2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل رتاپ درخصوص برنامه های این شرکت برای رقابت در بازارReviewed by سایت رادیوسهام on Feb 13Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل رتاپ درخصوص برنامه های این شرکت برای رقابت در بازارگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل رتاپ درخصوص برنامه های این شرکت برای رقابت در بازار
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل رتاپ درخصوص برنامه های این شرکت برای رقابت در بازارشرکت تجارت الکترونیک پارسیان با نماد رتاپ اقدام به افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی برای خرید پوزهای جدید کرده است. این شرکت پس از حضور رقبا در بازار سهم بازار خود را از دست داد، در نتیجه به فکر راه حل های نوین برای حفظ سهم بازار و حفظ سودآوری شرکت است. این شرکت قراردادهای خود را با موسسات مالی تمدید کرده و بسیاری از آنها نیز با رشد در تعداد تمدید شده است. رادیوسهام با عبدالعظیم قنبریان مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان در خصوص وضعیت شرکت و برنامه های پیش روی آن گفتگو کرده است.

۱- افزایش سرمایه شرکت به چه منظوری بود؟

شرکت تجارت الکترونیک پارسیان خود را برای رقابت سنگین آماده می کند. ما در شروع رقابت خوبی داشتیم. بخشی از اقدامات ما برای حضور در رقابت انجام شده و حتی بخشی از مسائل نرم افزاری نیز تجهیز شده اند. بخشی دیگر نیز در دستور کار قرار گرفته اند. توسعه این چنین فعالیت هایی نیازمند افزایش سرمایه است. بر همین اساس بر آن شدیم تا افزایش سرمایه خود را عملی کنیم. این افزایش سرمایه به اندازه ۱۰۰ درصد از محل آورده نقدی و مطالبات سهامداران در نظر گرفته شده است.

حتما بخوانید :  شاخص بورس ۹۷۹ واحد افت کرد

۲- با مبلغ افزایش سرمایه چه خواهید کرد؟

با بررسی های صورت گرفته از جانب شرکت متوجه شدیم که باید ناوگان کارتخوان های شرکت نوسازی شود و مقداری کارتخوان نیز خریداری گردد. در نظر داریم تا حدود ۱۱۰ هزار دستگاه کارتخوان جدید خریداری و ۹۰ هزار دستگاه کارتخوان مستعمل را جمع آوری کنیم که سرجمع حدود ۲۰۰ هزار دستگاه کارتخوان نیاز داریم برای تامین این مقدار کارتخوان نیاز به سرمایه ای داریم که باید از طریق افزایش سرمایه تامین شود. هدف از این کار این است که ما سهم خود را از تعداد کارتخوان ها در بازار حفظ کنیم و همچنین اقدام به بهره وری کارتخوان ها با ایجاد سرویس های امنیتی کنیم. به گونه ای که سطح کیفی را بالا برده و بهینه سازی را صورت دهیم.

۳- چقدر وارد حوزه اپلیکیشن موبایل شدید؟ ورود شما تا چه حد بوده است؟

شرکت تجارت الکرتونیک پارسیان اپلیکیشن تاپ را دارد که جشنواره بزرگی برای معرفی آن دیدیم و خیلی هم برای آن هزینه کرده ایم. امیدواریم که به قطع در این حوزه موفق شویم. برنامه ریزی های مورد نظر در این خصوص صورت گرفته و همان طور که گفته شد جشنواره پرشتاب ما برای اپلیکیشن تاپ راه اندازی شد. ما فکر می کنیم ادونتیجی که در این اپلیکیشن نسبت به سایر ایجاد کردیم، کاملا متفاوت خواهد بود. افراد با نصب اپلیکیشن تاپ حتی به راحتی می توانید قبض تلفن ثابت را پرداخت کنید. این قبض با اپلیکیشن تاپ هم استعلام و هم پرداخت خواهد شد. هیچ اپلیکیشینی این قابلیت را ندارد. فروش طرح ترافیک به راحتی از طریق تاپ صورت خواهد گرفت. فعالیت های ما بر روی تاپ بسیار گسترده و نو است که مطمئنا با استقبال بازار رو به رو خواهد شد. با استفاده از ارتباطات و نفوذی که شرکت پککو دارد فعالیت هایی را روی تاپ اجرایی خواهیم کرد که به یک مزیت رقابتی تبدیل شود. امیدواریم به موفقیت در این حوزه دست یابیم.

حتما بخوانید :  فصل غبارزدایی از انتظارات بورسی‌

۴- دستگاه های پوز جدید شما که روانه بازار خواهد شد چه مزیتی نسبت به سایر پوزها برای جذب مشتری دارد؟

همان طور که پیش تر بیان شد از ۲۰۰ هزار پوز وارد شده، ۹۰ هزار تا برای نوسازی خواهد بود و مابقی برای توسعه مورد استفاده قرار خواهد گرفت. بخشی را که برای توسعه گذاشتیم باید گسترش یابد. ما برای اینکه اقبال را به سمت کارتخوان های خود بیاوریم کارهای نو را انجام داده و خواهیم داد. یعنی برای پذیرنده امکانات خوبی را فراهم خواهیم آورد تا به این کارتخوان ها توجه نماید. جذب فروشنده برای دستگاه های پوز شرکت ما با ارائه طرح هایی همچون ارائه بیمه های تکمیلی درمان و … نیز صورت خواهد گرفت. کارهایی از این قبیل نیز صورت خواهد گرفت. طرح های تشویقی زیادی برای مشتریان طراحی شده، بهرحال تمام تلاش ما بر این است که پوز ما پوز اول در بازار باشد.

۵- برنامه ها و طرح های توسعه شما به چه صورت است؟فقط روی اپلیکیشن های موبایل تمرکز کرده اید؟

ترند دنیا همین است. تجارت هسته ای ما پوز بوده اما این را باید روی موبایل تغییر دهیم و به تدریج به سمت این موضوع برویم. این موضوع در شرکت تجارت الکترونیک پارسیان دنبال می شود. مبلغ تراکنش ما تغییر خواهد کرد. چنانچ مبلغ تراکنش افزایش پیدا کند خود به خود مبلغ تراکنش نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

حتما بخوانید :  زمان و شرایط عرضه اولیه دومین شرکت جدید

۶- قراردادهای شما با موسسات مالی و اعتباری به چه صورت است؟

بسیاری از قراردادهای ما تمدید شده، قرارداد ما با بانک تجارت به بالای ۱۰۰ هزار تا رسیده، پست بانک نیز قرارداد خود را با رقم ۳۰ تا ۵۰ هزارتا رسانده منعقد کرده، همچنین قرارداد ما با موسسه کوثر نیز بیشتر شده است. ضمن اینکه در نظر داریم تا سرمایه گذاری های جدید نیز صورت دهیم تا مارکت شرکت افزایش یابد.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در روز جاری به صورت همزمان حضوری و الکترونیکی برای سهامدارانی که حضور فیزیکی نداشتند برگزار شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.