸ خطای بهنام برزای به اشتباه از سوی فغانی اعلام شد. در واقع این بازیکن فقط توپ را زد، نه پای بازیکن پرسپولیس را.

وی با اشاره به خطای ماهینی در دقیقه ۳۸ گفت: اخطار به ماهینی صحیح بود، زیرا از یک موقعیت حمله استقلال جلوگیری کرد. البته در صحنه قبل از این خطا توپ به دست حسینی خورد که از چشم داور دور ماند.

این کارشناس داوری در خصوص صحنه‌های داوری در نیمه دوم خاطرنشان کرد: دقیقه ۴۶ داخل محوطه جریمه استقلال خطایی روی طارمی انجام نشد تا اعلام پنالتی شود و اعتراض بازیکن پرسپولیس بی‌مورد بود. دقیقه ۷۳ اخطار به فرشید اسماعیلی صحیح بود و با دو خطای پیاپی از حمله پرسپولیس جلوگیری کرد. دقیقه ۱+۹۰ اخطار به رحمتی و سیدجلال حسینی به‌خاطر ایجاد درگیری درست بود. دقیقه ۲+۹۰ پس از زدن گل دوم پرسپولیس، سیدجلال حسینی برای برداشتن توپ رفت که سید مهدی رحمتی مانع شد و در واقع فغانی در جو  بازی سید مهدی رحمتی را اخراج کرد و سیدجلال باعث اخراج دروازه‌بان استقلال شد.

سلیمانی  در باره گل دوم تیم پرسپولیس که توسط سید جلال حسینی به ثمر رسید، گفت: حسینی دستش را روی مدافع استقلال گذاشت، ولی به نظرم این فشار دست به حدی نبود که داور اعلام خطا کند. معتقدم از تصاویر تلویزیونی نمی‌توان تشخیص کاملی درباره این صحنه داشت و فقط داور می‌تواند اظهار نظر درستی داشته باشد.

وی در پایان گفت: علیرضا فغانی دوندگی زیادی کرد و در تمام صحنه حاضر بود، اما با عصبانیت قضاوت کرد و خطاهای کوچک میانه زمین را نگرفت یا گاهی به اشتباه اعلام کرد.

 

مدافع جوان پرسپولیس بعد از داربی بیهوش شد

محمد انصاری در پایان بازی با شکستگی سر مواجه و به بیمارستان منتقل شد. پایان این دیدار با حواشی مختلف از جمله درگیری و اخراج کاپیتان‌های دو تیم همراه شد.

در پایان دیدار استقلال و پرسپولیس که منتج به پیروزی سه بر یک آبی‌پوشان شد، محمد انصاری مدافع جوان این تیم به دلیل برخورد سنگی که از سوی هواداران به سمت او پرتاب شده بود از ناحیه سر آسیب دید و بیهوش شد و به بیمارستان منتقل شد.

پایان این دیدار با حواشی مختلف از جمله درگیری و اخراج کاپیتان‌های دو تیم همراه شد.

استقلال طلسم پنج ساله را شکست

هشتاد و چهارمین دربی پایتخت با برتری استقلال به پایان رسید تا برانکو بار دیگر به منصوریان ببازد.

دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس از هفته بیست‌ویکم لیگ برتر شانزدهم و هشتاد و چهارمین دربی پایتخت که قرار بود از ساعت ۱۵ امروز (یکشنبه) در ورزشگاه آزادی آغاز شود، به‌دلیل برگزاری مراسم خداحافظی محسن ترکی از داوری با ۷ دقیقه تأخیر آغاز شد. این بازی با نتیجه ۳ بر ۲ به سود استقلال به پایان رسید. برای استقلال فرشید اسماعیلی (۱۷)، علی قربانی (۲۰) و کاوه رضایی (۴۴) گلزنی کردند و گل‌های پرسپولیس توسط سروش رفیعی (۵) و سیدجلال حسینی (۳+۹۰) به ثمر رسید.
ترکیب استقلال: مهدی رحمتی، خسرو حیدری (مجتبی حقدوست – ۶۸)، لئوناردو پادوانی، رابسون جانواریو، میلاد زکی‌پور، امید ابراهیمی، بهنام برزای، امید نورافکن، فرشید اسماعیلی (فرشید اسماعیلی – ۸۵)، علی قربانی (مجید حسینی – ۶۱) و کاوه رضایی.
ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، محمد انصاری، سید‌جلال حسینی، صادق محرمی، فرشاد احمدزاده، حسین ماهینی، محسن مسلمان، سروش رفیعی، رامین رضاییان (علی علیپور – ۶۷)، وحید امیری و مهدی طارمی.
علیرضا فغانی به  همراه محمدرضا منصوری و سعید علی‌نژادیان این بازی را قضاوت کردند.
نیمه اول
دقیقه ۵: پس از یک و دوی سریع محسن مسلمان و فرشاد احمدزاده، مسلمان با پاسی عرضی به داخل محوطه جریمه رامین رضاییان و سروش رفیعی را صاحب موقعیت خوبی کرد که در این بین شماره ۷ سرخپوشان دروازه استقلال را باز کرد.
دقیقه ۱۱: وحید امیری ارسال خطرناکی به محوطه جریمه استقلال فرستاد که ضربه سر مهدی طارمی به شکل خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۱۲: اشتباه فرشاد احمدزاده و محسن مسلمان در سمت چپ خط دفاعی پرسپولیس، خسرو حیدری را صاحب موقعیت خوبی برای ارسال روی دروازه کرد. مدافعان پرسپولیس این حمله استقلالی‌ها را مهار کردند و در نهایت علیرضا بیرانوند سراسیمه توپ را دور کرد.
دقیقه ۱۷: فرشید اسماعیلی با شوتی سر ضرب از پشت محوطه جریمه پرسپولیس دروازه بیرانوند را باز کرد تا کار به تساوی بکشد.
دقیقه ۲۰: ارسال اسماعیلی به محوطه جریمه پرسپولیس با ضربه سر زیبای علی قربانی همراه بود تا استقلال خیلی زود پیش بیفتد.
دقیقه ۲۳: امید ابراهیمی به دلیل خطای شدیدی که روی حسین ماهینی انجام داد، از داور بازی کارت زرد گرفت.
دقیقه ۲۶: تکل خطرناک رابسون جانواریو روی پای وحید امیری برای این مدافع برزیلی یک کارت زرد به همراه داشت.
دقیقه ۳۰: ضربه ایستگاهی برای پرسپولیسی‌ها را رامین رضاییان به محوطه جریمه استقلال ارسال کرد که ضربه مهدی طارمی با فاصله‌ای بسیار کم از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۳۲: کاوه رضایی پشت محوطه جریمه پرسپولیس موقعیت خوبی داشت، اما به جای ضربه زدن به سمت دروازه یا صاحب توپ کردن بازیکنان هم‌تیمی، توپ را در اختیار علیرضا بیرانوند قرار داد.
دقیقه ۳۵: ارسال خطرناک امید ابراهیمی به درون محوطه جریمه پرسپولیس را مهدی طارمی به کرنر فرستاد.
دقیقه ۳۶: هجوم پرسپولیسی‌ها به سمت دروازه استقلال و توپی که درون محوطه جریمه این تیم به محسن مسلمان رسید، موقعیت خوبی برای به تساوی کشیدن بازی بود که ضربه مسلمان پس از برخورد به خسرو حیدری برگشت داده شد. در ادامه ارسال او هم ثمری نداشت و مدافعان استقلال توپ را برگشت دادند.
دقیقه ۳۷: ماهینی به دلیل خطایی که روی امید ابراهیمی انجام داد از داور مسابقه کارت زرد گرفت.
دقیقه ۴۲: ضربه ایستگاهی پرسپولیسی‌ها چسبیده به محوطه جریمه استقلال با شوت خوب رامین رضاییان همراه بود که توپ با فاصله‌ای کم از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۴۴: کاوه رضایی بار دیگر از ضعف پرسپولیس در سمت چپ خط دفاعی استفاده کرد و با فرار پشت مدافعان این تیم وارد محوطه جریمه شد و با ضربه‌ای زمینی گل سوم را برای استقلال به ثمر رساند.
دقیقه ۲+۴۵: ارسال پرسپولیسی‌ها به محوطه جریمه می‌توانست گل دوم این تیم را رقم بزند، اما مدافعان استقلال موفق‌تر بودند.
نیمه دوم
دقیقه ۵۰: ضربه ایستگاهی برای استقلال از سمت راست توسط امید ابراهیمی به محوطه جریمه پرسپولیس ارسال شد که ثمری برای آبی‌ها نداشت.
دقیقه ۵۱: فرشاد احمدزاده با ارسالی خوب درون محوطه جریمه استقلال مهدی طارمی را صاحب موقعیتی مناسب برای گلزنی کرد. ضربه سر مهاجم پرسپولیس به مدافعان استقلال برخورد کرد که طارمی اعتقاد به خطای هند و پنالتی داشت، اما داور دستور به ادامه بازی داد.
دقیقه ۵۷: سروش رفیعی با پاسی در عمق مهدی طارمی را با مهدی رحمتی تک به تک کرد، اما مهاجم سرخپوشان بازهم نتوانست از موقعیت خود استفاده کند و رحمتی هم توپ او را به خوبی مهار کرد.
دقیقه ۷۴: وحید امیری با حرکت بدون توپ خود پرسپولیسی‌ها را در یک موقعیت خوب قرار داد، اما بازیکنان این تیم نتوانستند از این موقعیت استفاده کنند.
دقیقه ۷۴: فرشید اسماعیلی به دلیل خطایی که روی حسین ماهینی انجام داد، از فغانی کارت زرد گرفت.
دقیقه ۷۵: محسن مسلمان ضربه ایستگاهی پرسپولیسی‌ها را به روی دروازه استقلال ارسال کرد که مدافعان آبی‌پوش توپ را به کرنر فرستادند.
دقیقه ۸۶: ارسال روی دروازه استقلال با ضربه سر سیدجلال حسینی همراه بود که توپ به تیر دروازه برخورد کرد و توپ برگشتی به مهدی طارمی رسید. مهاجم پرسپولیس در شرایطی که می‌توانست به راحتی به توپ ضربه بزند، بازی نمایشی را به اجرا گذاشت تا قیچی برگردان او هیچ ثمری برای سرخپوشان نداشته باشد.
دقیقه ۲+۹۰: سیدجلال حسینی به دلیل درگیری با مهدی رحمتی کارت زرد گرفت.
دقیقه ۳+۹۰: با پرتاب اوت بلند وحید امیری و ضربه سر سیدجلال حسینی پرسپولیس به گل دوم رسید. در ادامه رحمتی به دلیل خطا روی حسینی از بازی اخراج شد تا استقلال ۱۰ نفره و بدون دروازه‌بان شود و چون تعویض‌های استقلال انجام شده بود مجید حسینی درون دروازه استقلال قرار گرفت.
بعد از سوت پایان بازی نیز سروش رفیعی کارت زرد گرفت.
با این برد علیرضا منصوریان انتقام استقلالی‌ها را که شکست با سرمربیگری امیر قلعه‌نویی و پرویز مظلومی بود، از پرسپولیس گرفت. همچنین برانکو پس از شکست فصل قبل مقابل نفت تهران با هدایت منصوریان، بار دیگر شکست مقابل این مربی جوان را تجربه کرد. استقلال پس از پنج سال توانست پرسپولیس را شکست دهد.
پرسپولیس با این شکست ۴۷ امتیازی و صدرنشین باقی ماند تا به این شکل تراکتورسازی با ۶ امتیاز اختلاف نسبت به پرسپولیس به ادامه لیگ امیدوارتر باشد. استقلال هم ۳۷ امتیازی شد و فاصله‌اش را با ذوب‌آهن بیشتر کرد.

