2224, 
پایان سال 95 زمان خروج مسکن از رکودReviewed by رادیو سهام on Feb 22Rating: 4.5پایان سال 95 زمان خروج مسکن از رکودپایان سال 95 زمان خروج مسکن از رکود
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

رییس اتحادیه املاک تهران معتقد است: با پایان یافتن سال ۹۵ بازار مسکن از رکود خارج و به دوره پیش رونقی وارد خواهد شد.

رادیو سهام: حسام عقبایی با اشاره به اینکه بازار مسکن از زمان شروع فصل زمستان با سیر صعودی معاملات مواجه بوده است، در خصوص آخرین وضعیت این بازار گفت: در طول ماه گذشته ۱۷ هزار و ۴۶۷ قرارداد مسکن در بخش خرید و فروش به ثبت رسید و در بخش اجاره مسکن هم ۱۶ هزار و ۷۶۱ قرار داد منعقد شده است که با بررسی این ارقام پیشرفت در بازار مسکن در شهر تهران کاملا مشهود است.

وی افزود: در روز اول اسفند هم از طریق سامانه جامع ثبت قراردادهای اتحادیه املاک در شهر تهران در بخش خرید و فروش ۵۰۸ قرارداد ثبت شد و در بخش اجاره مسکن ۶۳۰ قرارداد اجاره به ثبت رسید.

عقبایی با بیان اینکه پیش بینی می کنیم که روند صعودی قراردادهای مسکن تا اواسط اسفند ماه ادامه داشته باشد، اظهار داشت: بازار مسکن تا پایان اسفند از رکود خارج خواهد شد و سیر صعودی معاملات تهران به شهرهای دیگر هم انتقال خواهد یافت.

حتما بخوانید :  واکنش بازار جهانی به فروکش ریسک‌ها

رییس اتحادیه مشاورین املاک تهران ادامه داد: با ادامه یافتن روند رو به رشد معاملات بازار مسکن به زودی کسانی که منتظر تحرک در بازار مسکن بودند هم وارد معامله های مدنظر خواهند شد. وقوع این حالت در سال ۹۶ بازار مسکن را از خواب بیدار خواهد کرد و به نظر می رسد اوج افزایش معاملات بعد از برگزاری انتخابات مسکن سال آینده باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت خود خاطرنشان کرد: با توجه به فرارسیدن زمان سر رسید تسهیلات بانکی بسیاری از سپرده ها نزد بانک ها جهت دریافت تسهیلات مسکن، سال آینده معاملات خرید خانه با وام هم افزایش خواهد یافت.

منبع:اقتصاد آنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران در حالی که دیروز مرز روانی ۴ میلیون تومان را پشت سر گذاشته بود ، به رشد خود ادامه داد .
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: ,