2224, 
پیش بینی 5 عامل موثر بر قیمت طلا در سال 2017Reviewed by رادیو سهام on Apr 16Rating: 5.0پیش بینی 5 عامل موثر بر قیمت طلا در سال 2017پیش بینی 5 عامل موثر بر قیمت طلا در سال 2017
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

تازه ترین تحلیل اقتصادی نشان می دهد که ۵ رویداد بزرگپیش بینی 5 عامل موثر بر قیمت طلا در سال 2017 و مهم می تواند طی ماه های آینده موجب ادامه روند صعودی قیمت جهانی طلا شود.

به گزارش رادیو سهام، ،به نقل از پایگاه اینترنتی فوربس، قیمت جهانی طلا از ابتدای امسال تاکنون با رشد ۱۰ درصدی روبرو شده و تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که روند صعودی قیمت این فلز گرانبها احتمالا طی ماه های آینده نیز ادامه خواهد یافت.

بر اساس این گزارش به نظر می رسد نخستین رویداد مهم و بزرگ امسال که می تواند موجب افزایش قیمت طلا شود، نگرانی های مربوط به بن بست بین دولت و کنگره آمریکا باشد. گرچه ترامپ قول داده است تا با کاهش مالیات ها و افزایش هزینه های زیرساختی، به رشد و رونق اقتصادی آمریکا کمک کند، ولی بعید به نظر  می رسد که اجرای این برنامه ها با موافقت قاطع کنگره روبرو شود. ترامپ در اصلاح قانون بهداشت و بیمه همگانی اوباما ناکام بود و این مساله نگرانی ها نسبت به شکست وی در جلب نظر کنگره برای اجرای برنامه های اقتصادی اش را بیشتر کرده است.

حتما بخوانید :  آرامش بازار ارز در آخرین روزهای تابستان

رویداد دوم، افزایش حمایت های عمومی از پوپولیست ها در سطح اروپا است. چند انتخابات مهم در اروپا در پیش است و آینده اتحادیه اروپا تا حد زیادی به نتایج این انتخابات بستگی دارد. در هلند و فرانسه، احزاب مخالف اتحادیه اروپا که دیدگاه های ملی گرایانه افراطی دارند، با افزایش اقبال عمومی روبرو شده اند. مارین لوپن رهبر جبهه ملی فرانسه علنا قول داده است تا در صورت پیروزی در انتخابات، این کشور را از اتحادیه اروپا و منطقه یورو خارج کند. آغاز روند برگزیت و پیروزی ترامپ در آمریکا نیز به نگرانی ها دامن زده است.
به نوشته سایت طلا،رویداد سوم، تشدید مشکلات اقتصادی چین است. مشکلات چین طی هفته های اخیر بدتر شده است. بحران بدهی شرکت های بزرگ چینی وارد مرحله تازه ای شده است. بدهی های چین به ۲۷۷ درصد تولید ناخالص داخلی رسیده است. مشکلات اقتصادی چین می تواند موجب افزایش تقاضا برای طلا شود.

رویداد مهم چهارم نیز رونق مجدد بازار طلای هند است. در سال ۲۰۱۶ تقاضای طلای هند به پایین ترین سطح از سال ۲۰۰۳ رسیده است. ولی واردات طلای این کشور در فوریه ۱۷۵ درصد رشد داشته است. به نظر می رسد این روند صعودی طی ماه های آینده ادامه یابد.رویداد مهم پنجم نیز ناآرامی و اعتصاب در آفریقای جنوبی است.

حتما بخوانید :  پشت پرده بقای پراید در اقتصاد ایران | چرا تولید پراید متوقف نمی‌شود؟

منبع: بانکداران ۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

آخرین نرخ ثبت شده از انواع ارزهای پرکاربرد در بازار ارز داخلی در هفته پایانی شهریور ماه را می‌توانید در این گزارش ملاحظه کنید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.