2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل بانک ایران زمین درخصوص وضعیت آتی سهام این بانکReviewed by سایت رادیوسهام on Feb 19Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل بانک ایران زمین درخصوص وضعیت آتی سهام این بانکگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل بانک ایران زمین درخصوص وضعیت آتی سهام این بانک
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل بانک ایران زمین درخصوص وضعیت آتی سهام این بانکبانک ایران زمین از جمله بانک هایی است که برای اصلاح ساختار مالی خود نیاز به افزایش سرمایه دارد. این بانک در تلاش است که تا بتواند این موضوع را به زودی عملی کند. این بانک دارایی های مازاد زیادی مشابه تمامی بانک ها دارد. ایران زمین در نظر دارد تا در اسفند ماه املاک خود را به مزایده بگذارد. بانک به تازگی توانسته ال سی باز کند و مجوز فعالیت در این حوزه را گرفته؛ بانک ایران زمین در سال ۹۴ زیان ده بوده و این زیان سرمایه بانک را تحت تاثیر قرار داده و انتقادات زیادی برای این مسئله به مجموعه ایران زمین وارد شده است. رادیوسهام با عبدالمجید پورسعید مدیرعامل بانک ایران زمین گفتگو کرده است.

۱- مهمترین مسئله بانک ایران زمین نقل و انتقال دارایی های تعاونی مولی الموحدین است، به کجا رسید؟ بانک ایران زمین برای این مشکل چه کرده است؟

شرکت تعاونی مولی الموحدین به جهت تسویه بدهی خود بالغ بر ۸۴۰۰ میلیارد ریال دارایی اعم از املاک، پروژه های بزرگ و متوسط در جریان ساخت و … به بانک معرفی نموده که طبق متولوژی مورد تایید بانک مرکزی براساس صلح نامه منعقده فی مابین بانک و تعاونی، گزارش کارشناسان رسمی دادگستری و تصورف املاک و پروژه ها و همچنین وصول بخشی از تسهیلات تعاونی، انتقال دارایی های مورد اشاره در حال انجام می باشد. به موجب صورت های مالی حسابرسی شده سال ۱۳۹۴ تاکنون مبلغ ۲۵۳۶۱ میلیارد ریال دارایی به بانک منتقل گردیده است. همچنین با اقدامات صورت گرفته، مبلغی در حدود ۳۰ هزار میلیارد ریال از دارایی های تعاونی مولی الموحدین در سال ۱۳۹۵ به بانک انتقال خواهد یافت. پیش بینی می گردد در صورت تکمیل فرایند انتقال الباقی دارایی ها و ثبت در دفاتر بانک، بدهی تعاونی تا پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۶ به طور کامل تسویه گردد. لذا هیئت مدیره بانک اطمینان کافی از بابت انتقال دارایی های تعاونی مولی الموحدین را حاصل نموده است.

حتما بخوانید :  صعود شاخص با تقویت تقاضا

۲- برنامه های بانک ایران زمین برای سال های آتی چیست؟

از جمله برنامه های بانک برای سال های آتی می توان به طرح افزایش سرمایه بانک، گذر از بانکداری الکترونیک به استقرار بانکداری دیجیتالی، ایجاد شعب سوپر مارکتی، طراحی و استقرار نظام جامع مدیریت ریسک، راه اندازی باشگاه مشتریان بانک ایران زمین،طراحی و توسعه محصولات و خدمات نوین بانکی، مدیریت مطالبات معوق، توسعه بسته های اعتباری در قالب تسهیلات خرد و متوسط،  توسعه قابلیت های سرمایه های انسانی، توسعه درامدهای غیرمشاع، توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات، افزایش سهم بازار منابع و تراکنش های الکترونیک، تامین مالی بنگاه های کوچک و متوسط و دانش بنیان و استارت آپ ها و مشارکت در تامین مالی طرح پرداخت ناوگان تاکسی های تبریز اشاره کرد.

۳- بانک ایران زمین برنامه افزایش سرمایه دارد؟ چقدر در این موضوع پیش رفته است؟

بانک ایران زمین در راستای بالا بردن کفایت سرمایه خود و اصلاح ساختار مالی، برنامه ها و مقدمات افزایش سرمایه را چیده است. گزارش توجیهی این موضوع نوشته شده و به زودی برای سازمان بورس ارسال خواهد شد. این افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات خواهد بود.

۴- بانک ایران زمین برنامه جدیدی دارد؟

تا چندی پیش بانک ایران زمین توانایی صدور ضمانت نامه و ال سی را نداشت با برنامه ها و مذاکرات ما با بانک مرکزی توانستیم مجوز صدور ضمانت نامه والی سی داخلی را بگیریم. ما تا پایان سال ۹۵ و ۹۶ به میزانی در این موضوع پیش خواهیم رفت که در شان بانک ایران زمین باشد. اعتبارات اسناد داخلی به تازگی شروع شده و ادامه خواهد یافت. بخش بازرگانی داخلی راه افتاده و بازرگانی خارجی نیز به زودی راه اندازی خواهد شد.

حتما بخوانید :  پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۲۹ درصدی "ختراک"

۵- افتتاح شعب موضوع مهمی است که بسیاری از بانک ها از آن حمایت نمی کنند، برنامه های بانک برای این موضوع به چه صورت است؟

برنامه های بانک ایران زمین برای افزایش شعب به صورتی است که پراکندگی شعب را به صورتی دنبال کنیم که از توجیه مناسب برخوردار باشد. این موضوع به گونه ای دنبال خواهد شد که با عدم افزایش هزینه ها، سپرده ها بالا رود. ما برای افزایش سپرده ها شعب را افتتاح می کنیم و نه برای افزایش هزینه ها. ما از فضای بانکداری الکترونیک بیشترین استفاده را خواهیم برد. کارتخوان های فروشگاهی افزایش خواهد یافت و بهبود کیفی این دستگاه ها نیز دنبال خواهد شد. بانکداری مجازی در سال های متمادین دو برابر شده و این روند ادامه خواهد داشت.

۶- امور سرمایه گذاری و شرکت ها به چه صورت در بانک دنبال می شود؟

ما در بانک ایران زمین در نظر داریم تا پرتفوی سرمایه گذاری بانک بهینه سازی شود این بهینه سازی با همکاری معاونت مالی صورت خواهد گرفت. گزارشات چرخه های کسب و کار و بازارهای سرمایه گذاری با همکاری معاونت اعتبارات امور نیز دنبال می شود. در نظر داریم تا در صورت امکان به ایجاد یک شرکت تامین سرمایه با همکاری اطلاعات اعتباری و مدیریت امور ارتباطات اقدام کنیم. این موضوعات توسط مدیریت امور سرمایه گذاری و شرکت ها صورت خواهد گرفت.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع فوق العاده شرکت سنگ آهن گهر زمین، صبح امروز به دلیل به حدنصاب نرسیدن سهامداران حاضر در مجمع(۵۰ درصد)، برگزار نشد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.