2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیو سهام با مدیرعامل دعبید درخصوص برنامه‌های جدید برای تولیدReviewed by سایت رادیوسهام on Apr 16Rating: 4.5گفتگوی اختصاصی رادیو سهام با مدیرعامل دعبید درخصوص برنامه‌های جدید برای تولیدگفتگوی اختصاصی رادیو سهام با مدیرعامل دعبید درخصوص برنامه‌های جدید برای تولید
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیو سهام با مدیرعامل دعبید درخصوص برنامه‌های جدید برای تولید

شرکت داروسازی عبیدی از سهام شناور کمی در بازار برخوردار است و سهامدار عمده در نظر دارد تا در صورت امکان این درصد سهام شناور را افزایش دهد. شرکت داروسازی عبیدی هر ساله توانسته حدود ۵۰ درصد تولید و یا فروش خود را افزایش دهد و به تبع آن تولید داروهای جدید را نیز در دست دارد. هر ساله بیش از ۲۰ قلم داروی جدید توسط شرکت داروسازی عبیدی روانه بازار می شود که این داروها منجر به افزایش فروش شرکت می شود. سهم داروهای جدید داروسازی عبیدی در فروش شرکت بیش از داروهای قدیمی است و این میزان هر ساله افزایش می یابد. داروسازی عبیدی به فکر انعقاد قرارداد جدید برای انتقال تکنولوژی و یا ساخت داروهای جدید نیز هست. رادیو سهام با سید امیر رضویان مدیرعامل این شرکت گفتگو کرده که آن را می‌خوانید.

 

۱٫چند سال است که شاهد افزایش نرخ دارو نبوده ایم. آیا در سال جدید شاهد افزایش نرخ دارو خواهیم بود؟

تقریبا سه سال است که ما افزایش نرخ دارو را نداشته ایم، مذاکرات زیادی با وزارت بهداشت داشته ایم اما با این موضوع مخالفت شده و ما شاهد افزایش نرخی در بازار دارو نبودیم. به نظر نمی رسد در سال جدید ما شاهد افزایش نرخی در بازار دارو باشیم. هزینه های ما زیاد شده اما با افزایش نرخ دارو مخالفت شده است.

حتما بخوانید :  ابلاغ شیوه‎نامه عرضه نفت‎خام و میعانات گازی در بورس انرژی

۲٫محصولات جدید شرکت وارد بازار خواهد شد؟سال جدید شاهد ورود داروهای جدید به بازار خواهیم بود؟

داروسازی عبیدی هر ساله داروهای جدیدی را روانه بازار می کند، هر ساله حدود ۲۰ تا ۳۰ داروی جدید به بازار محصولات شرکت داروسازی عبیدی وارد بازار می شود در سال جدید نیز برنامه ورود داروی جدید به تعداد ۲۰ یا بیشتر را داریم. این داروها در حال پیگیری و مقدمات ورود آن چیده شده است. این ورود داروهای جدید هر ساله وارد بازار می شود.

۳٫سهم فروش داروهای جدید در بودجه شرکت به چه صورت است؟ این میزان فروش بیشتر از داروهای قدیمی است؟

سهم فروش داروی جدید در بودجه فروش شرکت نیز بیشتر از داروهای قدیمی است. این سهم هر ساله افزایش می یابد. فروش داروهای قدیمی تقریبا ثابت مانده اما با ورود داروهای جدید به بازار فروش شرکت افزایش می یابد. از مجموع فروش شرکت سهم فروش داروهای جدید بیش از فروش داروهای قدیمی است و این میزان هر ساله افزایش می یابد.

۴٫بیشتر روی چه داروهایی کار می کنید؟ آیا غیر از داروهای انسانی وارد ساخت داروهای دیگری هم خواهید شد؟

همان طور که گفته شد ما هر ساله حدود ۲۰ داروی جدید به سبد محصولاتمان اضافه می کنیم. روی داروهای مکمل نیز کار می کنیم و این موضوع نیز در تولید داروی جدید موثر خواهد بود. تخصص ما تولید داروی انسانی بوده و وارد تولید داروهای دامی نخواهیم شد.

حتما بخوانید :  خودرو، فلزات اساسي و صنايع شيميايي برترين گروه هاي بورس تهران

۵٫آیا داروسازی عبیدی می تواند به تولید داروهای سرطانی نیز توجه کند؟

تولید داروهای سرطانی خط تولید جدایی را می طلبد که این موضوع در شرکت داروسازی عبیدی وجود ندارد. خط تولید این دارو تخصصی بوده و ما قصد ورود به این حوزه و داروسازی در خصوص این بیماری را نداریم.

۶٫آیا قصد افزایش ظرفیت خطوط تولیدی را دارید؟

شرکت عمدتا به تولید داروهای جدید می پردازد و یا به افزایش ظرفیت نیز اقدام می کند این موضوع یعنی افزایش ظرفیت خطوط تولیدی نیز در برنامه های شرکت وجود دارد و عمدتا روی این مسئله کار می کنیم.

۷٫قرارداد جدید با شرکت های جدید برای تولید دارو یا انتقال تکنولوژی دارید؟

شرکت در تلاش است تا بتواند با قراردادهای جدید زمینه افزایش فروش را برای شرکت فراهم آورد. درباره این موضوع در شرکت بحث شده و مذاکراتی نیز صورت گرفته اما نمی توان در خصوص آن به طور جدی صحبت کرد به محض جدی شدن و یا انعقاد قرارداد این موضوع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

  1. راه اندازی کارتونینگ و دستگاه های جدید به چه علت در شرکت اتفاق افتاده است؟ آیا این روند ادامه دارد؟

بالا بردن ظرفیت و کیفیت محصولات شرکت از جمله اهداف داروسازی عبیدی است که شرکت برای این موضوع به دستگاه های جدید و راه اندازی آن ها نیاز دارد. شرکت با توجه به خطوط تولیدی خود و بالا بردن ظرفیت تولید اقدام به خرید و راه اندازی دستگاه های جدید می کند.

  1. داروسازی عبیدی به فکر صادرات محصولات به خارج از کشور و یا جذب بازار جدید صادراتی است؟

شرکت داروسازی عبیدی به بازار داخل بیش از بازار خارج توجه دارد و در نظر دارد  تا این بازار را توسعه دهد، توجه به بازار صادراتی در مجموعه داروسازی عبیدی وجود دارد اما این توجه به معنای شروع آن در سال جاری نیست. این یک برنامه بلند مدت در مجموعه برنامه های شرکت است.

حتما بخوانید :  "وبشهر" سود هر سهم خود را افزايش داد

۱۰٫اوراق سلامت در شرکت وجود دارد؟ شرکت در از این اوراق استفاده می کند؟

داروسازی عبیدی هنوز اوراق سلامت را نگرفته است. چون هنوز درصد این اوراق مشخص نیست.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در روز جاری به صورت همزمان حضوری و الکترونیکی برای سهامدارانی که حضور فیزیکی نداشتند برگزار شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.