2224, 
پیش‌بینی جمعی از کارشناسان از بازار ارز در سال ۹۶Reviewed by رادیو سهام on Apr 24Rating: 5.0پیش‌بینی جمعی از کارشناسان از بازار ارز در سال ۹۶ پیش‌بینی جمعی از کارشناسان از بازار ارز در سال ۹۶
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

کارشناسان اقتصادی معتقدند که به منظور مدیریت بازار ارز، می‌بایستپیش‌بینی جمعی از کارشناسان از بازار ارز در سال ۹۶ روش نرخ‌گذاری دستوری کنار گذاشته شده و به جای آن قیمت‌گذاری شناور با روش علمی جایگزین شود.

رادیو سهام؛ برخی از کارشناسان در خصوص پیش بینی و اقدامات لازم در بازار ارز طی سال ۹۶ نظرات خود را با مطرح کردند.

مهدی پازوکی: برنامه ریزی در بازار ارز باید به نحوی باشد که قیمت گذاری ارز بر اساس اختلاف تورم داخلی و میانگین جهانی باشد، تا ثبات اقتصادی در این بازار ملموس شود.

علی رحمانی: در سال جاری دلار باز در مسیر صعودی قرار می گیرد و تا سقف ۴۵۰۰ تومان می رسد و این موضوع برای حمایت از تولید که شعار سال هم هست، لازم و ضروری است.

مهدی تقوی: بالا ماندن قیمت دلار بعد از افزایش تولید و فروش نفت توجیهی ندارد و جز تمایل خودخواسته دولت است، به نظر می رسد به منظور حفظ دستاوردهای چندسال قبل دولت یازدهم در خصوص مهار تورم، شایسته است قیمت دلار هم در مسیر کاهشی کنترل شود.

حتما بخوانید :  قطع یارانه را چطور پیگیری کنیم؟

تیمور رحمانی: ادامه سیاست کنترل قیمت دلار و تزریق آن به بازار به مصلحت نیست و ادامه این روند می تواند به دورقمی شدن مجدد تورم منجر گردد.

ابراهیم رزاقی: در چندسال گذشته طبقه ای از اشرافیت در جامعه حاکم شده که از نوسان ارز سود می برند، این طبقه واردکننده کالا فقط منفعت خودش را می خواهد، باید به منظور حمایت از تولید و اشتغال قیمت دلار بالا برود تا ارزش تولید داخلی در مقابل کالای وارداتی حفظ شود.

محمود جام ساز: در سال جاری به غیر از عامل رکود که افزاینده قیمت ارز است، تحولات داخلی کمتر بر حوزه ارز تاثیر خواهد داشت و چنانچه عوامل سیاسی بیرونی حضور داشته باشد، واکنش قیمتی ارز را خواهیم داشت. در صورتی که تحولات در جهت بهبود شرایط اقتصادی – سیاسی باشند، نرخ کاهشی خواهد بود.

منبع: اقتصادآنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

آخرین نرخ ثبت شده از انواع ارزهای پرکاربرد در بازار ارز داخلی در هفته پایانی شهریور ماه را می‌توانید در این گزارش ملاحظه کنید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.