تاریخ: ۲۰:۳۰ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۱

2775, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

دختر ۵ ساله ای در مشهد بر اثر ضرب و جرح و کتک کاری ناپدری، دچار مرگ مغزی شد و علایم حیاتی خود را از دست داد.

این دختر ۵ ساله که رقیه نام دارد هفتم اردیبهشت از طریق اورژانس ۱۱۵ به مرکز درمانی شهید هاشمی نژاد مشهد انتقال یافت و در بیمارستان بستری شد. پزشکان در معاینات اولیه و از روی علایم ظاهری به اطلاعاتی از وضعیت وخیم این دختر دست یافتند.

اگرچه جراحت های زیادی بر سر و صورت و اندام دختر بی گناه دیده می شد اما تصویربرداری و اقدامات دیگر پزشکی نشان داد که «رقیه» کودک معصوم که گفته می شد در یک درگیری خانوادگی آسیب دیده است شکستگی های متعدد در پا و لگن نیز دارد.

گزارش خراسان حاکی است: این درحالی بود که دختر مذکور به دلیل شدت صدمات وارده وضعیت جسمی مناسبی نداشت تا این که به کما رفت و پزشکان تشخیص دادند که این کودک دچار مرگ مغزی شده است.

یکی از کادر درمانی بیمارستان شهید هاشمی نژاد در این باره گفت: دختربچه مذکور چند ساعت بعد از آن که دچار آسیب از ناحیه سر شده و درحالی که هوشیاری بسیار کمی داشت به مرکز درمانی انتقال یافت و بلافاصله در بخش مراقبت های ویژه بستری شد.بنابر گزارش خراسان، اقدامات پزشکی برای نجات جان این کودک درحالی به نتیجه نرسیده است که وی بنا به اظهارات کادر درمانی فقط با کمک دستگاه های پزشکی نگهداری می شود در همین حال پدر رقیه پس از شنیدن ماجرای ضرب و جرح فرزندش به دادسرای عمومی وانقلاب مشهد مراجعه و شکایتی را علیه ناپدری کودک در شعبه ۲۱۱ دادسرا مطرح کرد. در پی اعلام این شکایت، بلافاصله به دستور قاضی Judge ویژه قتل Murder عمد، ناپدری جوان دختر بچه ۵ ساله بازداشت شد و با صدور قرار قانونی در اختیار کارآگاهان اداره جنایی پلیس Police آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت: بررسی های مقدماتی کارآگاهان با توجه به ادعاهای اطرافیان کودک و برخی اظهارات ناپدری نشان می دهد که ناپدری مذکور با همسرش دچار اختلاف شده و پس از مشاجره لفظی با او، فرزند ناتنی خود را چند بار به زمین کوبیده است که این موارد موجب بروز آسیب های جدی و مرگ مغزی کودک شده است.گزارش خراسان حاکی است: ساعت ۱۹ بعدازظهر روز گذشته قاضی کاظم میرزایی به همراه عوامل بررسی صحنه جرم Crime و کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با عزیمت به بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد به تحقیق در این باره پرداخت. تحقیقات مقدماتی مقام قضایی نیز حاکی از آن است که دختر ۵ ساله بر اثر درگیری خانوادگی و ایراد صدمه توسط ناپدری ۳۸ ساله دچار مرگ مغزی شده است مادر این کودک ۲ سال قبل، از همسرش طلاق گرفته و سال گذشته به عقد موقت مرد ۳۸ ساله درآمده بود. شایان ذکر است بررسی های بیشتر با صدور دستورات ویژه قضایی توسط قاضی میرزایی درباره زوایای پنهان مرگ این کودک ادامه دارد

منبع: رکنا

خبر انتخاب شده برای شما

معاون دادستان مشهد مقدس گفت: جسد یک مرد عصر امروز پنجشنبه از چاهی در یکی از محلات مشهد کشف شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.