نقش ویژه طارمی در شکست پرسپولیس

مهدی طارمی یک بار دیگر فرصت مناسب گلزنی سرخپوشان را از دست داد تا برخلاف بازی شرایط به ضرر این تیم شود.

مهاجم ۱۰ گله پرسپولیس که پیش از بازی دربی انواع و اقسام وعده ها برای باز کردن دروازه استقلال و شادی های مدنظرش را داده بود، بعد از گلی که پرسپولیس در دقایق ابتدایی به ثمر رساند، می توانست با ضربه سر بار دیگر دروازه مهدی رحمتی را باز کند و با دو بر صفر کردن بازی، بازگشت را برای شاگردان منصوریان سخت کند اما ضربه سرش را در موقعیتی مناسب از بالای دروازه به بیرون زد تا تنها حسرت برای خودش و هواداران این تیم باقی بگذارد.

گل سوم استقلال به پرسپولیس (کاوه رضایی)+ ویدئو

گل زود هنگام پرسپولیس در دربی+ ویدئو

اعتراض پرسپولیسی ها به برانکو/ منصوریان تشویق شد

هواداران پرسپولیس از ترکیب سرمربی تیمشان انتقاد کردند.

مهدی رحمتی و پادوانی که با هم درگیری لفظی پیدا کرده بودند، پس از گل دوم یکدیگر را در آغوش گرفتند.

* هواداران پرسپولیس پس از پایان نیمه نخست از ترکیب برانکو انتقاد کرده و معتقد بودند جای فرشاد احمدزاده دفاع چپ نیست.

* هواداران استقلال در چند نوبت منصوریان را تشویق کردند.

* در یک صحنه امید نورافکن و رامین رضاییان با هم درگیر شدند که داور به هر دوی آنها تذکر داد.

 

هافبک استقلال هم از بازی با ذوب‌آهن محروم شد

هافبک استقلال در دیدار دربی ۸۴ کارت گرفت و دیدار بعدی تیمش را از دست داد.

فرشید اسماعیلی، هافبک استقلال در دیدار دربی ۸۴ از داور مسابقه کارت گرفت و دیدار بعدی تیمش مقابل ذوب‌آهن را از دست داد.

اسماعیلی امروز گل اول استقلال را به ثمر رساند.

رابسون جانواریو نیز بازی بعدی استقلال را از دست داده بود.

استقلال ۳ بر یک از پرسپولیس پیش است

 

 

نقد داورى نیمه اول ‘استقلال – پرسپولیس’

خداداد افشاریان گفت: فغانی حساسیت بازی را به خوبی کنترل کرد و اجازه داد تا بازیکنان بازی را ادامه دهند و در لحظه آخر تصمیم نهایی و درست را اتخاذ کرد.
به گزارش آنا، علیرضا فغانی داور بازی دربی هشتادوچهارمدر نیمه اول این بازی پربرخورد دو کارت زرد به بازیکنان استقلال و یک کارت زرد به بازیکنان پرسپولیس نشان داد.
خداداد افشاریان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی آنا، در مورد نحوه قضاوت فغانی در نیمه اول دربی گفت: «فغانی حساسیت بازی را به خوبی کنترل کرد و اجازه داد تا بازیکنان بازی را ادامه دهند و در لحظه آخر تصمیم نهایی و درست را اتخاذ کرد. داور بازی در تمام صحنه‌ها حاضر بود و با سوت‌های درستش حاشیه بازی را کنترل کرد.»
وی در مورد سه کارت زردی که فغانی به بازیکنان دو تیم نشان داد افزود: «در صحنه‌ای که امید ابراهیمی کارت زرد گرفت، در حالی که توپ را بازیکن پرسپولیس رد کرد به عمدی پایش را زد و کارت زرد درستی به این بازیکن داده شد. در صحنه خطای رابسون روی امیری هم مدافع برزیلی استقلال توپ را زد اما بعد از آن پای بازیکن را زد که متسحق کارت زرد بود.»
افشاریان ادامه داد: «در صحنه کارت زرد حسین ماهینی هم ابراهیمی در موقعیت خوبی قرار داشت که ماهینی با خطایش مانع از حمله آبی‌پوشان شد و فغانی به درستی کارت زرد را به ماهینی نشان داد.»

تراژیک ترین صحنه از دربی برای پرسپولیسی ها + عکس

باور کردنی نیست،استقلال در نیمه نخست سه بر یک پرسپولیس را شکست داد.

 

حسینی اولین تعویض استقلال برای حفظ برد

مجید حسینی مدافع جوان استقلال اولین تعویض استقلال در نیمه دوم برای حفظ نتیجه بود. این مدافع جوان که در دربی رفت عملکرد خوبی داشت، در دیدارهای زیادی در لیگ شانزدهم برای استقلال به میدان رفته و با وجود سن کمی که دارد، تجربه ی زیادی در ترکیب استقلال دارد.

این مدافع دقیقه ۶۰ نیمه دوم بازی جانشین علی قربانی شد تا استقلال که با دو گل برتری به دنبال حفظ نتیجه است، بتواند به بهترین شکل این کار را انجام دهد.

منصوریان با این تعویض نشان داد که از کسب پیروزی با این نتیجه راضی است و می خواهد با اضافه کردن یک مدافع، تنها نتیجه بازی را حفظ کند. مجید حسینی پس از حضور در زمین به سمت راست دفاع استقلال رفت تا خسرو حیدری به عنوان بال راست استقلال در زمین باقی بماند.

سیستم امنیتی منصوریان روی نیمکت استقلال

در صنه یکی از گل های استقلال فیلمبردار کنار زمین قصد داشت از منصوریان تصویر بسته بگیرد که سرمربی استقلال این اجازه را به او نداد چرا که نمی خواست صحبت هایش با محمد خرمگاه از تلویزیون پخش شود.

