2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیر مالی وبهشهر درخصوص برنامه های سال 96 این شرکتReviewed by سایت رادیوسهام on Apr 19Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیر مالی وبهشهر درخصوص برنامه های سال 96 این شرکتگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیر مالی وبهشهر درخصوص برنامه های سال 96 این شرکت
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیر مالی وبهشهر درخصوص برنامه های سال 96 این شرکتشرکت توسعه صنایع بهشهر از جمله هلدینگ های حاضر در بازار سرمایه ایران است که به سرمایه گذاری در شرکت ها از طریق خرید و فروش سهام آن ها و همچنین خرید و فروش اوراق قرضه و اوراق مشارکت و هر گونه اوراق بهادار دیگر و مشارکت در بانک ها و سایر شرکت ها اقدام می کند. افزایش سرمایه ۱۷٫۵ درصدی این شرکت اخیرا به تصویب مجمع رسیده و به زودی ثبت نیز خواهد شد. رادیوسهام با مسعود اژیه مدیر مالی توسعه صنایع بهشهر گفتگو کرده که آن را می خوانید. لازم به ذکر است که مدیر عامل جدید این شرکت از اواخر سال گذشته روی کار آمده است.

۱- آیا شرکت قصد فروش سرمایه گذاری های بورسی و غیر بورسی خود را دارد؟

شرکت سیاست های خود در فروش یا خرید سرمایه گذاری های خود دنبال می کند. این شرکت مطمئنا در صورت وجود خریدار خوب برای هر کدام از سرمایه گذاری ها به فروش آن ها فکر خواهد کرد. شرکت توسعه صنایع بهشهر به سهم خاصی تعصب ندارد و مطمئنا این موضوع یعنی تغییر در سبد پرتفوی شرکت با قیمت مناسب و به نفع سهامداران در سیاست های شرکت قرار دارد.

حتما بخوانید :  دوربرگردان هفتگی بورس تهران

۲- افزایش سرمایه شرکت به چه میزان است و از چه محلی خواهد بود؟

افزایش سرمایه شرکت به اندازه ۱۷٫۵ درصد بوده که از محل آورده نقدی سهامداران اجرایی خواهد شد.

۳- دلیل افزایش سرمایه شرکت توسعه صنایع بهشهر را شرح دهید؟

توسعه صنایع بهشهر از شرکت های زیادی تشکیل شده که عمدتا افزایش سرمایه داده اند. افزایش سرمایه شرکت توسعه صنایع بهشهر به منظور حمایت از افزایش سرمایه این زیرمجموعه ها است. طبق سند چشم انداز خود شرکت توسعه صنایع بهشهر در نظر دارد تا همچنان به عنوان یکی از شرکت های برتر در میان شرکت های سرمایه گذاری کشور، حضور فعال داشته باشد برای دستیابی به این هدف، حفظ موقعیت فعلی از طریق توانمندسازی شرکت های زیرمجموعه و تکمیل زنجیره تولید و توزیع و در نتیجه کسب سود و بازدهی مناسب و پایدار، در اولویت شرکت می باشد. از دیگر اهداف افزایش سرمایه شرکت می توان به تامین سرمایه در گردش مورد نیاز شرکت به جهت پرداخت هزینه های جاری، سود سهام معوق سهامداران و هزینه های انجام افزایش سرمایه می باشد. همچنین لازم به ذکر است که این مسئله منجر به بهبود توان مالی شرکت خواهد شد.

۴- آیا با افزایش سرمایه کمکی به کم کردن تسهیلات دریافتی از بانک می شود؟

بله با توجه به اینکه منایع نقدی شرکت صرفا محدود به سود سهام دریافتی از شرکت های سرمایه پذیر بوده و استفاده از تسهیلات بانکی نیز به صورتی کم و با هزینه بسیار بالا است، در نتیجه مشارکت در افزایش سرمایه شرکت های زیرمجموعه که سرمایه پذیر هم هستند نیازمند منابعی است که به صرفه ترین و کم ریسک ترین روش برای تامین منابع مالی به نظر می رسد.

حتما بخوانید :  ۵ سناریو از وضعیت بورس در روزهای آتی

۵- بهای تمام شده سرمایه گذاری های شرکت چقدر است؟

بهای تمام شده سرمایه گذاری های شرکت در شهریور سال ۹۵ به اندازه ۸۴۵۶ میلیارد ریال براورد شده است.

۶- آیا شرکت توسعه صنایع بهشهر دارایی بلند مدت ثابتی مانند زمین دارد که قصد فروش آن را داشته باشد؟

فروش دارایی های بلند مدت معمول یکی از راه های تامین مالی مورد نیاز برای شرکت ها است. در مجموعه توسعه صنایع بهشهر دارایی های بلند مدت تنها شامل سرمایه گذاری های بلند مدت در سهام شرکت ها است که تامین مالی برای فروش آن ها تنها با داشتن مشتری، شفاف بودن قمیت برای فروش و نقد شدن بهای فروش در کوتاه ترین زمان ممکن است. البته لازم به ذکر است که فروش باید به صورتی باشد که اثر درامدهای آتی را با مشکل رو به رو نکند و همچنین منافع سهامداران نیز رعایت و حفظ شود.

۷- سیاست تقسیم سود شرکت به چه صورت است؟

با توجه به افزایش سرمایه تصویب شده پیش رو، پیش بینی می شود که به ازای هر سهم ۱۶۰ ریال سود در مجمع تقسیم شود. اما سیاست تقسیم سود در سال های بعد تقسیم حدود ۸۰ درصد ای پی اس است.

۸- ارزش بازار شرکت چه میزان است؟ آیا رقم آن در سال ۹۵ نسبت به ۹۴ افزایش داشته است؟

ارزش بازار شرکت در سال ۹۳ حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال بوده. این ارزش در سال  ۹۴ به رقم ۱۷ هزار میلیارد رسیده است. رقم ارزش بازار در نیمه اول سال ۹۵ یعنی شش ماهه ابتدای سال به اندازه ۱۳ هزار میلیارد ریال براورد شده است. ضمن اینکه سهام شناور در طی این سال ها با رشد نسبت به سال گذشته رو به رو بوده است.

حتما بخوانید :  اعلام زمان برگزاری مجمع ۱۰ نماد بورسی

۹- برنامه های شرکت در سال ۹۶ را شرح دهید؟

شرکت در تلاش است تا بتواند به یک شرکت سرمایه گذاری موفق تر از گذشته برسد. این شرکت از شرکت های زیرمجموعه خود حمایت خواهد کرد و در راستای حمایت از آن ها گام بر می دارد. مدیریت پرتفوی سرمایه گذاری ها نیز در سیاست های شرکت قرار دارد.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت های افست و کارخانجات داروپخش از افزایش سرمایه خود خبر دادند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.