2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل سیمان خاش درخصوص وضعیت شرکت و برنامه فروش سیمانی هاReviewed by رادیوسهام on May 13Rating: 5.0مدیرعامل سیمان خاش در گفتگو با رادیوسهام وضعیت فروش سیمانی ها را تشریح کرد.مدیرعامل سیمان خاش در گفتگو با رادیوسهام وضعیت فروش سیمانی ها را تشریح کرد.
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

مدیرعامل سیمان خاش در گفتگو با رادیوسهام وضعیت فروش سیمانی ها را تشریح کرد.مدیرعامل سیمان خاش در گفتگو با رادیوسهام وضعیت فروش سیمانی ها را تشریح کرد.

صنعت سیمان از کاهش نرخ و تخفیفات زیاد رنج می برد. پس از اتفاقاتی که در عراق و وضعیت تعرفه آن به وجود آمد صادرات ایران به شدت کاهش یافت. شرکت های سیمانی تخفیفات زیادی را برای مشتریان خود در نظر می گرفتند. به همین دلیل انجمن سیمان مقرر کرد تا تخفیف شرکت های سیمانی به صفر برسد و این موضوع کم کم عملی شد. اجرایی شدن همین مسئله منجر شد تا نظام عرضه و تقاضای سیمان کمی بهبود یابد و وضعیت نقدینگی شرکت های فعال در این صنعت رو به بهبود رود. شرکت سیمان خاش از موفق ترین شرکت های سیمانی بوده که توانسته سهم بازار خود را به خوبی حفظ کند. رادیوسهام با خسرو جامعی مدیرعامل شرکت سیمان خاش گفتگو کرد که آن را می خوانید.

۱- از جمله پروژه های در دست اقدام شرکت سیمان خاش را نام ببرید؟

از جمله پروژه های در دست اقدام می توان به گاز سوز شدن کارخانه سیمان، مجهز نمودن ماشین آلات و تجهیزات، لوله گذاری و خرید انشعاب گاز که لوله گذاری در حال انجام بوده و حدود ۸۵ درصد پیشرفت داشته که در یک یا دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید. پروژه بعدی پروژه تصفیه خانه آب صنعتی بوده که تا پایان این ماه به بهره برداری می رسد. پروژه دیگر پروژه ارتقای بادگیرخانه است که به منظور تنوع در تحویل سیمان های مختلف راه اندازی می شود، این بادگیرخانه حدود ۶۵ درصد پیشرفت داشته و در حال نصب فونداسیون های بتنی بوده و بهره برداری از آن در نیمه سال اتفاق خواهد افتاد. ضمن اینکه در نظر داریم تا به احداث نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی خورشیدی اقدام کنیم که طرح توجیهی آن در دست تهیه است.

حتما بخوانید :  «میدکو» در پی انجام مرحله دوم افزایش سرمایه

۲- طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی در چه مرحله ای است و برای تامین مالی آن چه برنامه ای دارید؟

 طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی بر مبنای فاینانس خارجی ریخته شده و در حال مذاکره هستیم تا با تامین کنندگاه تجهیزات قرارداد منعقد کنیم. این پروژه در ۶ ماهه ابتدای سال جاری اجرایی خواهد شد.

۳- نرخ فروش شما به چه صورت بوده و آیا تخفیف قیمتی هم دارید؟

ما مطابق با قانون مصوب نرخ فروش خود را تعیین می کنیم. نرخ فروش ما نرخ مصوب انجمن بوده و تخفیف خود را به صفر رساندیم. سیمان خاش دیگر تخفیفی روی فروش محصولات خود ندارد.

۴- برنامه افزایش سرمایه شرکت به چه صورت دنبال می شود؟

شرکت سیمان خاش باید سرمایه خود را تا مرز ۲۰۰ میلیارد ریال برساند و رساندن سرمایه شرکت به این رقم جزو الزامات بورس محسوب می شود. در نتیجه شرکت سیمان خاش باید سرمایه خود را به این اندازه افزایش دهد. طرح توجیهی این افزایش سرمایه باید توسط هیئت مدیره تهیه شود که به زودی این موضوع اجرایی خواهد شد

۵-فروش شرکت به چه صورت بوده و آیا فروش اعتباری هم دارید؟

فروش شرکت معمولا به صورت نقدی بوده و اکثرا هم به صورت نقدی محصولات خود را به فروش می رسانیم و چنانچه به صورت غیر نقدی باشد با ضمانت نامه های بانکی است. فروش صادراتی شرکت سیمان خاش نیز ۱۰۰ درصد به صورت نقدی صورت می گیرد. به طور کل فروش شرکت عمدتا به صورت نقدی بودهو جز موارد خاص و برای مشتریان خاص به صورت غیرنقدی و اعتباری نیست.

حتما بخوانید :  «کرمان» افشای اطلاعات کرد و صف خرید شد

۶- شرکت در سال ۹۵ چه اقداماتی را انجام داده است؟

شرکت در سال ۹۵ توانست به عنوان رتبه اول در بین شرکت های سیمانی و رتبه چهارم در بین کل شرکت های زیرمجموعه شستا بایستد. در منظقه سیستان و بلوچستان به عنوان واحد نمونه صادرات برگزیده شد. حفظ استانداردهای ملی و بین المللی سیستم مدیریت کیفیت IMS، استاندارد محصول اروپا CE، سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه ISO 17025 ، سیستم مدیریت رضایت مشتریان ISO10000 و همچنین اخذ گواهینامه سیستم مدیریت انرژی ISO50001:2011 برای اولین بار و بازنگری سند راهبردی شرکت با رویکرد حفظ و توسعه بازار در افق پنج ساله آتی و… از جمله اقداماتی محسوب می شود که شرکت در سال۹۵ به آن اقدام نمود.

۷- شرکت سیمان خاش هنوز گازرسانی نشده و برنامه شرکت برای این موضوع چیست؟با گازرسانی چه میزان از هزینه ها پوشش داده خواهد شد؟

کارخانه سیمان خاش هنوز گازرسانی نشده و این موضوع یکی از مشکلات اساسی این شرکت محسوب می شود. سیمان خاش همچنان از سوخت مازوت استفاده می کند. اما این سوخت به اندازه همان نرخ گاز برای شرکت محاسبه می شود با گازرسانی در این کارخانه هزینه سوخت همان هزینه خواهد بود اما هزینه هایی همچون، هزینه حمل و آماده سازی مازوت حذف خواهد شد که مسلما به نفع شرکت خواهد بود و منجر به کاهش هزینه های سیمان خاش خواهد شد.

حتما بخوانید :  درخواست افزایش قیمت ۲۰ تا ۳۰ درصدی شرکت‌های لبنی

۸- مقاصد صادراتی شرکت کجاست و آیا برنامه ای برای افزایش این مقاصد دارید؟

شرکت سیمان خاش به کشورهای همسایه ایران یعنی افغانستان، پاکستان و بنگلادش صادرات سیمان و کلینکر را انجام می دهد که چنانچه مقاصد جدیدی وجود داشته باشد حتما فروش به این کشورها نیز صورت خواهد گرفت.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در روز جاری به صورت همزمان حضوری و الکترونیکی برای سهامدارانی که حضور فیزیکی نداشتند برگزار شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.