2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل همراه درخصوص وضعیت شرکت و راه های رقابت با ایرانسلReviewed by سایت رادیوسهام on Apr 29Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل همراه درخصوص وضعیت شرکت و راه های رقابت با ایرانسلگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل همراه درخصوص وضعیت شرکت و راه های رقابت با ایرانسل
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل همراه درخصوص وضعیت شرکت و راه های رقابت با ایرانسلشرکت ارتباطات سیار ایران به عنوان اولین اپراتور ایران در حال توسعه شبکه خود در کشور است. این شرکت در سال ۹۵ توانسته رشد درآمدی خوبی نسبت به سال ۹۴ نشان دهد. شرکت همراه اول در روستاهای ایران نیز توسعه شبکه را انجام داده؛ درآمد این شرکت از سمت مکالمه و پیامک به سمت دیتا در حال پیشروی است. پروژه فاز ۷ که توسعه شبکه همراه است در حال راه اندازی و اجرایی شدن است. رادیوسهام با وحید صدوقی مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران گفتگو کرده که آن را می خوانید.

۱- افزایش سرمایه شرکت ارتباطات سیار ایران اجرایی خواهد شد؟

شرکت ارتباطات سیار ایران در نظر دارد تا به اندازه ۲۰۰ درصد افزایش سرمایه داشته باشد. این افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات سهامداران خواهد بود. در نظر داریم تا این افزایش سرمایه را هر چه سریعتر اجرایی کنیم.

۲- چرا همراه اول با تماس صوتی تلگرام مخالفت کرد؟این موضوع می توانست بسیار به نفع شرکت ها باشد.

مکالمه صوتی راه اندازی شد و بسیار هم می توانست به شرکت های اپراتور کمک نماید اما منافع ملی می طلبد که این سرویس راه اندازی نشود. ضمن اینکه ترافیک ویس در سال ۹۵ رشد بسیار زیادی کرد. اما همان طور که گفته شد گاهی باید منافع ملی را در نظر گرفت.

حتما بخوانید :  زمان و شرایط عرضه اولیه دومین شرکت جدید

۳- از جمله اقدامات شرکت همراه اول در سال ۹۵ را شرح دهید؟

شرکت ارتباطات سیار ایران در سال ۹۵ توانست سهم بازار بیشتری را نصیب خود کند این رشد سهم بازار به گونه ای بود که شرکت توانست حدود سهم بازار خود را از ۵۸ درصد به ۶۰ درصد برساند. از طرفی طبق آمارهای ثبت شده همراه اول توانسته رضایت مشتری را نیز در سال ۹۵ افزایش دهد. توسعه نسل دوم و سوم تکنولوژی همچنان ادامه دارد. نسل چهارم نیز در حال توسعه و پیشرفت است از طرفی در سال های گذشته و در نسل چهار ما فقط توانستیم ۳۷۰ سایت استفاده کنیم این  توسعه نسل چهار در سال ۹۵ دنبال شد به گونه ای که در این سال حدود ۱۴۰۰ سایت راه اندازی شد. در حال حاضر همراه اول بزرگترین سایت نسل ۴ ایران را دارد. درآمد دیتای شرکت در سال ۹۵ رشد قابل توجهی داشت همچنین روند سود عملیاتی و سود خالص شرکت در سال گذشته بی نظیر بود. ضمن اینکه در دنیای اپراتور دو پله ارتقای جایگاه را شاهد بودیم. این موضوعات به دلیل حجم قابل توجهی از سرمایه گذاری های شرکت بود.

۴- پروژه فاز ۷ همراه اول به کجا رسید؟ این پروژه به بهره برداری خواهد رسید؟

در این پروژه حدود ۴۵ هزار سایت خریداری شد که بخشی از آن در سال ۹۵ اجرایی شده و بخشی دیگر در سال ۹۶ راه اندازی و اجرایی خواهد شد. این پروژه به شرکت ارتباطات سیار ایران کمک بسزایی خواهد کرد و منجر خواهد شد تا همراه اول حرف اول را در میان دنیای اپراتور بزند.

حتما بخوانید :  روی خوش سهام به فروکش ریسک‌ها

۵- همراه اول برای اینکه از رقیب اصلی خود عقب نماد چه اقداماتی انجام داده است؟

همراه اول در تلاش است تا بتواند به توسعه نسل چهار در شهر دهستان و روستا بپردازد. ضمن اینکه برای توسعه نسل های اینترنت در روستا ها باید بسترهای لازم فراهم شود. همراه اول از اینکه بتواند به توسعه فعالیت های خود در روستاها بپردازد به شدت استقبال می کند اما همان طور که گفته شد باید زیرساخت های آن فراهم شود. مطمئنا به محض راه اندازی بستر مناسب توسط مسئولین همراه اول به توسعه فعالیت های خود اقدام خواهد کرد.

۶- برنامه های آتی شرکت چیست؟

شرکت ارتباطات سیار ایران در نظر دارد تا بتواند به توسعه نسل ۴٫۵ در سال ۹۶ اقدام کند. از آن جایی که دنیا به سمت تکنولوژی می رود شرکت در نظر دارد در حوزه اینترنت اشیا که در سال های آتی حرف اول را خواهد زد، نیز وارد شود. بستر جذب سرمایه گذار خارجی در همراه اول فراهم شده است. این شرکت همچنین مقدمات استفاده از یوزانس را در شرکت فراهم کرده و به زودی ما شاهد استفاده از سایر ابزارهای تامین مالی در شرکت ارتباطات سیار ایران خواهیم بود.

۷- شرکت سرمایه گذاری نور دنا چه سودی برای شرکت دارد؟ توجیه همراه اول برای سرمایه گذاری در این شرکت چیست؟

این شرکت برای ما بسیار پر پتانسیل تلقی می شود. شرکت نور دنا سود خارق العاده ای را برای همراه اول به ارمغان نمی آورد اما این شرکت در نظر دارد تا وارد حوزه فعالیت های متفاوت شود. برنامه ریزی های این شرکت برای فعالیت در حوزه psp صورت گرفته؛ لازم به ذکر است که سرمایه گذاران خارجی تمایل به سرمایه گذاری در شرکت ارتباطات سیار ایران را از طریق این شرکت نشان داده اند. مجموعه نور دنا می تواند موجبات رشد فزاینده ای را برای همراه اول ایجاد کند.

حتما بخوانید :  فردا؛ پایان مهلت فروش سهام بانک‌های ادغامی

۸- چرا تامین مالی شما از بانک صورت می گیرد؟ هزینه تامین مالی از بانک در صورت های مالی شما بسیار زیاد است.

در سال های گذشته ما راهی جز تامین مالی از بانک نداشتیم. چون حتی یوزانس و ری فاینانس نیز راه اندازی نشده بود.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت های افست و کارخانجات داروپخش از افزایش سرمایه خود خبر دادند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.