منصوریان می تواند امروز اولین پیروزی خود در دربی را جشن بگیرد و تا حالا همه چیز برای او خوب پیش رفته است.

 

برتری پرگل استقلال مقابل پرسپولیس در نیمه اول دربی هشتادوچهارم

نیمه نخست دیدار استقلال – پرسپولیس در چارچوب هفته بیست‌ویکم لیگ برتر با پیروزی پرگل آبی‌پوشان تهرانی به اتمام رسید.

دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس از هفته بیست‌ویکم لیگ برتر شانزدهم و هشتاد و چهارمین دربی پایتخت که قرار بود از ساعت ۱۵ امروز (یکشنبه) در ورزشگاه آزادی آغاز شود، به دلیل برگزاری مراسم خداحافظی محسن ترکی از داوری با ۷ دقیقه تأخیر آغاز شد. نیمه نخست این بازی با نتیجه ۳ بر یک به سود استقلال خاتمه یافت.

برای استقلال فرشید اسماعیلی (۱۷)، علی قربانی (۲۰) و کاوه رضایی (۴۴) گلزنی کردند و تک گل پرسپولیس توسط سروش رفیعی (۵) به ثمر رسید.

ترکیب استقلال: مهدی رحمتی، خسرو حیدری، لئوناردو پادوانی، رابسون جانواریو، میلاد زکی‌پور، امید ابراهیمی، بهنام برزای، امید نورافکن، فرشید اسماعیلی، علی قربانی و کاوه رضایی.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، محمد انصاری، سیدجلال حسینی، صادق محرمی، فرشاد احمدزاده، حسین ماهینی، محسن مسلمان، سروش رفیعی، رامین رضاییان، وحید امیری و مهدی طارمی.

علیرضا فغانی سوت آغاز این بازی را به صدا درآورد که محمدرضا منصوری و سعید علی‌نژادیان هم به عنوان کمک‌های اول و دوم او را کمک می‌کنند و اشکان خورشیدی نیز داور چهارم بازی است.

دقیقه ۵: پس از یک و دوی سریع محسن مسلمان و فرشاد احمدزاده، مسلمان با پاسی عرضی به داخل محوطه جریمه رامین رضاییان و سروش رفیعی را صاحب موقعیت خوبی کرد که در این بین شماره ۷ سرخپوشان دروازه استقلال را باز کرد.

دقیقه ۱۱: وحید امیری ارسال خطرناکی به محوطه جریمه استقلال فرستاد که ضربه سر مهدی طارمی به شکل خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۲: اشتباه فرشاد احمدزاده و محسن مسلمان در سمت چپ خط دفاعی پرسپولیس، خسرو حیدری را صاحب موقعیت خوبی برای ارسال روی دروازه کرد. مدافعان پرسپولیس این حمله استقلالی‌ها را مهار کردند و در نهایت علیرضا بیرانوند سراسیمه توپ را دور کرد.

دقیقه ۱۷: فرشید اسماعیلی با شوتی سر ضرب از پشت محوطه جریمه پرسپولیس دروازه بیرانوند را باز کرد تا کار به تساوی بکشد.

دقیقه ۲۰: ارسال اسماعیلی به محوطه جریمه پرسپولیس با ضربه سر زیبای علی قربانی همراه بود تا استقلال خیلی زود پیش بیفتد.

دقیقه ۲۳: امید ابراهیمی به دلیل خطای شدیدی که روی حسین ماهینی انجام داد، از داور بازی کارت زرد گرفت.

دقیقه ۲۶: تکل خطرناک رابسون جانواریو روی پای وحید امیری برای این مدافع برزیلی یک کارت زرد به همراه داشت.

دقیقه ۳۰: ضربه ایستگاهی برای پرسپولیسی‌ها را رامین رضاییان به محوطه جریمه استقلال ارسال کرد که ضربه مهدی طارمی با فاصله‌ای بسیار کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳۲: کاوه رضایی پشت محوطه جریمه پرسپولیس موقعیت خوبی داشت، اما به جای ضربه زدن به سمت دروازه یا صاحب توپ کردن بازیکنان هم‌تیمی، توپ را در اختیار علیرضا بیرانوند قرار داد.

دقیقه ۳۵: ارسال خطرناک امید ابراهیمی به درون محوطه جریمه پرسپولیس را مهدی طارمی به کرنر فرستاد.

دقیقه ۳۶: هجوم پرسپولیسی‌ها به سمت دروازه استقلال و توپی که درون محوطه جریمه این تیم به محسن مسلمان رسید، موقعیت خوبی برای به تساوی کشیدن بازی بود که ضربه مسلمان پس از برخورد به خسرو حیدری برگشت داده شد. در ادامه ارسال او هم ثمری نداشت و مدافعان استقلال توپ را برگشت دادند.

دقیقه ۳۷: ماهینی به دلیل خطایی که روی امید ابراهیمی انجام داد از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

دقیقه ۴۲: ضربه ایستگاهی پرسپولیسی‌ها چسبیده به محوطه جریمه استقلال با شوت خوب رامین رضاییان همراه بود که توپ با فاصله‌ای کم از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۴: کاوه رضایی بار دیگر از ضعف پرسپولیس در سمت چپ خط دفاعی استفاده کرد و با فرار پشت مدافعان این تیم وارد محوطه جریمه شد و با ضربه‌ای زمینی گل سوم را برای استقلال به ثمر رساند.

دقیقه ۲+۴۵: ارسال پرسپولیسی‌ها به محوطه جریمه می‌توانست گل دوم این تیم را رقم بزند، اما مدافعان استقلال موفق‌تر بودند.

گل فوری پرسپولیس به استقلال/ پرسپولیس یک – استقلال صفر

سروش رفیعی اولین گل شهرآورد ۸۴ را دردقیقه ۵ به دروازه استقلال زد.

سروش رفیعی اولین گل شهرآورد ۸۴ را در دقیقه ۵ به دروازه استقلال زد.

