2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل آتیه دماوند درخصوص پروژه مهم این شرکتReviewed by سایت رادیوسهام on Apr 8Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل آتیه دماوند درخصوص پروژه مهم این شرکتگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل آتیه دماوند درخصوص پروژه مهم این شرکت
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل آتیه دماوند درخصوص پروژه مهم این شرکتشرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند از نوسانات زیادی در بازار سرمایه برخودار است. این شرکت در سال گذشته توانست افزایش سرمایه خود را عملی کند و حق تقدم های این سهم در بازار با اقبال خوبی مواجه شد که می تواند ناشی از دید مثبت تحلیلگران بازار به این سهم باشد. این شرکت در نظر دارد تا افزایش سرمایه دیگری را در سال جدید نیز اجرایی کند. برنامه برای تکمیل و فروش پروژه فراسا نیز وجود دارد. گویا مشتری های این پروژه در انتظار تکمیل و ایجاد زیرساخت های لازم در این پروژه هستند. گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با محمدرضا رستمی مدیرعامل سرمایه گذاری آتیه دماوند را می خوانید.

۱- سرمایه گذاری آتیه دماوند در سال گذشته چه اقدامات مهمی انجام داد؟

اهم رویدادهای سال مالی منتهی به ۹۵٫۹٫۳۰ می تواند شامل تحقق ۱۰۳ درصد از پیش بینی سود خالص، رشد ۹۸ درصدی ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران، تحقق افزایش سرمایه و اقبال بازار به حق تقدم های این سهم، فروش بخشی از شرکت ها و دارایی های کم بازده و احیای زمین فراسا باشد.

۲- نقدشوندگی سهم شما در بازار به چه اندازه است؟

نقدشوندگی سهام شرکت در مقایسه با سایر هم نوعان خود بیشتر بوده و سهم شرکت آتیه دماوند از حجم معاملات بالایی برخوردار بوده است. همچنین شرکت از کیفیت افشای اطلاعات بالایی برخوردار بوده که این نیز باید مورد توجه سهامداران قرار بگیرد. ارزش بازار شرکت رقمی در حدود ۱۰۰۰ میلیارد ریال شده است.

حتما بخوانید :  خودرو، فلزات اساسي و صنايع شيميايي برترين گروه هاي بورس تهران

۳- برنامه شرکت آتیه دماوند برای پروژه و زمین فراسا به کجا رسید؟

پروژه فراسا برای شرکت آتیه دماوند بسیار مهم و حائز اهمیت است، این پروژه باید راه اندازی شود. واحد های زیادی از این مجموعه راه اندازی شده و در مرحله تکمیل طرح مطالعاتی فاز دو این پروژه نیز هستیم. در این پروژه یک مجموعه تولید قطعات بتنی سبک نیز راه اندازی شده که پتانسیل صادراتی به کشورهای همسایه را نیز دارد. پروژه فراسا باید تکمیل و زیرسازی شود تا بتواند آمادگی فروش داشته باشد. مشتریان زیادی به این پروژه وارد می شوند اما در انتظار زیرساخت ها و آماده سازی کلی آن هستند مطمئنا با شکل گیری زیرساخت ها و اماده سازی واحدها مشتریان نیز تقاضای خرید خواهند داشت، این تقاضا الان هم وجود دارد. تا پایان فروردین ماه نیز تکمیل طرح جامع مطالعاتی برای فاز دو نیز صورت خواهد گرفت.

۴- شرکت برای آینده چه برنامه هایی دارد؟

از جمله برنامه های آتی شرکت می توان به طرح احیای اراضی صنایع پوشش، عقد قرارداد تهیه مطالعات تعیین کارکردهای آتی اراضی شرکت با گروه بین المللی، آغاز فعالیت فاز دو پروژه فراسا، مشارکت در احیای استیل فولاد بافت، سرمایه گذاری و ایجاد موجبات جذب سرمایه گذار خارجی و داخلی برای پروژه فراسا و واگذاری شرکت های زیان ده اشاره کرد. همچنین شرکت در نظر دارد تا افزایش سرمایه ای از محل سود انباشته نیز عملی کند.

حتما بخوانید :  پیش‌بینی امسال سودآوری و تولید «غشاذر»

۵- برنامه شرکت آتیه دماوند برای واگذاری شرکت های زیان ده به کجا رسید؟ این روند ادامه دارد؟

ما در مجموعه آتیه دماوند در نظر داریم تا بتوانیم شرکت های زیرمجموعه را که زیان ده هستند به فروش برسانیم. البته برخی از شرکت ها نیاز دارند تا آن ها را از ماده ۱۴۱ خارج کرده و سپس به مشتری بفروشیم. در این صورت مشتری بهتر و با قیمت بهتر برای این شرکت ها جذب خواهد شد. برخی از واگذاری ها در سال گذشته اتفاق افتاد. ما شاهد واگذاری شرکت ریسندگی و بافندگی فومنات و همچنین واگذاری ۲۰ درصد از شرکت آتیه سازان صنعت و معدن بودیم. که در هر دوی این ها شرکت از محل فروش دارایی ها سود شناسایی کرد. ضمن اینکه دارایی های شرکت خزرخر نیز واگذار شد و از این ناحیه نیز شرکت سود کسب کرد.

۶- افزایش سرمایه شرکت به چه صورت است؟

شرکت سال گذشته افزایش سرمایه ای از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران انجام داد و به ثبت رسید. ضمن اینکه ما شاهد اقبال در خرید حق تقدم های سهام در بازار و از طرف معامله گران بودیم. شرکت در نظر دارد تا افزایش سرمایه دیگری از محل سود انباشته برای سال جاری لحاظ نماید تا بر اثر این افزایش سرمایه، سرمایه شرکت به رقم ۶۵۰۰ میلیارد تومان برسد. مقدمات این موضوع در حال انجام است.

حتما بخوانید :  آیا زشریف ارزش خرید دارد؟

۷- بازدهی پروژه فراسا چه زمانی در صورت های مالی مشاهده خواهد شد؟

پروژه فراسا ارزشمند است و شرکت آتیه دماوند در نظر دارد تا این مجموعه را منطقه ویژه اقتصادی معرفی کند. همچنین گزینه بعدی شهرک اقتصادی است. همان طور که قبل تر عنوان شد فازبندی های پروژه صورت گرفته و کم کم بازدهی این پروژه در صورت های مالی دیده خواهد شد. بازدهی این طرح در سال های آتی نیز بیشتر شده و سرعت تندتری به خود خواهد گرفت. مذاکرات زیادی درباره فروش واحدهای این منطقه شده و مشتری های زیادی نیز وجود داشته اند. به محض ایجاد زیرساخت های مدنظر، فروخته خواهد شد. البته بخش کسب و کار فراسا راه اندازی شده و مابقی بخش ها نیز به زودی راه اندازی خواهد شد.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در روز جاری به صورت همزمان حضوری و الکترونیکی برای سهامدارانی که حضور فیزیکی نداشتند برگزار شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.