2680, 2224, 
افزایش معاملات بخش مسکن تا سه ماه آیندهReviewed by رادیوسهام on Jun 3Rating: 4.0افزایش معاملات بخش مسکن تا سه ماه آیندهافزایش معاملات بخش مسکن تا سه ماه آینده
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

افزایش معاملات بخش مسکن تا سه ماه آینده

یک کارشناس مسکن گفت: بعد از مشخص شدن سرنوشت انتخابات تمام موانع  رونق گرفتن مسکن برطرف شد و پیش‌بینی می‌کنم تا سه ماه آینده معاملات  بخش مسکن افزایش پیدا کند.

 

به گزارش رادیوسهام ، بیت الله ستاریان  گفت: از سال گذشته معتقد بودم فصل تابستان معاملات مسکن داغ می شود و زمینه خروج از رکود فراهم می شود. که این موضوع پیش شرط هایی دارد و چنانچه این شرط ها عملی شود، فصل رونق مسکن در تابستان رقم خواهد خورد.

وی ادامه داد: اولین پیش شرط عملی شدن رونق در بخش مسکن، رشد قیمت هاست. دولت اگر در این بخش ورود کند و مطابق با روال دولت های مداخله گر مانع از رشد قیمت ها در بخش مسکن شود، فرصت خروج مسکن از رکود در سال ۹۶ از بین می‌رود.

این کارشناس مسکن با بیان اینکه ایجاد رونق در مسکن دارای ۴ مولفه اصلی است، اظهار داشت: رشد تولید، رشد قیمت، رشد معامله ها و رشد سرمایه گذاری هر یک برای ایجاد رونق در بخش مسکن لازم و ضروری است و ممانعت دولت برای هر بخش به خصوص رشد قیمتی می تواند جلوی ایجاد رونق در بخش مسکن را بگیرد. چرا که فاز رونق بخشی مسکن بدون یکی از این مولفه ها امکان ندارد.

حتما بخوانید :  دلایل کاهش قیمت طلا و سکه

وی تاکید کرد: مشخص شدن نتیجه انتخابات ۲۹ اردیبهشت و تمدید دوره ریاست جمهوری حسن روحانی، زمینه ساز نوعی ثبات در عرصه اقتصادی شد و به همین دلیل می توان امیدوار بود که در ۴ سال آینده سرمایه گذاری در بخش مسکن رشد بیشتری پیدا کند.

وی ادامه داد: از ابتدای سال شاهد هستیم رشد معامله ها در بخش مسکن شکل گرفته است و گزارش ها نشان می دهد رشد تولیدی و قیمتی مسکن هم اتفاق افتاده است، که مجموع این شرایط حاکی از آن است که تا سه ماه مسکن وارد فاز رونق شود و تا یک سال ادامه پیدا کند. البته به دلیل شرایط اقتصاد ایران و تفکیک ناپذیری آن بین بخش های دولتی و خصوصی، این وضعیت با نوسان هایی همراه خواهد شد و ممکن است حالت برگشت پذیری داشته باشد.

منبع: اقتصادآنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

مقصر نابسامانی بازار اجاره مسکن کیست؟
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: کلیت طرح تعیین سقف اجاره‌بهای مسکن خوب است، اما باید جزئیات این لایحه به دقت بررسی شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.