2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل غبشهر درخصوص اثرگذاری تولید محصول جدید بر سودآوری شرکتReviewed by سایت رادیوسهام on Feb 15Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل غبشهر درخصوص اثرگذاری تولید محصول جدید بر سودآوری شرکتگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل غبشهر درخصوص اثرگذاری تولید محصول جدید بر سودآوری شرکت
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل غبشهر درخصوص اثرگذاری تولید محصول جدید بر سودآوری شرکتشرکت صنعتی بهشهر از جمله شرکت های فعال در صنعت غذایی بوده که توانسته سهامداران خود را به طور تقریبی راضی نگه دارد. از چندی پیش این شرکت تلاش می کرد تا محصول جدید و جایگزینی را روانه بازار کند. بالاخره شرکت موفق شد و توانست محصول جدید خود را روانه بازار کند. با توجه به اینکه قیمت این محصول جدید متفاوت است قطعا باید تاثیر بااهمیتی بر فروش شرکت بگذارد. ضمن اینکه شرکت صنعتی بهشهر سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ماه دارد و در مورد موفقیت در فروش محصول جدید نمی توان به سرعت و با قطعیت پاسخ داد. لازم به ذکر است که مذاکراتی در خصوص تغییر در قیمت گذاری سایر محصولات شده است. گفتگوی رادیوسهام با محمود شهرضایی مدیرعامل شرکت صنعتی بهشهر را درباره وضعیت فعلی این مجموعه می خوانید.

 

۱- در سال جاری آیا شاهد افزایش نرخ محصولات شرکت خواهیم بود؟

هر ساله افزایش نرخی را در محصولات روغنی شاهد هستیم بر همین اساس در برنامه های انجمن صنفی روغن درخواست افزایش نرخ محصولات روغنی دیده شده و امکان این موضوع نیز وجود دارد، اما هنوز میزان و درصد این افزایش مشخص نیست پس نمی توان در این مورد با قطعیت سخن گفت. این مقدار افزایش بستگی به نوع محصول و همچنین مقدار بهای تمام شده محصول دارد که می تواند در محصولات مختلف، متفاوت باشد. مطمئنا هر گونه تغییری در قیمت محصولات به اطلاع سهامداران خواهد رسید اما همان طور که گفته شد در مورد مذاکرات صورت گرفته نمی توان با قطعیت صحبتی به میان آورد.

حتما بخوانید :  کاهش 40 درصدی تولید خودروسازان در سال 97

۲- برنامه های شرکت صنعتی بهشهر برای ادامه سال مالی شرمت به چه صورت است؟

شرکت صنعتی بهشهرمطابق با برنامه های از پیش تعیین شده و همان طور که در بودجه اعلام شده برنامه های خود را جلو خواهد برد. برنامه جدید ناگفته ای که در صورت های مالی منتشر نشده باشد وجود ندارد. تمام تلاش شرکت صنعتی بهشهر بر این است که بتواند به قول خود به سهامداران خود عمل کند. برنامه های شرکت صنعتی بهشهر به گونه ای پیش خواهد رفت که بودجه پیش بینی شده محقق شود.

۳- سهم بازار شرکت رو به بهبود است؟ این سهم بازار می تواند تغییر کند؟

شرکت صنعتی بهشهر برای افزایش سهم بازار خود باید وارد بازار رقابتی قیمتی شود. این موضوع جزو سیاست های مجموعه بهشهر نیست و تلاش می کند تا برنامه های خود را مطابق با پیش بینی ها جلو ببرد.

۴- محصول جدید شرکت صنعتی بهشهر چه بوده و چه زمانی وارد بازار خواهد شد؟

محدودیت ها و موانعی برای تولید روغن جامد در شرکت به وجود آمد بر همین اساس مجموعه صنعتی بهشهر بر آن شد تا هر چه سریعتر جایگزین خوبی برای این محصول در شرکت ایجاد شود. به همین دلیل طبق برنامه ریزی ها و با مشورت اعضای شرکت، مجموعه صنعتی بهشهر روغن مایع لادن امگا را طراحی کرد. این روغن کیفیتی متفاوت با سایر محصولات شرکت دارد.  محصول مورد نظر به تازگی وارد بازار شده که خاصیت روغن جامد را دارد اما به صورت مایع روانه بازار شده است. این محصول جدید با قیمت متفاوت خود می تواند جایگزین خوبی برای محصول گذشته باشد. استراتژی شرکت مبنی بر طراحی این محصول جدید شد و با موفقیت نیزبه پایان رسید. در حال حاضر بخشی از بازار محصولات شرکت صنعتی بهشهر متعلق به محصول جدید شرکت است.

حتما بخوانید :  رشد سود هرسهم «قشهد» به ۹۱۲ریال

۵- این محصول چه تاثیری بر شرکت و سوداوری این مجموعه خواهد گذاشت؟

با تولید و فروش محصل جدید ذکر شده اتفاقات مثبتی در شرکت خواهد افتاد. از جمله این اتفاقات می توان به افزایش تولید و فروش شرکت اشاره کرد به گونه ای که این رشد منجر به پوشش فروش و تولید کم گذشته خواهد شد. این محصول جدید تفاوت قیمتی با محصول گذشته دارد در نتیجه این گپ قیمتی منجر به رشد نرخ فروش شرکت و در نهایت رشد سوداوری شرکت خواهد شد.. ما امیدواریم که شاهد رشد سوداوری شرکت در سال مالی جاری و پیش روی شرکت باشیم. مسلما هر تغییر در تولید و فروش شرکت می تواند نشانه های خوبی برافزایش سوداوری صنعتی بهشهر باشد

۶- بودجه سال ۹۶ با در نظر گرفتن محصول جدید طراحی و پیش بینی شده است؟

بودجه پیش بینی شده شرکت با علم بر اینکه این محصول جدید وارد بازار خواهد شد، پیش بینی شده است. میزان تولید و فروش محصول جدید شرکت در صورت های مالی سال ۹۶ شرکت دیده شده پس ما در صورت های مالی خود اثار مالی مربوط به این موضوع را دیده ایم و همان طور که پیش تر نیز عنوان شد، صنعتی بهشهر برنامه های خود را برای محقق ساختن این بودجه چیده و بر مبنای آن گام برخواهد داشت. این محصول تابه اینجا توانسته سهم خوبی از بازار را در اختیار بگیرد و پیش بینی های ما که در صورت های مالی نیز منتشر شده تا به اینجا خوب و متعادل بوده است.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در روز جاری به صورت همزمان حضوری و الکترونیکی برای سهامدارانی که حضور فیزیکی نداشتند برگزار شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.