2067, 20, 2223, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 

شرکت کارخانجات صنعتی کاشی و سرامیک سعدی در سال ۹۴ توانست سود بسازد و مقداری از این سود را در مجمع عادی سالیانه خود تقسیم کند. اما در سال ۹۵ این شرکت زیان ده شده و از تقسیم سود بین سهامداران عاجز بود. شرکت در نظر دارد تا بتواند تولیدات جدید خود را روانه بازار نماید. از طرفی شرکت به شدت به دنبال کاهش بهای تمام شده و سایر هزینه های برای افزایش سود شرکت است. رادیوسهام با نایبی مدیر عامل شرکت کاشی و سرامیک سعدی به گفتگو نشست که به شرح زیر است.

 

۱- چرا سال ۹۴ شرکت سود ده بوده و در سال ۹۵ شاهد زیان دهی شرکت بودیم؟

در سال ۹۴ شرکت از محل فروش دارایی های مازاد توانست سود غیرعملیاتی برای شرکت ایجاد کند. این موضوع منجر شد تا برای یکسال شرکت سودده باشد اما این سود متداوم نبوده و بنده یه عنوان مدیرعامل جدید به دنبال سود متداوم و همیشگی هستم. برنامه های شرکت برای این موضوع پیش می رود تا بتواند سود متداوم و موثری برای شرکت ایجاد شود.

۲- شنیده ها از ورود سنگ شکن به شرکت خبر داده، توضیح دهید؟

در نظر داریم تا سنگ شکن را وارد سیستم کنیم، برای ورود سنگ شکن به مجموعه کاشی و سرامیک برنامه ریزی شده و طی مذاکراتی با محیط زیست در نظر گرفته ایم تا تمام خاک در محل شرکت سنگ شکن شوند. به همین دلیل به دنبال ورود سنگ شکن به شرکت هستیم. البته این دستگاه وارد شرکت شده و منجر به کاهش هزینه های شرکت در سال جاری و آتی خواهد شد.

حتما بخوانید :  سود هرسهم «غمینو» به ۵۳۹ ریال رسید

۳- برای تولید محصولات جدید شرکت برنامه خاصی چیده شده؟ ایا این مورد در شرکت مطرح شده است؟

بله در سال ۹۶ برنامه اصلاح سایز وجود دارد و در نظر داریم تا این اصلاح در سایز محصولات صورت گیرد. این اصلاح منجر خواهد شد تا سالیانه برای شرکت سودآوری خالص ایجاد شود. این اصلاح سایز محصولات برای محصولات صادراتی نیز خواهد بود.

۴- برنامه افزایش صادرات در مجموعه کارخانجات کاشی و سرامیک وجود دارد؟

شرکت در سال ۹۵ توانست صادرات خود را به ۳۰ درصد برساند. برنامه افزایش این میزان به اندازه ۵۰ درصد برای سال ۹۶ وجود دارد. برای این افزایش نیز برنامه ریزی ها شده و هیئت مدیره طبق این سیاست ها پیش می رود.

۵- شرکت به چه کشورهایی صادرات می کند؟

بیشتر کشورهای صادراتی شرکت سعدی، کشورهای حاشیه خلیج فارس و ایران بوده از جمله این ها می توان به افغانستان، عراق، تاکستان، گرجستان و آذربایجان اشاره کرد.

۶- برای کاهش هزینه های مالی و اداری چه عملی صورت گرفته است؟

در سال جاری شرکت حدود ۳۲ نفر از پرسنل شرکت بازنشست می شوند و هلدینگ تکلیف کرده تا به جای این افراد بازنشست شده حق جذب حتی یک نفر را نداریم. این موضوع منجر به کاهش هزینه های اداری شرکت می شود. برای کاهش سایر هزینه ها نیز برنامه های مدون چیده شده که به شدت دنبال می شود.

حتما بخوانید :  خودرو، فلزات اساسي و صنايع شيميايي برترين گروه هاي بورس تهران

۷- برای افزایش ظرفیت شرکت چه برنامه ای دارد؟

شرکت دارای ۴ خط تولیدی بوده که خط سه و چهار به هم متصل بوده و شرکت در نظر دارد تا به اصلاح خط ۳ بپردازد. با این موضوع میزان تولید شرکت بیشتر خواهد  شد که هر چه در این  خط تولید شود سود خالص خواهد بود چرا که هزینه آن قبلا داده شده و برای خط چهار وجود داشته است. این موضوع به شدت دنبال می شود و به محض عملیاتی شدن به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

۸- آیا برنامه افزایش قیمت در شرکت وجود دارد؟

بله شرکت در نظر دارد تا افزایش قیمتی به اندازه ۱۰۰۰ تومان برای هر متر مربع داشته باشد این موضوع منجر خواهد تا حاشیه سود شرکت رشد داشته باشد و ما شاهد یک حاشیه امن برای شرکت کاشی و سرامیک سعدی باشیم.

۹- بودجه فروش ۹۶ به چه اندازه پیش بینی شده و چه برنامه ای برای محقق شدن آن چیده شده است؟

پیش بینی شرکت برای فروش، محقق شدن ۴۰ میلیارد تومان فروش بوده که برای بیش از نصف آن قراردادها منعقد شده و مابقی نیز در حال انعقاد قرارداد هستیم. ضمن اینکه از این فروش حدود ۱۹ میلیارد مربوط به فروش صادراتی است.

حتما بخوانید :  دوربرگردان هفتگی بورس تهران

۱۰- برنامه های آتی شرکت چیست؟

شرکت در نظر دارد تا به توسعه و تولید محصولات جدید با کیفیت بپردازد، طرح های جدید نیز در شرکت دنبال می شود، ضمن اینکه کاهش هزینه ها جزو اهداف شرکت محسوب می شود. محصولات جدید و با کیفیت توسعه و به فروش خواهد رفت، همچنین طرح های جدید دیگر متناسب با سلیقه بازار هدف نیز طراحی خواهد شد. همان طور که قبلا گفته شد شرکت در نظر دارد تا هزینه های شرکت را کاهش دهد و از طرفی قیمت را افزایش دهد.

۱۱-  آیا از انبار محصولات هم فروشی در سال ۹۶ صورت گرفته است؟

بله امسال از محصولت دپو شده مقداری را به فروش رساندیم و در نظر داریم تا محصولات انبار را تا یک میزان مشخص نگه داریم اما اینکه از محصولات دپو شده مقداری را به فروش رساندیم صورت گرفته است.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت های افست و کارخانجات داروپخش از افزایش سرمایه خود خبر دادند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.