واکنش AFC به دربی تهران و قضاوت فغانی+عکس

کنفدراسیون فوتبال آسیا پیش از آغاز دربی تهران این دیدار را یکی از بزرگترین بازی‌های آسیا دانست.

تا دقایقی دیگر به آغاز دربی هشتاد و چهارم تهران میان استقلال و پرسپولیس باقی مانده است. کنفدراسیون فوتبال آسیا این بازی را یکی از بزرگترین بازی‌های آسیایی دانست.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا لحظاتی پیش در توئیتر خود نوشت: امروز دربی تهران است. استقلال مقابل پرسپولیس. این بازی یکی از بزرگترین بازی‌های آسیا است.

AFC درباره قضاوت فغانی نوشت: قرار است این بازی بزرگ را علیرضا فغانی، بهترین داور آسیا در سال ۲۰۱۶ قضاوت کند.

 

کری خوانی بازیگران سینما قبل از “دربی ۸۴”

در آستانه دربی ۸۴ و بازی بین تیم های استقلال و پرسپولیس” هر کدام از هنرمندان نسبت به این بازی هوادارای خاص خود را دارند.با چند تن از بازیگران سینما مصاحبه ای انجام داد که این کری خوانی به شرح زیر است:
پرسپولیس بازی را یک هیچ می برد
سپند امیر سلیمانی: به نظر من پرسپولیس یک هیچ می برد و از آنجایی که خودم پرسپولیسی هستم امیدوارم امروز این بازی را ببرد. امروز البته به ورزشگاه نمی روم و از دور بازی را می بینم.
از کودکی استقلالی هستم
دلاوری: من زیاد فوتبالی نیستم و به اهالی فوتبال جسارتی نمی کنم. اما به خاطر دوستانی که دارم و نوستالژی کودکی، از همان موقع استقلالی بودم و دوست دارم بازی امروز را استقلال ببرد.
استقلال می برد / آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است
فریبا نادری: من کُری نمی خوانم اما آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است و مطمئنم استقلال این بازی را می برد. آنهایی که فکر می کنند پرسپولیس می برد را خدا به راه راست هدایت کند. من پیش بینی می کنم این بازی در استقلال با نتیجه دو بر یک می برد.
امیدوارم پرسپولیس با یک “دو هیچ” خوشگل بازی را ببرد
حمیدرضا پگاه: این جور بازی ها را نمی شود پیش بینی کرد اما از آنجایی که پرسپولیسی هستم دوست دارم پرسپولیس این بازی را ببرد. نتیجه دقیق را نمی توانم بگویم ولی دوست دارم پرسپولیس با یک “دو هیچ” خوشگل بازی را ببرد.
برایم فرقی ندارد کدام تیم ببرد
سعید داخ: من پیش بینی می کنم امسال دربی بسیار جذابی را پیش رو داریم. واقعیت امر برای من فرقی نمی کند که کدام تیم ببرد. از طرفی اکثر این دوستان رفقای ما هستند و تنها امیدوارم بازی خوبی را ببینیم.
قبلا استقلالی بودم/به خاطر همسرم پرسپولیسی شدم
لاله اسکندری: من قبلا زمان بازی زرینچه استقلالی بودم اما بعد از ازدواج به خاطر همسرم پرسپولیسی شدم و راستش را بخواهید به خاطر پیشرفت زیادی که پرسپولیس در این مدت داشته فکر می کنم دو هیچ ببرد.

ورزشگاه آزادی لحظاتی قبل از دربی

 

تدبیر منصوریان برای ۱۵ دقیقه نخست دربی

علیرضا منصوریان در حالی که اکثر کارشناسان پیش بینی می کردند دست به ترکیب تیم برنده نزند و نفرات دیدار با السد را برای دیدار با پرسپولیس نیز به میدان بفرستد، فرشید اسماعیلی را جایگزین مجتبی حقدوست کرد تا علاوه بر حضور خسرو حیدری به جای غفوری مصدوم، تغییر دیگری را در تیمش اعمال کند.

شنیده ها حاکی از آن است که سرمربی استقلال، اسماعیلی که بازیکن دونده تری است را به میدان فرستاده تا فشار ابتدای بازی سرخ پوشان را کنترل کند. منصوریان خوب می داند شاگردان برانکو در ۱۵ دقیقه نخست بازی هایشان بسیار خطرناک هستند و فشار زیادی روی تیم حریف می آورند و بیشترین گل هایشان را در این بازه زمانی به ثمر رسانده اند. از این رو او روی دوندگی بیشتر اسماعیلی حساب کرده تا فشار پرسپولیسی ها را در ابتدای بازی کنترل کند. احتمال دارد حقدوست در نیمه دوم به میدان بیاید تا در بازیسازی آبی ها را یاری کند.

مصدوم استقلال به دربی نرسید

وریا غفوری دربی را از دست داد.

در حالی که روز گذشته علی منصوریان در کنفرانس خبری اش از احتمال حضور وریا غفوری در لیست ۱۸ نفره اش خبر داده بود در نهایت این اتفاق نیفتاد. وریا غفوری که در بازی با السد قطر از ناحیه زانو مصدوم شده بود به دربی ۸۴ هم نرسید.

ورود تیم فوتبال پرسپولیس به ورزشگاه قبل از دربی + عکس

تصاویری از ورود تیم فوتبال پرسپولیس به ورزشگاه آزادی قبل از آغاز دربی منتشر شد.

تیم فوتبال پرسپولیس برای دیدار با استقلال تهران وارد ورزشگاه آزادی شد.

تصاویر ورود کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به ورزشگاه آزادی برای بازی در دربی ۸۴ را در زیر مشاهده می کنید.

 

اتفاق تلخ در دربی؛سقوط داربست و مصدومیت یک پلیس

آفتاب هواداران را خوشحال کرد.

 سرمای هوای دربی در این لحظات کمتر شده است و برای لحظاتی آفتاب رویت شد تا تماشاگران داخل استادیوم کمی خوشحال شوند اما این آفتاب دوامی نداشت.

