3032, 3342, 
رشد 35 واحدی شاخص کل بورس/ سهم‌های کوچک همچنان سوگلی بازار سهامReviewed by سیدمحمدعلی فیاضی on Apr 24Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

به گزارش رادیو سهام  به نقل از فارس خبر ” رشد ۳۵ واحدی شاخص کل بورس/ سهم‌های کوچک همچنان سوگلی بازار سهام ” به شماره ۱۵۴۹۶۸ را بخوانید :

به گزارش خبرنگار بورس این خبرگزاری، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه ۴ اردیبهشت ماه ۹۶ با افزایش ۳۵ واحدی به رقم  79 هزار و ۴۲۵ واحد دست یافت.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۱۲ واحدی عدد ۲۷ هزار و ۵۷۳ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۴۰  واحدی به رقم  87 هزار و ۵۱۸  واحد دست یافت.

شاخص بازار اول نیز در حالی با کاهش ۷۰ واحدی به رقم  55 هزار و ۷۰  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۶۰۷  واحدی عدد  176 هزار و ۳۱۰  واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افزایش یک واحدی به عدد ۹۱۳  واحد رسید.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت  تاپیکو با ۶۳ واحد، فولاد مبارکه با ۳۷  واحد و مخابرات ایران با ۲۵  واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت پالایش نفت اصفهان با ۳۳ واحد ، ایران خودرو با ۲۷  واحد و پالایش نفت تهران با ۲۲ واحد کاهش، بیشتری تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۲۳۹ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۴۹  میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۸۲ هزار و ۱۵۴  نوبت داد و ستد بود.

به گزارش خبرنگار بورس این خبرگزاری؛ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات بورس اوراق بهادار امروز ۴ اردیبهشت ماه با افزایش همراه بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های صنعتی پارس مینو، داروسازی دکتر عبیدی،‌ آتیه داده‌پرداز، گواهی سپرده عام بانک پارسیان، حق تقدم خرید سهام بیمه حافظ، سرمایه‌گذاری فنی و مهندسی مشانیر از سوی ناظر بازار سهام در حالی بازگشایی شد که هیچ نمادی امروز کاندیدای توقف در بازار نبود.

به گزارش فارس، امروز در بازار ۲ بورس تهران ۱۳۷ میلیون سهم سرمایه‌گذاری بهمن به ارزش بیش از ۱۴٫۵ میلیارد تومان از کد شرکت‌های تابعه گروه بهمن به کدهای درون گروهی منتقل شد. در هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه نیز اندکی بیش از ۷۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۳ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده منتقل شد.

۳۱٫۵ درصد از سهام بانک حکمت ایرانیان نیز به ارزش ۴ میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده کد به کد شد. در عین حال اندکی بیش از ۳ میلیون سهم ایران ترانسفو به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده کد  به کد شد.

براساس این گزارش، امروز بورس تهران در حالی شاهد معاملاتی متعادل و کم نوسان بود که اقبال خریداران سهام برای جمع‌آوری سهام شرکت‌های کوچک و یا برخوردار از سهام شناوری پایین در بازار دوم بورس تهران باعث رِنج شدن قیمت سهام در برخی گروه‌های پربیننده این بازار شد.

در این میان گروه دارویی‌ها در انتظار تعدیل قیمت جدید دارو پس از گذشت ۲ سال از عدم افزایش قیمت‌ها همچنان با افزایش تقاضا روبرو است.

امروز در گروه اطلاعات و ارتباطات نیز پس از گذشت یک ماه از توقف «آپرداز» و عدم تغییر با اهمیت در اطلاعات مالی شرکت با صف خرید میلیونی در سقف کامل قیمت‌ها بازگشایی شد.

در این نماد معاملاتی موضوع افزایش سرمایه در کنار جابجایی برخی سهامداران عمده باعث تحلیل‌های خوش‌بینانه در بازار سهام شده است. همزمان در گروه رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن با داغ‌تر شدن برخی خبرها از عرضه اولیه سهام به‌پرداخت ملت‌، امروز «آپ» نیز در سقف کامل قیمت‌ها به صف خرید رسید.

در گروه سرمایه‌گذاری‌ها اما امروز سرمایه‌گذاری سبحان در حالی با درجا زدن قیمت سهام روبرو بود که همچنان سابقه معاملات این سهم حاکی از معاملاتی پرحجم طی دست کم ۸ روز معاملاتی اخیر دارد. در این نماد معاملاتی موضوع افزایش سرمایه به منظور تحصیل و مشارکت در سرمایه‌گذاری‌ در دارایی‌ ثابت باعث شکل‌گیری تحلیل‌های مختلف شده است.

به گزارش فارس،‌امروز بازار سهام بازاری متعادل و به نسبت کم حجم بود که شرکت‌های کوچک و برخوردار از سهام شناوری پایین در بازار دوم بورس نقش سوگلی‌های آن را در روز کم فروغ بازار پایه فرابورس به دوش می‌کشیدند.

خبر ” رشد ۳۵ واحدی شاخص کل بورس/ سهم‌های کوچک همچنان سوگلی بازار سهام “ در دسته اخبار بورس سایر خبرگزاری ها در رادیو سهام منتشر شده است . برای مشاهده اخبار بورس اختصاصی رادیو سهام کلیک کنید . همچنین اخبار بورس سایر خبرگزاری های بورسی را نیز می توانید در اینجا مطالعه کنید

خبر انتخاب شده برای شما

در حالیکه قدرت خرید متقاضیان مسکن روز به روز در حال کاهش است گزارش بانک مرکزی افزایش معاملات و قیمت مسکن در دو ماه نخست زمستان را نشان می‌دهد که کارشناسان می‌گویند مهمترین دلیل رشد قیمت مسکن افزایش نقدینگی و رشد قیمت مصالح ساختمانی است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,