2681, 2224, 
پیش‌بینی تحلیلگران از افزایش قیمت طلا در هفته آیندهReviewed by رادیوسهام on Jun 3Rating: 4.0پیش‌بینی تحلیلگران از افزایش قیمت طلا در هفته آینده پیش‌بینی تحلیلگران از افزایش قیمت طلا در هفته آینده
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

پیش‌بینی تحلیلگران از افزایش قیمت طلا در هفته آینده

تازه ترین نظرسنجی کیتکو نشان می دهد که روند صعودی قیمت جهانی  طلا طی هفته آینده نیز ادامه خواهد یافت.

 

 به گزارش رادیوسهام ، در حالی که قیمت جهانی طلا پس از انتشار آمارهای ناامید کننده اشتغال در اقتصاد آمریکا طی ماه می با افزایش نسبی روبرو شده، تازه ترین نظرسنجی کیتکو از کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی نشان می دهد که قیمت جهانی طلا با افزایش روبرو خواهد شد.

 بر اساس این گزارش تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که انتشار آمارهای ضعیف اشتغال در ماه می در آمریکا نشان می دهد که فدرال رزرو احتمالا طی ماه های آینده روند عقب نشینی از سیاست های انبساطی پولی را کندتر خواهد کرد.

ادامه تنش های سیاسی در سراسر جهان به خصوص آمریکا و اروپا نیز می تواند عامل مهمی برای افزایش قیمت طلا باشد. در نظرسنجی این هفته کیتکونیوز، ۲۰ کارشناس ارشد اقتصادی شرکت کرده اند که از این تعداد ۱۶ نفر معادل ۸۰ درصد به افزایش قیمت طلا در هفته آینده رای داده اند.

حتما بخوانید :  قطع یارانه را چطور پیگیری کنیم؟

۴ نفر معادل ۲۰ درصد نیز اعلام کردند که قیمت طلا در این مدت تغییری نخواهد کرد. هیچ یک از کارشناسان اقتصادی شرکت کننده در این نظرسنجی اعتقادی به کاهش قیمت طلا در روزهای آینده نداشته اند.

به خاطر مشکلات فنی این هفته نظرسنجی آنلاین انجام نشده است. هفته گذشته نیز ۷۲ درصد کارشناسان اقتصادی و ۶۲ درصد سرمایه گذاران بین المللی پیش بینی کرده بودند که قیمت طلا با افزایش روبرو خواهد شد.

از ابتدای امسال تاکنون ۶۵ درصد پیش بینی کارشناسان اقتصادی و ۶۰ درصد پیش بینی سرمایه گذاران بین المللی درباره روند قیمت طلا درست بوده است.

تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری آر جی او فیوچرز بر این باورند که روند صعودی قیمت طلا در روزهای آینده به خاطر افت احتمالی ارزش دلار ادامه خواهد یافت. انتشار آمارهای اشتغال در آمریکا تاثیر منفی زیادی بر افت ارزش دلار خواهد داشت.

تازه ترین آمارها نشان می دهد که اقتصاد آمریکا طی ماه گذشته ۱۳۸ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است.

ادامه تنش های سیاسی در آمریکا و نگرانی های مربوط به انتخابات سراسری بریتانیا و فرانسه می تواند تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا در روزهای آینده داشته باشد.

افشین نبوی تحلیلگر ارشد موسسه ام کی اس سوییس تاکید کرد: به نظر می رسد با افت ارزش دلار و ادامه تنش های سیاسی بین المللی، دستیابی به سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری محتمل تر از قبل شده است.

حتما بخوانید :  آرامش بازار ارز در آخرین روزهای تابستان

منبع: سایت طلا

خبر انتخاب شده برای شما

آخرین نرخ ثبت شده از انواع ارزهای پرکاربرد در بازار ارز داخلی در هفته پایانی شهریور ماه را می‌توانید در این گزارش ملاحظه کنید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.