2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل فن آوا درخصوص برنامه های سال 96Reviewed by سایت رادیوسهام on Apr 22Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل فن آوا درخصوص برنامه های سال 96گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل فن آوا درخصوص برنامه های سال 96
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل فن آوا درخصوص برنامه های سال 96شرکت گروه فن آوا از جمله شرکت های فعال در حوزه صنعت انفورماتیک است. این شرکت در طی سال های گذشته توانسته از زیان انباشته خارج شده و در حال حاضر شاهد سود انباشته در این مجموعه هستیم. شرکت، برنامه های زیادی برای توسعه دارد، زیرمجموعه های این گروه نیز آمادگی برای حضور در بازار سرمایه را دارند. شرکت فعالیت رو به جلویی دارد. ضمن اینکه به زودی شاهد حضور سیم کارت جدید تلفن همراه از طرف این شرکت در بازار خواهیم بود. رادیوسهام با علی اصغر طراوتی مدیرعامل شرکت گروه فن آوا گفتگو کرده که آن را می خوانید.

۱- برنامه جدید شرکت در سال جدید چیست؟چه برنامه جدیدی در سال ۹۶ دنبال خواهد شد؟

شرکت در نظر دارد تا در سال جدید وارد حوزه های ICT، MVNO شود و به تعیین تکلیف LTE نیز بپردازد. ضمن اینکه شرکت در سال جدید برنامه حضور در بازار تراکنش های موبایل را به طور جدی دارد. تا سال گذشته شرکت فن آوا در حوزه فعالیت تراکنش های موبایل چندان فعالیت نداشته و در نظر دارد تا فعالیت جدی خود را در این زمینه انجام دهد تا بتواند سهم بازار خوبی را نصیب خود کند.

حتما بخوانید :  جزییاتی از عرضه ایران ایر در بورس

۲- آیا شرکت مقدمات حضور در بازار بالاتر و بالا بردن شناوری سهم را دارد؟

مقدمات این موضوع چیده شده و شرکت در جریان این موضوع که باید شناوری سهم را بالا ببرد هست، حضور در بازار بالاتر نیز نیازمند همین مسئله است یعنی یکی از مواردی که باید رعایت شود تا با ورود به بازار بالاتر موافقت به عمل آید، افزایش سطح شناوری بوده که سهامداران عمده نیز با این موضوع موافقت کرده اند و در نظر دارند تا میزانی از سهم را در بازار عرضه کنند در نتیجه شناوری سهم بالا رفته و موجبات ورود به بازار بالاتر نیز فراهم شود. تا چند ماه آینده این مهم اجرایی خواهد شد و ما شاهد حضور فن آوا در بازار بالاتر خواهیم بود.

۳- برنامه های آتی شرکت را به طور گسترده تر توضیح دهید؟

از جمله برنامه های آتی شرکت که در سال ۹۶ پایه ریزی و برخی به پایان خواهد رسید می توان به توسعه محصولات، توسعه شبکه پشتیبانی، ورود به حوزه های جدید و خروج از حوزه های قدیمی، رشد ۶۰ درصدی در سود خالص شرکت نسبت به سال گذشته، قرار گرفتن در میان ۳۰۰ شرکت برتر در رتبه بندی سالانه سازمان مدیریت صنعتی، ارائه سرویس VOD، جبران عقب ماندگی سنوات گذشته و توسعه زیرساخت ارتباطی و افزایش سهم از بازار ارتباطات ثابت اشاره کرد. این های جزئی از برنامه هایی است که در سال ۹۶ یا شروع و پایه ریزی خواهد شد و یا در سال ۹۶ اجرایی می شود.

حتما بخوانید :  ابلاغ شیوه‎نامه عرضه نفت‎خام و میعانات گازی در بورس انرژی

۴- آیا مجموعه گروه فن آوا قصد عرضه فن آوا کارت را در بازار سرمایه دارد؟

عرضه شرکت های زیرمجموعه در بازار یک مکانیزم مفید بوده و مجموعه فن آوا این موضوع را قبول دارد اما فن آوا کارت برای ما ارزشمند بوده و در نظر داریم تا در صورت امکان این کار صورت نگیرد. یعنی تا زمانی که قوانین حاکمیتی اجازه دهد ما عرضه ای نداشته باشیم اما با این حال، روی این موضوع فکر کرده و جزو برنامه های شرکت است. چنانچه عرضه ای از طرف شرکت باشد مطمئنا اجازه می دهیم یک یا دو عرضه دیگر و از طرف سایر شرکت های فعال در صنعت  و در این حوزه داشته باشیم سپس ما وارد عرضه این شرکت در بازار بورس خواهیم شد.

۵- شرکت های فن آوا ماهواره و داده سامانه فن آوا که از زیرمجموعه های شما هستند دارای مطالبات معوق هستند، این مطالبات به کجا رسید؟

در شرکت فن آوا ماهواره ما دارایی ای داشتیم که بلااستفاده بود، این دارایی را به فروش رساندیم و از طرف معامله چک دریافت کردیم، بعد از مدتی این چک ها وصول نشد و ما چک را به اجرا گذاشتیم، که این موضوع مسیر قضایی خود را طی می کند از طرفی در صورت عدم پرداخت ما می توانیم املاک بدهکار را در اختیار بگیریم اما از آن جایی که در پی افراز این زمین هستیم هنوز در این خصوص دادگاه رایی صادر نکرده، در هر صورت از آن جایی که این مطالبات درگیر دادگاه است مطمئنا به درازا خواهد کشید اما در حال پیگیری است. مطالبات داده سامانه نیز در حال پیگیری است و طی یک یا دو ماه آینده وصول و رفع خواهد شد.

حتما بخوانید :  شاخص بورس ۹۷۹ واحد افت کرد

۶- آیا شرکت در سال ۹۶ درامد غیرعملیاتی خواهد داشت؟ یعنی شرکت همانند سال های گذشته سهام را به فروش خواهد رساند؟

این امکان وجود دارد و شاید ما همانند سال های گذشته درامدهای غیرعملیاتی را شاهد باشیم اما اگر چنانچه این موضوع صورت گیرد به اطلاع سهامداران و از طریق سامانه رسمی خواهد رسید.

۷- از جمله اقدامات شرکت در سال ۹۵ را شرح دهید؟

شرکت در سال ۹۵ توانست در حوزه بانک و خدمات پرداخت فعالیت بیشتری داشته باشد، تعداد شرکت های فعال زیرمجموعه نیز افزایش یافت در سال ۹۵ مجوز FCP نیز اضافه شد که این مجوز در قبال باطل شدن PSP و ارتباطات تلفن ثابت بود، در سال ۹۵ شاهد رشد سود عملیاتی شرکت از یک میلیارد تومان به ۷ میلیارد تومان بودیم، ضمن اینکه سال گذشته موفق شدیم برای تمام گروه های مربوط به انفورماتیک گرید یک را کسب کنیم. ما شاهد رشد  ۲۵۷ درصدی سود خالص نیز بودیم.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در روز جاری به صورت همزمان حضوری و الکترونیکی برای سهامدارانی که حضور فیزیکی نداشتند برگزار شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.