2224, 
پیش بینی کارشناسان بازار مسکن از افزایش حجم معاملات مسکنReviewed by رادیو سهام on Mar 5Rating: 4.0پیش بینی کارشناسان بازار مسکن از افزایش حجم معاملات مسکنپیش بینی کارشناسان بازار مسکن از افزایش حجم معاملات مسکن
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

پیش بینی کارشناسان بازار مسکن حاکی از ان است که سال آینده هر چند حجم معاملات خرید و فروش مسکن افزایش می یابد اما این بازار با افزایش نرخ مواجه نخواهد بود و مردم نگران گرانی مسکن در سال آینده نباشند.

رادیو سهام: حجم معاملات مسکن در سال جاری سیر صعودی به خود گرفت هر چند در ماه هایی از سال مانند آذر، این رشد معاملات متوقف شد اما خرید و فروش مسکن از بهمن ماه افزایش یافت و این روند تا به امروز ادامه داشته و طبق آمارهای بانک مرکزی و اتحادیه مشاوران املاک قیمت ها در بازار مسکن در دو ماه گذشته چیزی حدود ۴ تا ۵ درصد افزایش یافت.

«محمد مهدی مافی» عضو کانون سراسری انبوه سازان تهران درباره وضعیت بازار مسکن در سال آینده اظهار داشت: شواهد بازار مسکن نشان می دهد سال آینده حجم معاملات افزایش می یابد که این رونق با افزایش قیمت ها همراه نخواهد بود.

وی با بیان اینکه سال آینده به طور قطع در بازار مسکن شاهد افزایش قیمت ها به طور جهشی نخواهیم بود، ادامه داد: تغییر قیمت ها در بازار مسکن به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن میزان درآمدهای نفتی، وضعیت اختصاص بودجه عمرانی و سیاست های پولی و مالی  کشورمان است.

حتما بخوانید :  پیش بینی موسسه "تی‌دی‌اس"درباره قیمت طلا

این کارشناس مسکن تاکید کرد: ان چیزی که می توان با اطمینان از آن سخن گفت این است که افزایش قیمت مسکن در سال آینده کمتر از نرخ تورم عمومی کشورمان است و مردم و متقاضیان مسکن نگران افزایش جهشی قیمت ها نباشند.

مافی با بیان اینکه بازار میکن ظرفیت افزایش قیمت های جهشی را ندارد، اظهار داشت: در حال حاضر دوران پیک افزایش جمعیت را پشت سر گذاشته ایم و در شرایطی بازار مسکن دچار افزایش قیمت ها می شود که با افزایش نرخ رشد اقتصاد مردم بخواهند خانه های خود را تبدیل به احسن کنند.

با توجه به اینکه هنوز هم بزرگ ترین مانع ورود بازار مسکن  به دوره رونق پایین بودن قدرت خرید مردم است، پیش بینی می شود که خانه هایی که کم متراژ تر و ارزان تر هستند از سایر واحدهای مسکونی زودتر به دوره رونق برسند.

در جدول زیر قیمت خانه های ۲۰۰ میلیونی در تهران آمده است :

پیش بینی کارشناسان بازار مسکن از افزایش حجم معاملات مسکن

خبر انتخاب شده برای شما

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران در حالی که دیروز مرز روانی ۴ میلیون تومان را پشت سر گذاشته بود ، به رشد خود ادامه داد .
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.