2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل حسیر درخصوص وضعیت و قراردادهای جدید شرکتReviewed by سایت رادیوسهام on Mar 7Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل حسیر درخصوص وضعیت و قراردادهای جدید شرکتگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل حسیر درخصوص وضعیت و قراردادهای جدید شرکت
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل حسیر درخصوص وضعیت و قراردادهای جدید شرکتشرکت ریل سیر کوثر در نیمه دوم سال جاری وارد تابلوی معاملات بورس شد. در اولین روزهای معاملاتی نیز سود خوبی را به سهامداران خود داد. این شرکت فرابورسی تا پایان سال بلوک ۴۰ درصدی خود را عرضه خواهد کرد. شرکت ریل سیر کوثر صورت های مالی پیش بینی شده سال ۹۶ خود را با رشد ۴۴ درصدی بر روی سامانه کدال منتشر کرد که این رشد ناشی از انعقاد قرارداد این شرکت است. رادیوسهام با محمد مهری مدیر عامل این شرکت در خصوص برنامه ها و طرح های شرکت گفتگو کرده است.

۱- برنامه های توسعه ای شرکت را شرح دهید؟ شرکت چه برنامه های توسعه ای دارد؟

شرکت طی سال های گذشته شرکت طرح های توسعه ای زیادی را داشته و خواهد داشت، این شرکت برای طرح های توسعه آتی نیز مطالعه های زیادی کرده است، مجموعه ریل سیر کوثر در حال حاضر ۳۷ عدد واگن مسافری و ۲ دستگاه واگن رستوران دارد و در نظر دارد که تا پایان سال ۹۷ تعداد واگن های مسافربری را تا میزان ۸۶ عدد افزایش دهد. از این میزان واگن حدود ۴۷ عذذ واگن در سال ۹۶ وارد ناوگان شرکت ریل سیر کوثر خواهد شد. اغلب این واگن ها توسط شرکت خریداری شده و خواهد شد. یعنی شرکت اکثرا قصد خرید واگن ها را دارد.

حتما بخوانید :  پيش بيني ٥٠ گروه تحليلي از آينده بازار سهام ٩٨

۲- واگن های شرکت از بازار داخل خریداری می شوند یا از طریق بازار وارداتی و خارج از کشور؟

شرکت ریل سیر کوثر مجوز ورود ۳۰ عدد واگن دست دوم اروپایی را در گذشته گرفته است. این خرید ها از محل تسهیلات بانکی بوده و شرکت برنامه ریزی کرده تا از این واگن ها در جهت بازسازی و استفاده در خطوط ریلی بهره بگیرد. ده عدد از این واگن ها انتهای سال ۹۵ وارد ناوگان مسافری خواهد شد. البته این واگن ها قبل از ورود به ناوگان تعمیر و بازسازی شدند. ده واگن دیگر  نیز در نیمه اول سال آتی وارد ناوگان حمل و نقل شرکت خواهد شد. این واگن ها به زودی از اروپا به کشور وارد می شود.

۳- طرح های توسعه ای ناوگان باری مخصوص به خود است. چند مورد از آن ها را نام ببرید؟

هر ساله حدود ۱۵۰ دستگاه واگن باری به ناوگان شرکت اضافه می شود. البته حدود ۱۳۴ دستگاه واگن غیرمسافری یا همان واگن باری حمل مواد نفتی به علت قرارداد با شرکت ملی پخش و پالایش به حمل مشتقات نفتی می پردازند. شرکت با در نظر گرفتن طرح توسعه خاص خود این تعدا واگن ها را به بیشتر از ۶۰۰ واگن خواهد رسانید. به همین دلیل همان طور که گفته شد هر ساله عددی در حدود ۱۵۰ واگن باری به مجموعه واگن ها اضافه خواهد شد. این موضوع به شدت بر روی درامدزایی شرکت تاثیر می گذارد.

حتما بخوانید :  افزايش سرمايه در دو شركت بورسي

۴- وضعیت کلی شرکت را شرح دهید؟

شرکت ریل سیر کوثر در حال حاضر ۴ رام قطار مسافری دارد. این قطار ها در مسیر بندرعباس مشهد، مشهد یزد، تهران مشهد هستند که تمامی این مسیرها رفت و برگشتی اند. شرکت ریل سیر کوثر فعالیت های خوبی در صنعت حمل و نقل داشته، دارد و خواهد داشت. این ۴ رام قطار مسافری شامل ۳۵ دستگاه واگن به همراه دو رستوران است.

۵- قرارداد خاصی برای استفاده از سازمان راه آهن ایران دارید؟

این شرکت قرارداد ۳۰ ساله ای با راه آهن جمهوری اسلامی دارد که طی این زمان می تواند از خطوط راه آهنی کشور استفاده کند. در حال حاضر تنها ۱۰ سال آن گذشته و مابقی به قوت خود باقی است.

۶- در مورد قرارداد با شرکت ملی و پخش فراورده های نفتی ایران بیشتر توضیح دهید؟

در سال ۱۳۹۲ مجموعه ریل سیر کوثر در مزایده ای شرکت کرد که با برنده شدن در این مزایده موفق شد تا ۱۳۴ عدد واگن مخصوص حمل و نقل مواد نفتی و روغنی را خریداری کند. پس از آن شرکت در تلاش های پیاپی توانست با شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران قراردادی مبنی بر حمل مشتقات نفتی منعقد نماید و در حال حاضر در مسیرهای داخلی کشور این عملیات را انجام می دهد.

حتما بخوانید :  "وبشهر" سود هر سهم خود را افزايش داد

۷- از محل این قرارداد چه درامدی نصیب شرکت شد؟

از آن جایی که پیش بینی می شود تولیدات نفتی کشور افزایش یابد، در نتیجه این واگن ها طی فعالیت خود درآمد خوبی را نصیب شرکت خواهند کرد. مسلما هرچه تولیدات نفتی بیشتر باشد این درآمد بیشتر خواهد بود.

۸- واگن های شرکت خریداری می شوند؟ یا شرکت اقدام به اجاره هم می کند؟

شرکت بسته به موقعیت خود اقدام به خرید یا اجاره واگن ها می کند. در حال حاضر شرکت موفق به انعقاد قرارداد ۱۰۰ دستگاه واگن باری شده است. مذاکرات با شرکت های واگن سازی در خصوص استفاده واگن های آن ها شده تا در صورت نیاز سفارش ساخت از طرف شرکت صورت گیرد. این شرکت ها از بهترین شرکت های ساخت واگن سازی هستند. این شرکت هم داخلی و هم خارجی می باشند.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت های افست و کارخانجات داروپخش از افزایش سرمایه خود خبر دادند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.