2224, 
چرایی انجام نشدن افزایش حقوق بازنشستگانReviewed by رادیو سهام on May 13Rating: 5.0چرایی انجام نشدن افزایش حقوق بازنشستگان چرایی انجام نشدن افزایش حقوق بازنشستگان
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

نماینده اصلاح‌طلب مجلس بابیان اینکه با ابلاغ نشدن برنامهچرایی انجام نشدن افزایش حقوق بازنشستگان ششم توسعه، افزایش حقوق بازنشستگان اجرانشده است گفت: برنامه ششم باید یک تا دو ماه پیش ابلاغ می‌شد اما دولت به خاطر انتخابات دست نگه‌داشته‌ است.

به گزارش رادیو سهام، مسعود رضایی در ارتباط با وضعیت ابلاغ و اجرای برنامه ششم توسعه توسط دولت اظهار کرد: کار برنامه ششم پیش از عید تمام شد و مجلس آخرین نظر خود را در این خصوص ارائه داد و بر این اساس به شورای نگهبان رفت و این شورا  نیز در فرصت ده روزه پاسخ خود را ارائه داد.

وی افزود: پاسخی که شورای نگهبان در این باره ارائه داد، تغییرات زیادی با آن چیزی که مجلس ارائه داده بود نداشت و تنها در جزئیاتی مانند  جایگزینی کلمات لاتین به‌جای فارسی آن‌چنان ایراد چشم‌گیری نداشت. بر این اساس این ایرادات نیز ظرف مدت ۲ تا ۳ روز رفع شد و مجدد به شورای نگهبان فرستاده شد و تا آنجا که ما در جریان هستیم دیگر مشکلی نبود و موضوع تمام شد.

حتما بخوانید :  دلیل کاهشی شدن قیمت خودرو چیست؟

با ابلاغ نشدن برنامه ششم توسعه تغییر حقوق بازنشستگان اجرا نشد

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دلایل تأخیر در اجرای این برنامه ادامه داد: با توجه به تعطیلات عید و سایر تعطیلات موجود ما متوجه نشدیم که  اصلاً به دولت اعلام شد است و یا دلیل خاصی دارد که اعلام‌نشده یا ایراد خاصی دارد.

۲ ماه گذشته اما برنامه ششم ابلاغ نشده

وی در واکنش به اینکه برنامه ششم باید بیش از ۲ ماه پیش ابلاغ می‌شد گفت: قاعدتاً باید ابلاغ می‌شد تا برخی از تغییرات مانند تغییر حقوق بازنشستگان و برخی از موارد که به عینه روشن بود  اعمال می‌شد. یک تا دو ماه از (فرصت) آن گذشته اما صحبتی  نشده است و جای سؤال دارد.

رضایی در پاسخ به این سؤال که چرا مجلس خود موضوع ابلاغ برنامه ششم  را از دولت پیگیری نکرده است اظهار کرد: مجلس با توجه به موضوع برگزاری انتخابات و تعطیلات وسط هفته‌ای فرصتی برایش پیش نیامده است.

دولت شاید منتظر تعیین وضعیت خویش است

وی گفت:  بعد از این هفته و برگزاری انتخابات که وضعیت ریاست جمهوری مشخص می‌شود دوباره بحث این مهم مطرح می‌شود.

رضایی افزود: بنده  حدس می‌زنم که شاید دولت منتظر است تا تکلیف خود برای دور بعدی ریاست جمهوری مشخص شود ( تا برنامه ششم را ابلاغ کند).

حتما بخوانید :  قیمت دلار به چند تومان می‌رسد؟

منبع: تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

سقوط دلار به عمق پنج ماه گذشته
رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به انتشار اخباری در خصوص تعیین تکلیف ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: فعلا ارز ۴۲۰۰ برای واردات کالاهای اساسی برقرار است و نشنیده ام که حذف آن در دستور کار باشد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.