2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل سیمان مازندران درخصوص وضعیت پیش روی شرکت و صنعت سیمانReviewed by سایت رادیوسهام on Feb 28Rating: 4.5گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل سیمان مازندران درخصوص وضعیت پیش روی شرکت و صنعت سیمانگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل سیمان مازندران درخصوص وضعیت پیش روی شرکت و صنعت سیمان
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل سیمان مازندران درخصوص وضعیت پیش روی شرکت و صنعت سیمانسیمان مازندران از جمله شرکت سیمانی موفق در صنعت سیمان بوده که توانسته بودجه پیش بینی شده خود را محقق سازد و سود تقسیمی در مجمع برای سهامداران داشته باشد. این شرکت سیمانی برای افزایش فروش خود علاوه بر توجه به بازار داخل و توسعه آن، به فکر افزایش صادرات است. صادرات به اروپا از جمله اهداف این شرکت محسوب می شود. گفتگوی رادیوسهام با علی حسین پور مدیرعامل شرکت سیمان مازندران را می خوانید.

۱- از دستاوردهای شرکت سیمان مازندران بگویید؟

از جمله دستاوردهای این شرکت می توان به پیگیری رعایت پیک برق در تابستان جهت دریافت پاداش طرح تعطیلات، تخفیف فصل تابستان از برق منطقه ای حدود ۲۵۵ میلیون تومان، صرفه جویی در مصرف سنگ سیلیس به میزان ۳۰۰ میلیون تومان، استفاده از مواد و محلول های شیمیایی، ساخت یا تعمیر ماشین الات توسط واحد کارگاه ساخت و نوسازی به جای تعویض و صرفه جویی ناشی از تعمیر الکترو موتورها اشاره کرد.

۲- چرا شرکت در سال مالی گذشته آن طور که باید فعالیت نکرد و با مشکلاتی رو به رو شد؟

به طور کلی صنعت سیمان در کشور در شرایط مساعدی نیست. برای سیمان مازندران نیز مواردی همچون وجود ۱۰ رقیب کارخانه سیمان در استان و محدودیت صادرات به کشورهای مختلف از جمله مشکلات شرکت سیمان مازندران بود، همچنین رکود شدید در بخش مسکن و توقف پروژه های عمرانی و افت شدید تقاضا در بازار سیمان، افزایش عرضه سیمان در سطح کل کشور، تقاضای عرضه سیمان در سطح کشور به ویژه استان مازندارن، کاهش و کوچک شدن سهم بازار، کاهش فروش و به طبع آن کاهش نقدینگی، دپوی کلینکر در کشور و قطع برق در تابستان از جمله دیگر موارد بحران صنعت سیمان به شمار می رود.

حتما بخوانید :  برگزاري مجمع عمومي فوق العاده "اپرداز"

۳- سوخت جایگزین گاز چیست و چگونه تامین هزینه می شوید؟

در زمستان معمولا به علت کمبود گاز، گاز کارخانه های سیمانی قطع می شود. سیمان مازندران نیز از این موضوع مستثنی نیست، کارخانه های سیمانی از مازوت به جای گاز استفاده می کنند، از آن جایی که قیمت سوخت مازوت بیشتر از گاز است، ما به التفاوت این میزان توسط وزارت نفت پرداخت می شود.

۴- مهمترین اقدامات انجام شده شرکت چیست؟

مهمترین اقدامات انجام شده شرکت می تواند شامل، تطبیق اهداف و فعالیت های واحد با خط مشی شرکت و سیاست های انرژی در سطح ملی، ایجاد برنامه ای برای کاهش مصرف انرژی الکتریکی، دریافت پاداش از برق منطقه ای و پایش و اندازه گیری صحیح از مصارف انرژی باشد.

۵- از جمله برنامه های آتی شرکت سیمان مازندران چیست؟

از مهمترین اقدامات پیش روی شرکت توسعه صادرات بوده که ما موفق شدیم با روسیه مذاکراتی داشته باشیم و این مذاکرات موفقیت آمیز بوده به گونه ای که منجر به امضای تفاهم نامه ای برای افزایش صادرات به اروپا هم خواهد شد. در نطر داریم تا در بازار استان گلستان نیز حضور یابیم، علاوه بر آن نیز راه اندازی پورتال فروش و حفظ برند سیمان مازندران را نیز در برنامه داریم. از آن جایی که هزینه حمل برای سیمان بالاست ما در نظر داریم تا به بازار داخل ، توسعه و حفظ آن توجه بیشتری کنیم. مشتری مداری از سیاست های شرکت سیمان مازندران است.

حتما بخوانید :  اعلام زمان برگزاری مجمع ۱۰ نماد بورسی

۶- از جمله کارهایی که برای تقویت بنیه مالی شرکت انجام شده چند مورد را نام ببرید؟

ما در شرکت کمیته وصول مطالبات را شکل داده ایم که به طور قابل توجهی منجر به کاهش مطالبات معوق شده، تلاش می کنیم تا فروش نقدی را به جای فروش اعتباری گسترش دهیم، گزارشات نقدینگی را نیز به طور روزانه تهیه و بررسی می کنیم.روزانه حساب ها را مغایرت گیری می کنیم و به بررسی موارداختلاف آن ها می پردازیم. به طور کل در تلاشیم تا نسبت نقدینگی شرکت بالا رود و شرکت به وضعیت بهتری دست یابد به گونه ای که عملیات شرکت ریسک کمتری را متحمل شوند.

۷- به چه کشورهایی صادر می کنید؟

بازار صادراتی ما در حال حاضر شامل آذربایجان، روسیه، قزاقستان و ترکمنستان است.

۸- کاهش هزینه ها به چه صورت انجام می شود؟ آیا شرکت برای کاهش هزینه های خود برنامه ای را چیده است؟

در راستای کاهش هزینه ها و کاهش قیمت تمام شده حجم خریدها در بخش تدارکات حدود ۶۰ درصد کاهش و تعداد جلسات کمیسیون معاملات نیز ۵۰ درصد کاهش داشته است. روندهای کاهش هزینه ها در شرکت دنبال می شود و شرکت تا جایی که در توان داشته باشد اقدام به کاهش هزینه ها و کاهش بهای تمام شده محصولات می کند.

حتما بخوانید :  توضیحات «لخانه» در خصوص افزایش قیمت سهام

۹- پیش بینی شمااز افزایش قیمت سیمان به چه صورت است؟

به نظر می رسد انجمن سیمان به فکر افزایش قیمت سیمان بوده و به همین دلیل به احتمال زیاد ما شاهد افزایش قیمت بالای ۱۰درصدی در هفته های آتی باشیم. این موضوع به شدت می تواند روی صنعت سیمان تاثیر بگذارد و منجر به افزایش فروش این شرکت ها شود. کل شرکت های سیمانی باید به تجمیع برای افزایش قیمت برسند.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در روز جاری به صورت همزمان حضوری و الکترونیکی برای سهامدارانی که حضور فیزیکی نداشتند برگزار شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.