2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با عضو هیئت مدیره کماسه درخصوص برنامه های سهامدار عمده جدید شرکتReviewed by سایت رادیوسهام on Mar 12Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با عضو هیئت مدیره کماسه درخصوص برنامه های سهامدار عمده جدید شرکتگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با عضو هیئت مدیره کماسه درخصوص برنامه های سهامدار عمده جدید شرکت
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با عضو هیئت مدیره کماسه درخصوص برنامه های سهامدار عمده جدید شرکتشرکت تامین ماسه ریخته گری با نماد کماسه چندی پیش با رشد قیمتی بیش از ۱۰۰ درصدی در بازار مواجه بود. مسئولین فعلی شرکت این رشد را ناشی از تقاضا و خرید خریداران سهم می دانند و به همین دلیل سهامداران مجموعه را به تحلیل دقیق تشویق می کنند. چند روز قبل تیم هیئت مدیره جدید شرکت روی کار آمد و برنامه های جدیدی را در شرکت برای رشد فروش دنبال می کنند. رادیوسهام با امیر خادمیان عضو هیئت مدیره شرکت تامین ماسه ریخته گری به گفتگو نشست. این گفتگو به شرح زیر است.

۱- سیاست هیئت مدیره شرکت را به طور خلاصه از دید خود بگویید؟

ما باید سعی کنیم که همه با هم به سود دست یابیم. این که سود نصیب یک نفر شود کاملا اشتباه است. اعتقاد بنده بر برنده شدن تمام افراد بوده و خواهد بود. برنامه های زیادی در ذهن اعضای هیئت مدیره شرکت وجود دارد که نیازمند طرح و برنامه ریزی است. تفکرات مثبت در شرکت تامین ماسه و ریخته گری موج می زند. مسلما طی صحبت ها و جلسات اولویت ها و برنامه ها دیده خواهد شد و در اسرع وقت به اطلاع سهامداران از طریق سامانه رسمی بورس خواهد رسید.

حتما بخوانید :  زمان عرضه 5 درصد سهام « قجام »

۲- سهامدار عمده جدید شرکت چه برنامه هایی برای کماسه دارد؟

از جمله مهمترین اقداماتی که در مجموعه اهداف هیئت مدیره قرار دارد،  انتقال قطعی زمین کارخانه از محل فعلی به محل جدید است که این انتقال  در اسرع وقت صورت خواهد گرفت. ضمن اینکه جرئیات این موضوع به  زودی در اختیار سهامداران قرار می گیرد. در این موضوع تجمیع منافع وجود دارد و نه تضاد منافع. برنامه های زیادی در شرکت وجود دارد که باید تجزیه و تحلیل شود. ما در تلاشیم تا کار اشتباهی صورت نگیرد. باید کار تیمی دنبال شود. از جمله دیگر کارهایی که مدیریت به دنبال آن است تولید محصولات جدید در مجموعه تامین ماسه و ریخته گری است. برنامه ساخت کارخانه برای تولید محصولات جدید نیز در تفکرات هیئت مدیره وجود دارد. ضمن اینکه برنامه صادراتی برای بلوک جدید نیز وجود دارد. همان طور که گفته شد برنامه های زیادی برای حرکت رو به جلوی شرکت وجود دارد که جزئیات آن نیاز به تشکیل جلسات هیئت مدیره و طرح مسائل و پرداختن به جزئیات دارد. با مطرح کردن جرئیات طرح ها اجرای آن ها سریعتر و بهتر خواهد شد. تاکید می شود که به محض قطعیت برنامه ها به اطلاع سهامداران از سامانه های رسمی بورس نیز خواهد رسید.

۳- چه اقداماتی برای جا به جایی زمین کارخانه صورت گرفته است؟

در طی سال مالی آتی برنامه جدی برای جا به جایی زمین کارخانه وجود خواهد داشت. پس از این موضوع زمین کارخانه فعلی یا یکجا واگذار خواهد شد و یا شهرک سازی و سپس واگذار خواهد شد. مطمئنا برنامه هایی چیده خواهد شد که بتواند برای شرکت ایجاد ارزش افزوده نماید. برنامه های اولویت بندی چیده خواهد شد و کم کم اجرائیات آن نیز صورت خواهد گرفت.

حتما بخوانید :  شفاف سازی پیش بینی درآمد هر سهم "سیلام"

۴- در مورد محصولات این شرکت توضیح دهید؟ آیا محصولات شرکت انحصاری است؟

محصولات ماسه ریخته گری مسلما منحصر شرکت ماسه و ریخته گری ایران نیست. چندین شرکت دیگر در کشور وجود دارد که محصولات مشابه شرکت تامین ماسه ریخته گری را تولید نمایند اما به جرات می گویم مجموعه تامین ماسه ریخته گری مواد اولیه انحصاری دارد و این مواد اولیه در شرکت های مشابه وجود ندارد.

۵- تقاضای محصولات شرکت در سال گذشته به چه صورت بوده است؟

تقاضای محصولات در سال گذشته خوب و مناسب بوده؛ ما نیز با مشتری های زیادی مذاکره کرده ایم. برای یافتن بسیاری از مشتری ها باید از صفر شروع کنیم. در تلاشیم تا مشتری های موجود را ثابت نگه داشته و مشتری های جدید را نیز به شرکت اضافه کنیم. به طور کل صنعت ماسه و ریخته گری در سال گذشته وضعیت مناسبی نداشته و با رکود مواجه بوده اما در شرایط رکود این صنعت توانسته به خوبی خود را حفظ کند. تراز فروش شرکت ها در شرایط رکود بسیار خوب عمل کرده. برنامه بهبود در شرکت تامین ماسه ریخته گری نیز وجود دارد که این موضوع مهم به طور جدی در شرکت دنبال خواهد شد.

۶- برای افزایش فروش برنامه خاصی دارید؟

ما در شرکت تامین ماسه ریخته گری در نظر داریم تا مصرف داخلی را تامین نماییم و جوابگوی مصرف داخل نیز باشیم. در نظر داریم تا فروش داخل را تقویت کنیم و از ظرفی بر روی فروش صادراتی نیز توجه خواهیم کرد. برای فروش هر چه بیشتر صادرات و یا حتی بازار داخل باید مجهز شویم یعنی ماشین آلات مجهز تری را در اختیار بگیریم. هر چند با امکانات فعلی هم می توان بهتر عمل کرد. تمامی این موارد منجر به افزایش فروش در سال مالی آینده خواهد شد.

حتما بخوانید :  سهامداران "فملی" و "بپاس" به مجمع عمومی دعوت شدند

۷- آیا تجهیرات جدید در شرکت فراهم شده است؟

تجهیرات امسال فراهم شده تا در سال آینده تقاضای پیمانکاری آب را هم بتوانیم پاسخگو باشیم. ساخت کارخانه بلوک زنی نیز به عنوان یکی از زیرمجموعه ها در شرکت دنبال خواهد شد که برای تمامی آن ها باید تامین منابع صورت گیرد. ما هم توسعه کمی را در نظر داریم و هم توسعه کیفی.

خبر انتخاب شده برای شما

وزارت صنعت با افزایش ۱۲ درصدی قیمت سیمان موافقت کرد
شرکت سیمان ایلام زیان ۱۰ ماهه در سال مالی منتهی به ۳۰ دی ماه ۱۳۹۷، را مبلغ ۱۲۶ میلیارد و ۷۶۹ میلیون ریال و زیان ۱۲ ماهه تا پایان سال مالی ذکر شده را مبلغ ۱۳۸ میلیارد و ۶۵۸ میلیون ریال پیش بینی کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.