2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل ثمسکن درخصوص پروژه های این شرکت و برنامه های سال 96Reviewed by سایت رادیوسهام on Mar 15Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل ثمسکن درخصوص پروژه های این شرکت و برنامه های سال 96گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل ثمسکن درخصوص پروژه های این شرکت و برنامه های سال 96
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل ثمسکن درخصوص پروژه های این شرکت و برنامه های سال 96شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن با فعالیت خود در حوزه ساختمان توانسته پروژه های ساختمانی زیادی را ساخته و به فروش برساند. این شرکت دارای زیرمجموعه های زیادی از جمله مسکن پردیس، مسکن شمالغرب و بهارستان است. این هلدینگ در نظر دارد تا در بافت های فرسوده وارد شده و همچنین هیئت مدیره جدید شرکت به واحدهای ساخته شده با متراژ پایین توجه ویژه ای دارد. با اینکه این شرکت از ارزندگی خوبی برخوردار است اما نوسانات قیمتی زیادی در بازار دارد که به همین دلیل سهامداران از این موضوع ناراضی هستند. ارزش روز دارایی های سهم بسیار بالا بوده و این موضوع از چشم سهامداران مجموعه سرمایه گذاری مسکن افتاده است. رادیوسهام با محمدرضا امینی مدیرعامل شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن گفتگو کرده است.

۱- شرکت چه برنامه هایی برای آینده دارد؟

برنامه های استراتژیک شرکت شامل متنوع سازی روش های تامین مالی و سرمایه گذاری در پروژه ها، متنوع سازی سبد محصولات با تمرکز تقاضای مسکن، ویژه اقشار متوسط و دهک های میان درآمدی، ارتقای سرمایه انسانی در سبد دارایی شرکت، جذب سرمایه گذاری خارجی و اجرای پروژه از محل منابع خارجی، ورود به بازار تامین مسکن کارکنان نهادها و سازمان های معتبر، افز ایش سوداوری شرکت بالاتر از سود انتظاری، و تبدیل سهام شرکت به جذابترین سهم صنعت انبوه سازی، حضور در فرصت های جدید سرمایه گذاری در صنعت ساختمان از جمله شهرهای جدید و سکونت گاه های خارج از شهرها، بهبود و ارتقای مدیریت پروژه های شرکت با تمرکز بر کاهش قیمت تمام شده و تمرکز بر مشتری محوری از طریق انطباق محصولات و خدمات است.

حتما بخوانید :  توضیحات «لخانه» در خصوص افزایش قیمت سهام

۲- شرکت چه اهدافی را دنبال می کند؟

از اهداف شرکت می توان به بازنگری فرآیند برنامه و بودجه عملیاتی در شرکت های تابعه و بازنگری اهداف کلان در چهار حوزه بازار، تولید، فروش و سود براساس استراتژی کلان گروه، برنامه ریزی برای تعریف پروژه های جدید به منظور بالا بردن سطح زیربنای در دست ساخت گروه و ایجاد پتانسیل لازم برای افزایش سهم بازار در سال های آتی، افزایش فعالیت های شرکت در قالب پروژه های مشارکتی در سبد درآمدی شرکت، بازنگری در سبد تولیدات شرکت ها براساس اهداف و استراتژی کلان گروه و تحلیل بازار به منظور تمرکز بیشتر بر مزیت های رقابتی شرکت ها در حوزه فعالیت خود، تهیه و تدوین مدل ارزیابی کیفی پروژه ها، فعالیت و مذاکره جهت جذب سرمایه های خارجی در پروژه های شرکت، مطالعه و بررسی جهت حضور در پروژه های بافت فرسوده، مطالعه و پیشنهاد شروع پروژه هایی با ساخت سریع و زود بازده در کلان شهرها و… اشاره کرد.

۳- آیا شرکت برنامه افزایش سرمایه دارد؟

تامین مالی مبتنی بر سرمایه یکی از روش های تامین مالی بنگاه های اقتصادی به شمار می آید. در سال جاری شرکت های سرمایه گذاری مسکن جنوب، تهران، شمال غرب و پردیس، بخشی از منابع مورد نیاز خود را از طریق افزایش سرمایه تامین نموده اند. گروه سرمایه گذاری مسکن نیز به عنوان سهامدار عمده شرکت های مذکور جهت مشارکت در افزایش سرمایه این شرکت ها، اقدام به افزایش سرمایه از مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد ریال به مبلغ ۵۵۰۰ میلیارد ریال نموده است و فعلا برنامه ای برای افزایش سرمایه در شرکت وجود ندارد.

حتما بخوانید :  انتشار اخبار سیاسی و آثار آنها بر بازار سرمایه

۴- از پروژه های در دست اجرای شرکت چند مورد را نام ببرید؟

پروژه مسکونی پردیس المپیک، تجاری اداری عتیق تهران، تجاری اداری سپهر تهران پارس، تجاری مروارید پردیس، مسکونی تجاری و اداری ترنج، شهرک مسکونی کلار آباد، شهرک مسکونی آفتاب رویان، مسکونی درمانی نگین شهر ری، مسکونی جماران تهران، مسکونی تجاری و خدماتی ستاره کیش، مسکونی دراک شیراز، مسکونی ویلا کرمان، مسکونی نیلوفر شیراز، اداری تجاری سپهر وحید، مسکونی بهار آزادی، مسکونی مطهری، تجاری اداری چهار باغ بالا، اداری تجاری خواجه نظام الملک، مسکونی فرشته، مسکونی تجاری نگین مشهد مسکونی تجاری سعادت و… از دجمله پروژه های در دست اجرای شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن هستند که هر کدام از این پروژه ها طی روند زمان بندی خود جلو رفته و طبق برنامه ریزی های هیئت مدیره جدید شرکت ساخته و تکمیل خواهند شد.

۵- برخی از پروژه های شرکت زیان ده هستند. قصد دارید با آن ها چه کنید؟

هلدینگ گروه سرمایه گذاری مسکن از پروژه های زیان ده خارج شده و خواهد شد. یکی از این پروژه ها پروژه حقانی بوده که تعیین تکلیف این پروژه صورت گرفته و هلدینگ از آن خارج شده است و پروژخ حقانی از سبد پروژه های شرکت حذف شد، پروژه اداری خدامی نیز به زودی تعیین تکلیف خواهد شد و مسائل آن حل شده است، از جمله پروژه هایی که خیلی مورد بحث بود زمین اندیشه تهران بوده که طی ۲ یا ۳ ماه گذشته توافق های نهایی در این خصوص صورت گرفته و مسائل مربوط به آن به زودی حل خواهد شد. ضمن اینکه پروژه مسکونی آبشار نیز فعال شده و ما شاهد پیشرفت های خوبی در ماه های اخیر در این پروژه بودیم.

حتما بخوانید :  رشد سود هرسهم «قشهد» به ۹۱۲ریال

۶- سال آینده چقدر پروژه دارید؟

در سال ۹۶ حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان پروژه جدید برای شرکت تعریف شده است. امید داریم تا با رونق صنعت ساختمان اتفاقات مثبت بیشتری را در مجموعه سرمایه گذاری مسکن شاهد باشیم.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در روز جاری به صورت همزمان حضوری و الکترونیکی برای سهامدارانی که حضور فیزیکی نداشتند برگزار شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.