2224, 
پیش بینی های جدید از کاهش قیمت طلا در سال 2017 میلادیReviewed by رادیو سهام on May 1Rating: 5.0پیش بینی های جدید از کاهش قیمت طلا در سال 2017 میلادیپیش بینی های جدید از کاهش قیمت طلا در سال 2017 میلادی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 3٫۰۰ out of 5)
Loading...

موسسه مالی سوسدن طبق آخرین پیش بینی های خود اعلام داشت: پیش بینی های جدید از کاهش قیمت طلا در  سال 2017 میلادی قیمت جهانی طلا در سه ماه دوم ۲۰۱۷ به کمتر از ۱۳۰۰ دلار در هر اونس خواهد رسید مگر اینکه تشدید تنش های سیاسی بین المللی موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای این فلز زرد شود.

موسسه مالی سوسدن اعلام کرد قیمت جهانی طلا در سه ماه دوم ۲۰۱۷ به کمتر از ۱۳۰۰ دلار در هر اونس خواهد رسید.

به گزارش رادیو سهام، موسسه مالی سوسدن طبق آخرین پیش بینی های خود خبر از کاهش قیمت طلا داد.

این موسسه طی بررسی های اخیر اعلام داشت:  قیمت جهانی طلا در سه ماه دوم ۲۰۱۷ به کمتر از ۱۳۰۰ دلار در هر اونس خواهد رسید مگر اینکه تشدید تنش های سیاسی بین المللی موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای این فلز زرد شود.

این موسسه مالی در این مقاله ادامه داد: قیمت طلا در سه ماه دوم امسال بین ۱۲۲۵تا ۱۲۸۵ دلار در نوسان خواهد بود.

حتما بخوانید :  سناریوهای ارز ۴۲۰۰ تومانی که ناکام ماند

در صورتی که تنش های سیاسی بین المللی به خصوص درباره اوضاع سوریه و کره شمالی تشدید شود قیمت طلا با افزایش چشمگیری روبرو خواهد شد.

در شرایط فعلی تنها ریسک های سیاسی می تواند کاتالیزور مهمی برای افزایش قیمت طلا باشد.

این در حالی است که، در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در دور دوم، انتخابات آلمان و هلند و مذاکرات برگزیت و انتخابات زودرس در بریتانیا نیز می تواند بر نوسانات قیمت طلا موثر باشد.

بر این اساس، برگزاری انتخابات اروپا می تواند تقاضا برای طلا را افزایش دهد و نگرانی ها نسبت به سیاست های حمایتی را تشدید کند.

موسسه مالی سوسدن در این خصوص افزود: فدرال رزرو آمریکا نیز ظاهرا قصد دارد تا پایان امسال ۲ بار دیگر نرخ بهره را افزایش دهد. فدرال رزرو در نشست مارس برای دومین بار در سه ماه گذشته نرخ بهره را افزایش داده است.

به نظر می رسد در صورت بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا طی ماه های آینده فدرال رزرو نرخ بهره را مطابق با انتظارات افزایش دهد و این مساله به نفع ارزش دلار و به ضرر قیمت طلا خواهد بود.

پیش بینی می شود تقاضای فیزیکی طلا در سه ماه دوم با کاهش نسبی روبرو شود ولی از سوی دیگر تنش های سیاسی می تواند موجب تقویت قیمت طلا شود.

حتما بخوانید :  سقوط آزاد قیمت اوراق تسهیلات مسکن

این موسسه مالی پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس نقره نیز در سه ماه دوم به بالاتر از ۱۹ دلار نخواهد رسید و میانگین قیمت هر اونس نقره در این مدت بین ۱۷ تا ۱۹ دلار خواهد بود.

منبع: سنا

 

خبر انتخاب شده برای شما

مردم فعلا خودرو نخرند تا شرایط خرید و فروش به روال عادی برگردد
قیمت خودرو در چهارمین روز هفته کاهشی محسوس را نسبت به روز گذشته تجربه کرده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.