*سقوط یکی از داربست های داخل ورزشگاه موجب شد تا یک مامور انتظامی از ناحیه سر دچار شکستگی شود.

* تعدادی آتش نشان در ورزشگاه حضور دارند.

*استقلالی ها وارد ورزشگاه شدند.

دربی ۸۴ سراسر جنگ و دعوا خواهد بود / طارمی و امیری ۲ گل پرسپولیس را می زنند

سرمربی سابق پرسپولیس معتقد است مهمانی‎های پیش از دربی سمبلیک است و هیچ تاثیری روی نتیجه نخواهد داشت.

حمید درخشان شانس پیروزی سرخپوشان را در دربی ۸۴، بیشتر از رقیب سنتی‌اش می‌داند.

 درخشان در ادامه از شرایط دربی و نتیجه آن می گوید:

 * شرایط فنی دو تیم را در آستانه دربی ۸۴ چگونه ارزیابی می‌کنید؟

– استقلال شرایط چندان خوبی نداشت اما بازی خوبی مقابل السد ارائه و نشان داد به شرایط نسبتاً خوبی رسیده است اما در سوی دیگر میدان، پرسپولیس قرار دارد که از اول فصل در شرایط خوبی بوده است. به نظرم اگر دو مربی سرخابی نترسند شاهد یک بازی خوب و جذاب از دو تیم خواهیم بود.

 * ظاهراً هوا برفی خواهد بود.

– استقلال به لحاظ بازی در زمین برفی تجربه خوبی کسب کرده اما به نظرم برف و شرایط جوی در دربی ۸۴ هیچ تأثیر خاصی نخواهد داشت.

 * مهمانی چهارشنبه شب چه تأثیری در شهرآورد ۸۴ خواهد داشت؟

– این مهمانی‌ها سمبلیک است و هیچ تأثیری در ذات دربی به وجود نخواهد آورد، به همین دلیل قطعاً یک بازی گردن کلفت و فیزیکی و سراسر دعوا در کنار مسائل فنی را از جانب دو تیم سرخابی خواهیم دید.

 * کلید دربی دست چه بازیکن یا بازیکنانی از دو تیم خواهد بود؟

– بدون شک هافبک‌های دو تیم نتیجه بازی را تعیین خواهند کرد.

 * نتیجه بازی امروز را چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟

– به نظرم پرسپولیس با نتیجه ۲ بر یک استقلال را شکست می‌دهد و تصور می‌کنم مهدی طارمی و وحید امیری گل می‌زنند.

واکنش علی کریمی به دربی در اینستاگرام

علی کریمی پیشکسوت تیم ملی فوتبال و باشگاه پرسپولیس چند ساعت مانده به دربی ۸۴ در فضای مجازی ، نسبت به این بازی واکنش نشان داد.

علی کریمی پیشکسوت تیم ملی فوتبال کشورمان و باشگاه پرسپولیس که این روز ها در محل تمرین و اسکان پرسپولیسی ها بیش از گذشته حاضر می شود . چند ساعت مانده به دربی ۸۴ با انتشار پستی در فضای مجازی به این دیدار حساس واکنش نشان داد.

وی گفته است : به امید دربی قشنگ ، زیبا و قهرمانی

 

پیش بینی یک بازیگر از دربی!

بازیگر سینما و تلویزیون گفت: استقلال حتما یک بر صفر برنده این دیدار خواهد شد و با توجه به بازی بسیار خوبی که مقابل السد داشت با روحیه در داربی حاضر خواهد شد و باعث افتخار همه ما استقلالی ها می شود.

شراره رخام از جمله بازیگران زن کشورمان است که یک استقلالی دو آتیشه به حساب می آید و ایمان دارد که آبی پوشان در داربی ۸۴ پیروز خواهند شد. او درباره این بازی گفت: استقلال حتما یک بر صفر برنده این دیدار خواهد شد و با توجه به بازی بسیار خوبی که مقابل السد داشت با روحیه در داربی حاضر خواهد شد و باعث افتخار همه ما استقلالی ها می شود.

رخام درباره ستاره این بازی هم گفت: به نظر من مهدی رحمتی باز هم ستاره خواهد بود مثل بازی گذشته در زمین خواهد درخشید.از آنجایی که هدف دو تیم گلزنی است دروازه بان ها کار دشواری خواهند داشت و از آنجاییکه تکیه گاه اصلی استقلال هم دروازه بان است امید داریم که او بدرخشد تا دست پر از این میدان خارج شویم. شوت های امید ابراهیمی هم ویرانگر خواهد بود و در این بازی گل خواهد زد.

او درباره بازیکن محبوبش نیز گفت: من از آنجایی که استقلالی هستم فرهاد مجیدی را بسیار بسیار دوست دارم و برایش آرزوی موفقیت می کنم

خطرناک ترین بازیکن دربی ۸۴ کیست؟

سید جلال حسینی مدافع مستحکم تیم پرسپولیس فردا در حالی ششمین دربی اش را تجربه می کند که آماری عجیب را در این دیدارها از خود به جای گذاشته است.
در هر ۵ دیداری که حسینی پیش از این در دربی به میدان رفته است نتیجه ی دیدار با حساب صفر بر صفر به پایان رسیده است.
سید جلال دو دوره در دربی ها حاضر بوده که در بازه ی اول او دربی های ۷۵ تا ۷۸ را تجربه کرد که هر چهار دربی با تساوی بدون گل همراه با بازی هایی کسل کننده به پایان رسید. همچنین مدافع ملی پوش پرسپولیس دیدار رفت دو تیم در لیگ شانزدهم را نیز به میدان رفت که این دیدار نیز بدون اینکه توپی از خط دروازه ها عبور کند به پایان رسید. از این رو باید سید جلال حسینی را خطرناک ترین بازیکن این دیدار برای تماشاچیان نامید که اگر روندش در دربی ها را ادامه دهد باید منتظر صفر-صفری دیگر بود که  روی اعصاب طرفداران فوتبال خواهد  بود و هیچ کدام از طرفداران دو تیم موافق آن نیستند.

