2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل دجابر درخصوص اتفاقاتی که این شرکت را متحول می کندReviewed by رادیوسهام on May 21Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل دجابر درخصوص اتفاقاتی که این شرکت را متحول می کندگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل دجابر درخصوص اتفاقاتی که این شرکت را متحول می کند
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 4٫۵۰ out of 5)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل دجابر درخصوص اتفاقاتی که این شرکت را متحول می کندشرکت داروسازی جابرابن حیان با پوشش تقریبا ۱۰۰ درصدی بودجه، سال مالی خود را به پایان رساند این شرکت در نظر دارد تا بتواند با تشکیل یک شرکت مختص صادراتی از طرف هلیدنگ کلیه صادرات خود را در این مجموعه متمرکز کند تا صادرات گسترده تر و بیشتر شود. شرکت داروسازی جابر این حیان بیش از ۱۰قلم داروی جدید را در سال ۹۶ روانه بازار صنعت داروی کشور خواهد کرد. از طرفی داروهایی که بازار کمی را دارد نیز تولید نمی کند و یا سهم فروش این محصولات را از سبد فروش کاهش داد. این شرکت در مجمع خود ۱۸۰ تومان سود نقدی را بین سهامداران تقسیم کرد. رادیوسهام با محمد مسعود علیمراد مدیرعامل شرکت داروسازی جابر ابن حیان گفتگو کرده که آن را می خوانید.

۱- برنامه افزایش سرمایه شرکت داروسازی جابر این حیان به چه صورت است؟

شرکت در نظر دارد تا بتواند افزایش سرمایه ای به اندازه ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد را از محل مطالبات و آورده نقدی عملی سازد. این موضوع در دست بررسی بوده و به محض اطلاعات دقیق تر و قطعی به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

حتما بخوانید :  زمان و شرایط عرضه اولیه دومین شرکت جدید

۲- چه میزان از فروش شرکت را فروش به بیمارستان ها تشکیل می دهد؟

حدود ۶۰ درصد از فروش شرکت مربوط به فروش به بیمارستان ها است.

۳- بازار جدید صادراتی را پیدا کرده اید؟

توسعه بازار یکی از اهداف شرکت داروسازی جابر ابن حیان است که بازارهای جدید بین المللی به بازارهای هدف شرکت اضافه خواهد شد. برنامه ریزی ها بابت این موضوع انجام شده تا اجرایی شود.

۴- بازسازی خطوط تولید به چه صورت ادامه داشته و آیا صورت گرفته است؟

خطوط تولید شرکت یعنی ۴ خط از خطوط شرکت داروسازی جابر ابن حیان بازسازی خواهد شد و یک خط جدید ویال نیز راه اندازی خواهد شد. این موضوع منجر به افزایش و بهبود کیفیت محصولات می شود و موجبات هر چه بیشتر فروش شرکت را فراهم می آورد.

۵- هزینه های مالی شرکت را چگونه کاهش خواهید داد؟

در نظر داریم تا هزینه های مالی شرکت را کاهش دهیم برای این کار به زودی وام های گران قیمت را تسویه و یا وام های گران قیمت را به وام ها ارزان قیمت عوض کنیم. این موضوع منجر به کاهش هزینه مالی شرکت خواهد شد.

۶- شرکت در مناقصه عراق شرکت کرده است؟ چه نتیجه ای حاصل شده؟

شرکت چندی پیش با شرکت در مناقصه عراق توانست پیروز این مناقصه باشد و در حال حاضر در مرحله اخذ مجوزها و افتتاح حساب هستیم. این مناقصه حجم خوب فروش را برای شرکت دارویی جابر ایجاد خواهد کرد.

حتما بخوانید :  برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "سمات"

۷- آیا افزایش نرخ دارو را شاهد بوده ایم؟

شرکت در سال جاری افزایش نرخ چندانی را نگرفته و این افزایش تنها به اندازه افزایش نرخ تورم بوده، به نظر نمی رسد افزایش نرخی را فعلا در دارو شاهد باشیم.

۸- افزایش نرخ در مواد اولیه وجود داشته است؟

بله ما شاهد افزایش نرخ مواد اولیه بوده ایم و همین موضوع منجر به رشد بهای تمام شده شرکت شده است.

۹- سهم بازار داروهای بیمارستانی در جابر به چه میزان است؟

سهم این داروها بالا بوده و می توان گفت در داروهای بیمارستانی شرکت دارویی جابر این حیان پیشتاز بازار صنعت دارو محسوب می شود.

۱۰- نوسازی کارخانه منجر به توقف تولید نخواهد شد؟

بحث نوسازی کارخانه به جد در شرکت دنبال می شود، این کار، کاری بسیار دشوار است که با مشاوران زیادی در این خصوص صحبت شده، در نظر داریم تا آرام آرام این کار صورت گیرد و به محل جدید منتقل یابد تا خطوط تولید شرکت متوقف نشود. بعد از این نوسازی فضای جدید ایجاد خواهد شد که از این فضای جدید برای ایجاد خط جدید تولیدی استفاده می شود.

۱۱- چه تعداد محصول جدید از شرکت وارد بازار شده و یا خواهد شد؟

تعداد داروهای جدید شرکت داروسازی جابر ابن حیان در سال ۹۵ به اندازه ۷ عدد بوده و این رقم برای سال ۹۶ به ۱۱ عدد خواهد رسید. ما شاهد حضور ۱۱ عدد محصول جدید به بازار دارو از سوی شرکت داروسازی جابر ابن حیان خواهیم بود.

حتما بخوانید :  آیا زشریف ارزش خرید دارد؟

۱۲- افتتاح پروژه جامدات به چه صورت بوده و چه زمانی به پایان رسید؟

پروژه جامدات شرکت در سال ۹۵ به بهره برداری رسید، هزینه این پروژه بالای ۵۰ میلیارد ریال ثبت شده، بهره برداری از این پروژه در سال گذشته صورت گرفت. ضمن اینکه این پروژه به علت ارتقای GMP شرکت بوده و همچنین موجبات تولید محصولات متنوع را برای شرکت فراهم می آورد.

۱۳- شرکت برای افزایش صادرات چه برنامه ای را اجرایی کرده است؟

مجموعه جابر ابن حیان توانسته یک شرکت صادراتی به نام اندیشه شفا طب را تاسیس کند تا کل صادرات شرکت های گروه از طریق این مجموعه صورت گیرد. ما برای صادرات بیشتر باید بازار خود را گسرش دهیم و این گسترش بازار توسط این شرکت به جد دنبال می شود.

۱۴- برنامه ای برای ورود شرکت های زیرمجموعه به بازار سرمایه دارید؟

شرکت های زیرمجموعه تحت نظر هلدینگ آرام آرام وارد بازار سرمایه خواهد شد اما هلدینگ در نظر دارد در ابتدا شفا دارو را وارد بازار نماید و سپس سایر مجموعه های هلدینگ را از طریق عرضه در بازار به فروش برساند.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در روز جاری به صورت همزمان حضوری و الکترونیکی برای سهامدارانی که حضور فیزیکی نداشتند برگزار شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.