2224, 
پیش بینی وضعیت بازدهی صنعت طلاReviewed by رادیو سهام on Mar 29Rating: 4.5پیش بینی وضعیت بازدهی صنعت طلاپیش بینی وضعیت بازدهی صنعت طلا
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر کشور با بیان اینپیش بینی وضعیت بازدهی صنعت طلا که صنعت طلا زودبازده ترین صنعت کشور است، گفت: فرآیند تبدیل هر یک کیلو طلا به مصنوعات طلا برای ۲۵ نفر شغل ایجاد می کند.

به گزارش رادیو سهام ،«محمدرضا شریعت پناهی»  اظهارداشت: اگر صنعت طلا و جواهر ایران ساماندهی شود و این صنعت را از کارگاهی به کارخانه ای تبدیل کنیم، می توانیم مصنوعات طلا را به کشورهای دیگر صادر کنیم و همچون صنعت نفت ارزآوری خوبی برای کشور خواهد داشت.
وی توضیح داد: یک کیلو طلا قابلیت تبدیل به مصنوعات مختلف همچون طلا با گرمی ۱۸ هزار ریال (۱۸۰۰ تومان) اجرت ساخت و یا جواهر با اجرت سه الی پنج میلیون ریال (۳۰۰ الی ۵۰۰ هزار تومان) دارد.

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر کشور تصریح کرد: بسیاری از کشورهای آسیای شمالی، آسیای میانه به مصنوعات تولیدی ایران علاقه مند هستند که با ساماندهی مناسب صنعت طلا و جواهر می توانیم محصولات خود را به این کشورها صادر کنیم.

شریعت پناهی درباره صادرات مصنوعات طلا به کشورهای اروپایی نیز گفت: وقتی ما نیازهای داخلی و کشورهای منطقه را تامین کنیم به کشورهای اروپایی نیز می رسیم و باید به فکر صادرات به اروپا باشیم زیرا اجرت ساخت آنان ۷۰۰ درصد است که ما می توانیم با ۳۰۰ درصد اجرت ساخت (اجرت ساخت جواهر در کشور ۲۰ درصد است) به آنها بفروشیم.
وی گفت: ابتدای هفته شمش را تحویل می دهیم و آخر هفته به شکل مصنوعات تحویل می گیریم. براین اساس اگر هفته ای ۱۰ درصد ارزش افزوده تولید کنیم هر سال ۵۲ هفته دارد که سالیانه ۵۲۰ درصد می شود.

حتما بخوانید :  طلا در سراشیبی تند

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر کشور اضافه کرد: حداکثر زمان ممکن برای تولید و فروش مصنوعات طلا ۲۰ روز است که اگر چرخه به درستی ساماندهی شود یک هفته زمان می برد و سالیانه ۵۲۰ درصد ارزش افزوده داریم که هیچ صنعتی در کشور قادر به این کار نیست.

وی با اشاره به این که در حال حاضر سالیانه صد تن طلا مصرف می کنیم، افزود: مصرف سالیانه طلا در گذشته ۳۰۰ تن بود که متاسفانه با سیاست های اشتباه و غیرکارشناسی همچون اخذ ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از اصل طلا و عدم حمایت از تولیدکنندگان داخلی مصرف سالیانه طلا ۲۰۰ تن کاهش یافته است.

به نوشته ایرنا،شریعت پناهی یادآور شد: با ساماندهی کارگاه های کوچک تولیدی و تبدیل آنها به کارخانه هایی متناسب با تکنولوژی روز می توانیم در صنعت طلا و جواهر حرفی برای گفتن داشته باشیم و از خروج سرمایه های بسیاری از تولیدکنندگان به کشورهای دیگر همچون ترکیه، هندوستان، تاجیکستان و دیگر کشورها جلوگیری کنیم.

بانکداران ۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

آخرین نرخ ثبت شده از انواع ارزهای پرکاربرد در بازار ارز داخلی در هفته پایانی شهریور ماه را می‌توانید در این گزارش ملاحظه کنید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.