صحبتهای احمدرضا عابدزاده درباره دربی

دروازه بان پیشین تیم ملی فوتبال ایران می گوید دو روز قبل از دربی استرس شدیدی داشته است.

احمدرضا عابدزاده درباره داربی هشتاد و چهارم پایتخت، بیان‌ کرد: من برای هر دو تیم بازی کرده‌ام و در پانزده بازی که به میدان رفتم هیچ باختی نداشتم و داربی برایم همیشه همراه با برد یا مساوی بوده است. در بازی‌هایی که حضور داشتم همیشه هواداران هر دو تیم خوشحال بودند و آرزو می‌کنم بازی امروز هم از نظر کیفیت و مدیریت زیبا بوده و ثمره‌اش به تیم‌ ‌ملی برسد.

وی افزود: بازی‌های استقلال و پرسپولیس همیشه سخت بوده و امروز هم قرار است هشتاد و چهارمین بازی بین این دو تیم برگزار شود و همه مردم می‌خواهند ببیند که در نهایت چه اتفاقی رخ خواهد داد. خوشحال هستم که این بازی هنوز برای مردم محبوب است و این باعث می‌شود بدانیم فوتبال همیشه در دل آنهاست و همیشه با آن خوشحال می‌شوند.

دروازه‌بان اسطوره‌ای فوتبال ایران در پاسخ به این پرسش که آیا خاطره‌ای جالب از زمان بازی‌اش در داربی دارد، گفت‌: همیشه دو روز قبل از داربی استرس شدیدی داشتیم، چون انتظار مردم از ما بسیار بالا بود. دو روز قبل از بازی دو هزار نفر تماشاگر در تمرینات ما در ورزشگاه کارگران حاضر می‌شدند و ما با انگیزه‌ای که می گرفتیم با تمام وجود بازی را انجام می‌دادیم، اما داخل تیم نیستم و از دور شرایط را می بینم. با این حال امیدوارم مثل قدیم فوتبال زیبا و بدون حاشیه‌ای را شاهد باشیم.

حاشیه دربی ۸۴؛ حضور یک دختر در جایگاه استقلالی ها! + عکس

برخی کاربران فضای مجازی از حضور یک دختر جوان در جایگاه استقلالی ها به منظور تماشای دربی ۸۴ خبر می دهند.

 دقایقی پیش برخی کاربران فضای مجازی که در استادیوم آزادی برای مشاهده دیدار استقلال و پرسپولیس حضور دارند با انتشار عکسی در گروه های فوتبالی مدعی حضور یک دختر جوان در جایگاه استقلالی ها شدند.

آمار و ارقام جالب و خواندنی از دربی

آمار و ارقام جالب و خواندنی از دربی های مختلف را در زیز با هم مشاهده میکنیم.

مسن ‌ترین بازیکن داربی‌: غلامرضا عنایتی با ۳۹ سال سن و ۲۴ روز در داربی ۸۰

جوان ‌ترین بازیکن دربی: حسن روشن با ۱۷ سال و ۹ ماه در داربی دهم

مسن‌ ترین گلزن دربی‌: کریم باقری با ۳۵ سال و ۳۴۸ روز در داربی ۶۳

جوان ‌ترین گلزن داربی: حسن روشن با ۱۸ سال و ۳۵۸ روز در داربی ۱۴

رکورد دار کاپیتانی: علی جباری ۱۱ بازی

یشترین گل زده: صفر ایرانپاک ۷ گل

بیشترین بازی در دربی: علی پروین با ۲۰ بازی

بیشترین قضاوت: محسن ترکی در ۷ بازی

بیشترین سرمربی بی شکست: علی پروین در ۱۹ بازی

بیشترین تماشاگر: داربی روز ۱۵ مهرماه سال ۱۳۶۲ با حضور تقریبی بیش از ۱۲۰ هزار تماشاگر

سریع ‌ترین گل: علی سامره در ثانیه ۴۸ در داربی ۵۳

دیر هنگام ‌ترین گل: اسماعیل شریفات در دقیقه ۱۰۷ در داربی ۷۳

پر تکرارترین نتیجه: تساوی بدون گل با ۱۹ بار تکرار

همراهی ترکی با تیم داوری دربی /عکس

داور بازنشسته فوتبال کشورمان به ورزشگاه آزادی رفت.

محسن ترکی ظهر امروز به همراه تیم داوری دربی ۸۴ به ورزشگاه آزادی رفت.

وی در نیم فصل لیگ برتر از داوری خداحافظی کرد.

حرف های منصوریان و برانکو قبل از دربی+ ویدئو

 

ورزشگاه آزادی چهار ساعت قبل از دربی  + ویدئو

صحنه های عجیب پیش از دربی؛ بازهم اتفاق تلخی در راه است؟/عکس

تعداد بیشتر هواداران پرسپولیس نگرانی را بابت تکرار اتفاقات تلخ دربی قبلی بیشتر کرده است.

 در شرایطی که کمتر از ۳ ساعت تا آغاز دربی ۸۴ باقی مانده است، تعداد هواداران پرسپولیس چند برابر استقلالی ها است و تصاویر نشان می دهد که استقلالی ها تاکنون استقبال خوبی از بازی امروز نداشتند.

اتفاق مشابه این در دربی رفت رخ داد و باعث شد تا تعداد زیادی از سکوهای استقلالی خالی بمانند و به نظر می رسد با ادامه روند فعلی این اتفاق تکرار خواهد شد.

باید دید که مسئولان تا قبل از شروع بازی تدابیری در این راستا می اندیشند یا بازهم تعدادی هوادار پشت در می مانند و تعدادی ا سکوها خالی خواهد بود.

