2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

تازه ترین نظرسنجی کیتکو نشان می دهد که کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی بر این باورند که قیمت جهانی طلا طی روزهای آینده نیز به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.

رادیو سهام: در نظرسنجی این هفته ۱۷ کارشناس اقتصادی شرکت کرده اند که ۱۳ نفر معادل ۷۶ درصد به افزایش قیمت طلا در روزهای آینده رای داده اند، ۴ نفر معادل ۲۴ درصد نیز پیش بینی کردند که قیمت طلا با کاهش روبرو خواهد شد.

در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز هم ۷۶۰ نفر شرکت کردند که از این تعداد ۵۲۳ نفر معادل ۶۹ درصد پیش بینی کردند قیمت طلا با افزایش روبرو خواهد شد، ۱۴۶ نفر دیگر معادل ۱۹ درصد اعلام کردند قیمت طلا کاهش خواهد یافت و ۹۱ نفر معادل ۱۲ درصد نیز تاکید کردند قیمت طلا تغییری نخواهد داشت.

هفته گذشته نیز ۵۰ درصد کارشناسان اقتصادی و ۶۰ درصد سرمایه گذاران بین المللی پیش بینی کردند که قیمت طلا با افزایش روبرو خواهد شد.

 پس از اقدام نظامی آمریکا در سوریه و انتشار آمارهای ناامید کننده اشتغال در آمریکا طی ماه مارس، گمانه زنی ها حاکی است که روند صعودی قیمت طلا طی روزهای آینده ادامه خواهد یافت.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز جمعه اعلام کرد، دو ناو آمریکایی از شرق دریای مدیترانه یک پایگاه هوایی در غرب سوریه را هدف ۵۹ فروند موشک کروز قرار داده است. طبق ادعای آمریکا، حمله شیمیایی در استان ادلب از این پایگاه انجام شده بود.

حتما بخوانید :  افزایش قیمت خودرو در بازار بی‌مشتری

تازه ترین آمارهای وزارت کار آمریکا نشان می دهد که اقتصاد این کشور طی ماه مارس تنها ۹۸ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. این پایین ترین میزان اشتغال ایجاد شده در اقتصاد آمریکا در ۱۰ ماه اخیر به شمار می رود.

تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری آر جی او فیوچرز تاکید کردند: شاید فدرال رزرو در شرایط کنونی تصمیمی برای افزایش نرخ بهره نداشته باشد و دلار روندی نزولی را ادامه دهد و سایر کشورها قصد افزایش نرخ بهره را داشته باشند که این مساله در نهایت به نفع قیمت طلا خواهد بود.هر چه فشار بر دلار بیشتر شود، قیمت طلا با افزایش روبرو خواهد شد.

به نوشته سایت طلا،به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، نگرانی های سیاسی تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا خواهد داشت. آمارهای ضعیف اشتغال در آمریکا طی ماه مارس نیز موجب تقویت طلا شده است.

غیر از سوریه نگرانی های زیادی درباره اوضاع سیاسی اروپا و آمریکا وجود دارد و این مساله می تواند تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته باشد.

منبع: بانکداران ۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه اعلام رکوردزنی اجاره‌بها در تهران از اساس غلط است، گفت: رشد اجاره‌بها از جنوبی‌ترین تا شمالی‌ترین نقطه تهران ۱۰ تا ۲۰ درصد بوده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.