2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل ساینا درخصوص بودجه سال 96 شرکتReviewed by سایت رادیوسهام on Feb 14Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل ساینا درخصوص بودجه سال 96 شرکتگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل ساینا درخصوص بودجه سال 96 شرکت
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل ساینا درخصوص بودجه سال 96 شرکتشرکت ساینا کمتر از یک سال است که وارد بازار سرمایه شده و در این مدت توانسته فعالیت مناسبی داشته باشد. این شرکت فعالیت های گسترده زیادی دارد. محصولات جدید این شرکت هر ساله وارد بازار می شود و بسیاری از آن ها مزیت رقابتی نیز دارند. رادیوسهام با علی صفوی نژاد مدیر عامل شرکت ساینا گفتگو کرده که متن آن به شرح ذیل است.

۱- در سال مالی گذشته فروش شما به چه صورت بود؟ از مزیت های خود بگویید؟

ما در سال مالی گذشته توانستیم فروش خود را افزایش دهیم. این رقم به نسبت سال گذشته خود با رشد رو به رو بوده است. این در حالی است که بهای تمام شده شرکت در همین سال با افت رو به رو بوده و بهای تمام شده به نسبت سال گذشته کاهش داشته است. ما توانستیم سود خالص خود را افزایش دهیم. لازم به ذکر است که هزینه های مالی شرکت نیز کاهش داشته و ما تلاش کردیم این هزینه ها را حداقل سازی کنیم. البته هزینه های تبلیغات با افزایش رو به رو بوده که آن هم به دلیل حفظ سهم بازار بوده و در صورت عدم تبلیغات این سهم را از دست می دادیم. از جمله مزیت های ما این است که از ظرفیت خود استفاده کردیم و براساس استراتژی مدنظر حرکت کردیم.

حتما بخوانید :  روی خوش سهام به فروکش ریسک‌ها

۲- محصولات جدید قابل ارائه ای دارید؟ این محصولات را نام ببرید؟

شرکت ساینا معمولا هر چند وقت یکبار محصولات جدیدی برای ارائه به بازار دارد. ژل ماشین ظرفشویی محصول جدید ما بوده که حدود دو ماه از ورود این محصول به بازار می گذرد. این محصول قابلیت صادراتی بالایی دارد و در بازارهای دنیا هم بی نظیر است. از جمله دیگر محصولات جدید می توان به اسپری های محو شونده، سفید کننده های معطر، اسپری های موبر و فوم ریش اشاره کرد. انتظار می رود این محصولات سهم بازار خوبی را داشته باشند. یکی از استراتژی های شرکت تکمیل سبد محصولات ظرفشویی است که در راستای همین استراتژی نیز حرکت می کند.

۳- بودجه ۹۶ چطور بسته شده است و برنامه شما برای محقق شدن آن به چه صورت است؟

بودجه ۹۶ یعنی بودجه سال جدید شرکت محتاطانه بسته شده و ما کارها را طبق استراتژی ها و برنامه های شرکت جلو می بریم. ما در سال آتی حدود ۱۱ محصول جدید وارد بازار خواهد شد. این محصولات جدید در بودجه پیش بینی شده شرکت دیده شده است. پاک کننده ها ستاره های صنعت شوینده هستند. حاشیه سود این محصولات بالای ۴ درصد هستند که بسیار بر عملیات شرکت تاثیر می گذارند. ضمن اینکه گلی جوان محصول جدید شرکت با تحولات جدید بوده که با استفاده از برند معروف گلی وارد بازار خواهد شد، این مایع ظرفشویی سهم خوبی را از بازار نصیب خود خواهد کرد. گلی جوان متناسب با نیاز روز طراحی شده که برند گلی این محصول را در بازار موفق خواهد کرد.

حتما بخوانید :  پیش بینی 60 نفر از بزرگان بورس از آینده بازار

۴- تخفیفات شرکت به چه صورت است؟ فکر نمی کنید این تخفیفات بالا است؟

قبلا تخفیفات ساینا برای فروش کوتاه مدت بود اما در حال حاضر این تخفیفات در شرکت نهادینه شده و می توان گفت به صورت دائمی لحاظ می گردد که آن هم به علت شرایط موجود می باشد، مزیت شرکت ساینا در قیمت تمام شده پایین بوده و همانطور که گفته شد این بهای تمام شده حتی با رشد فروش کاهش یافته داشته که به عنوان یک مزیت بزرگ شرکت ساینا محسوب می شود. کاهش بهای تمام شده شرکت به علت اتومات بودن بسیاری از دستگاه ها و ماشین آلات شرکت است.

۵- به نظر شما پی بر ای سهم بالا نیست؟ این پی بر ای توقع سهامداران را بالا می برد؟

به نظر بسیاری از اهالی بازار سرمایه پی بر ای سهم ساینا بالا بوده اما ما معتقدیم که این پی  بر ای متناسب بوده و قیمت سهم به این سمت خواهد رفت. وضعیت شرکت با ارائه محصولات جدید بهتر و بهتر خواهد شد. رقابت بسیار سنگین است و ما با محصولات جدید خود مطمئنا در رقابت موفق خواهیم بود. پایداری ما در ارائه تخفیفات بوده، بسیاری از محصولات شرکت در انحصار خود شرکت ساینا است. این موضوع نیز مزیتی دیگر برای شرکت محسوب می شود.

حتما بخوانید :  ابلاغ شیوه‎نامه عرضه نفت‎خام و میعانات گازی در بورس انرژی

۶- محصولات شرکت در حوزه صادراتی به چه صورت است؟

ما در بازارهای صادراتی موفق بوده ایم. ژل ماشین طرفشویی در دنیا بی نظیر است و شرکت ساینا دومین شرکت تولید کننده این محصول به حساب می آید،  ژل ماشین ظرفشویی به اندازه ۱۰۰ قرص از همین ماشین است. محصولات جدید نیز در صورت داشتن مزیت صادراتی وارد بازار صادراتی خواهند شد. محصولات جدید حجم ریالی را بالا می برند که منجر به رشد فروش و سودآوری شرکت خواهد شد.

۷- طرح های توسعه شرکت به چه صورت است؟

شرکت طرح های توسعه ای زیادی دارد که بسیاری از آن ها ۱۰۰ درصد تکمیل و برخی دیگر به مراحل پایانی نزدیک شده اند. طرح های توسعه شرکت مطابق برنامه ها جلو می رود و مطابق با استراتژی شرکت به بهره برداری می رسد. از جمله این طرح های توسعه می توان به نوسازی جامع و تکمیل تاسیسات عمومی اشاره کرد همچنین شرکت طرح بهبود و توسعه خطوط حمل و نقل را در دست دارد. سایر طرح ها نیز توسط شرکت دنبال می شود.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در روز جاری به صورت همزمان حضوری و الکترونیکی برای سهامدارانی که حضور فیزیکی نداشتند برگزار شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.