2224, 
پیش بینی رونق بازار مسکن از زبان رییس سابق اتحادیه مشاوران املاکReviewed by رادیو سهام on Mar 27Rating: 4.5پیش بینی رونق بازار مسکن از زبان رییس سابق اتحادیه مشاوران املاکپیش بینی رونق بازار مسکن از زبان رییس سابق اتحادیه مشاوران املاک
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 1٫۰۰ out of 5)
Loading...

یک فعال بازار مسکن گفت: در سال‌های گذشتهپیش بینی رونق بازار مسکن از زبان رییس سابق اتحادیه مشاوران املاک  نگاه به بازار مسکن جنبه سرمایه‌گذاری داشت، اما با پرداخت سودهای بانکی بالا این وضعیت از بین رفت.

رادیو سهام:  مصطفی قلی خسروی در خصوص وضعیت بازار مسکن در سال ۹۵ گفت: در سالی که گذشت سرمایه گذاری ها در بازار مسکن کمتر از سال ۹۴ بود. این وضعیت در اسفندماه در مقایسه با سایر ماه ها کمتر هم شد.

وی افزود: مسکن در این اواخر کمتر جنبه سرمایه گذاری دارد و نگاه درآمدزایی به این بازار از بین رفته است. می توان گفت کسانی که در این بازار معامله می کنند اغلب مصرف کننده ها هستند.

رییس سابق اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: در سال ۹۵ بازار طلا و ارز برای سرمایه گذاران جذابیت بیشتری داشت، اما رقیب اصلی بازار مسکن، سود های بالای بانکی است و تا زمانی که سود بانکی کاهش پیدا نکند سرمایه گذاری در بازار مسکن رونق نمی گیرد.

حتما بخوانید :  رمزارزها: رویکرد کشورهای مختلف و ایران در سال ۲۰۱۸

قلی خسروی با اشاره به اینکه تمایل بسیاری از مالکان به فروش خانه های ساخته شده زیاد است، اما بالارفتن هزینه های ساخت خانه جدید باعث کاهش قدرت ریسک این افراد می شود، خاطرنشان کرد: یکی از دلایل کم شدن معامله ها در سال ۹۵ پایین آمدن قدرت ریسک سازنده ها بود و همین وضعیت باعث شد خانه های ساخته شده را به فروش نرسانند.

این فعال بازار مسکن با بیان اینکه آمارها نشان می دهد در سال ۹۵ حجم معامله ها کاهش ۴۰درصدی را تجربه کرد، گفت: شرایط نشان می دهد بازار مسکن در سال ۹۶ هم در رکود به سر خواهد برد و این بازار در سال ۹۷ شرایط رونق را شاهد خواهد بود.

خبر انتخاب شده برای شما

رئیس کل بانک مرکزی ضمن تاکید بر کنترل بازار ارز از سوی بانک مرکزی، از ایجاد ثبات در بازار در مسیر هدف تعیین شده خبر داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.