منبع: کاپ

اظهارنظر جالب مهاجم اوکراینی پرسپولیس در آستانه دربی

مهاجم اوکراینی پرسپولیس در آستانه دربی ۸۴،اظهارنظر جالبی انجام داد.

ولادیمیر پریموف با انتشار تصویری از بازی دور رفت که در آن در موقعیت تک به تک با مهدی رحمتی قرار گرفته بود نوشت:

من فرصت بیشتری برای حضور در میدان می خواهم.

پریموف در ترکیب پرسپولیس در این بازی جایی ندارد.

منبع: کاپ

فوری/یک تغییر در ترکیب استقلال برای دربی ۸۴

یازده بازیکن استقلال در دربی مشخص شد.

 ترکیب استقلال در مصاف با پرسپولیس به شرح زیر است:
سید مهدی رحمتی، خسرو حیدری، لئوناردو پادوانی، رابسون جانواریو، میلاد زکی پور، امید ابراهیمی، بهنام برزای، امید نورافکن، فرشید اسماعیلی، علی قربانی و کاوه رضایی.

بر این اساس در این بازی فرشید اسماعیلی جانشین مجتبی حقدوست شده است

منبع: کاپ

رونمایی از سورپرایز استقلالی ها برای دربی امروز

استقلالی ها از سورپرایز خود در دربی ۸۴ رونمایی کردند.

با برنامه ریزی صورت گرفته از سوی هواداران استقلال،امروز یک پرچم بسیار بزرگ آبی در جایگاه استقلالی ها در طبقه اول به اهتزاز درخواهد آمد.

 روی این پرچم دو ستاره قرار دارد که از دو قهرمانی استقلال در آسیا حکایت دارد.

منبع: جام نیوز

اعلام ترکیب پرسپولیس برای دربی ۸۴

ترکیب تیم فوتبال پرسپولیس برای دربی هشتادوچهارم پایتخت مشخص شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، برانکو ایوانکوویچ ترکیب تیمش را برای دیدار با استقلال مشخص کرد و براین اساس سرخپوشان در این بازی با ترکیب؛ علیرضا بیرانوند، محمد انصاری، سید‌جلال حسینی، صادق محرمی، فرشاد احمدزاده، حسین ماهینی، محسن مسلمان، سروش رفیعی، رامین رضاییان، وحید امیری و مهدی طارمی راهی میدان خواهند شد.

دربی ۸۴ از ساعت ۱۵ امروز درورزشگاه آزادی آغاز خواهد شد.

منبع: تسنیم

ترکیب استقلالا در بازی دربی

تیمیم های استقلال و پرسپولیس در چارچوب هفته بیست و یکم لیگ برتر امروز از ساعت ۱۵ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می روند. ترکیب احتمالی تو تیم را بررسی کرده ایم.

دروازبان: (سید مهدی رحمتی)
رحمتی سنگربان استقلال در دربی خواهد بود، دروازه بان آبی پوشان هفته خوبی را پشت سر گذاشت و با مهار پنالتی بازیکن السد نقش زیادی در صعود استقلال به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا داشت. شاید اگر رحمتی فردا نیز روز درخشانی داشته باشد استقلالی ها می توانند به کسب نتیجه خوبی امیدوارن باشند.

مدافعین:
به احتمال فراوان مانند بازی با السد دو مدافع آخر تیم استقلال پادوانی و رابسون جانواریو باشند این دو بازیکن در دو بازی اخیر استقلال مقابل ماشین سازی و السد قطر در قلب خط دفاع این تیم حضور داشتند و استقلال در هر دو بازی گلی دریافت نکرد. با توجه به مصدومیت وریا غفوری و همچنین هرایر مگویان، خسرو حیدری مدافع سمت راست استقلال خواهد بود. در سمت چپ دفاعی نیز با توجه به عملکرد خوب این روز های میلاد زکی پور محتمل ترین گزینه برای این پست در دیدار فردا بدون شک این بازیکن خواهد بود.

هافبک ها:
منصوریان در بازی های اخیر خود از دو هافبک دفاعی استفاده کرده و از امید نورافکن در کنار امید ابراهیمی استفاده می کند،نورافکن علارغم سن و سال کمش توانسته عملکرد بسیار خوبی داشته باشد و در دیدار فردا مقابل پرسپولیس دو هافبک دفاعی این تیم را تشکیل خواهند داد. هافبک راست استقلال به احتمال فراوان مانند سایر بازی های اخیر بهنام برزای خواهد بود و هافبک سمت چپ استقلال از بین مجتبی حق دوست و یا فرشید اسماعیلی انتخاب خواهند شد.

مهاجمین:
علی قربانی و کاوه رضایی محتمل ترین گزینه های ترکیب استقلال در خط حمله خواهند بود، دو بازیکنی که در هفته های اخیر نیز نمایش خوبی داشتند و بازی های خوبی برای استقلال انجام دادند.

منبع: شما نیوز

فتاحی: بلیت های دربی تمام شد/ چمن آزادی مشکلی ندارد

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: تماشاگران بدون بلیت به ورزشگاه نیایند چون پشت در می مانند.

 سعید فتاحی درباره وضعیت ورزشگاه آزادی پیش از دربی ۸۴ اظهار داشت: درهای ورزشگاه از صبح باز شده و حدود ۵ هزار نفر داخل استادیوم هستند. بارندگی وجود دارد و به خاطر همین از تماشاگران می خواهم که با لباس گرم به ورزشگاه بیایند و کمی زودتر هم حرکت کنند.

وی افزود: تمامی بلیت های مسابقه امروز فروخته شده و هیچ بلیتی هم در ورزشگاه به فروش نمی رسد. تماشاگران بدون بلیت به ورزشگاه نیایند چون پشت در می مانند.

فتاحی درباره وضعیت چمن گفت: روی زمین کاور کشیده شده و پیش بینی های لازم انجام شده است. مشکلی نداریم و می توانیم شاهد یک بازی خوب باشیم.

منبع: کاپ

همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.