2067, 20, 2223, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل همکاران سیستم درخصوص افزایش سرمایه

شرکت همکاران سیستم از جمله شرکت هایی است که بسیار حرفه ای اقدامات خود را عملی را می سازد، این شرکت در سال ۹۵ توانسته حدود ۴۰ پروژه بزرگ خود را به فروش برساند. حاشیه سود تلفیق شرکت نیز در سال ۹۵ حدود یک درصد رشد را نشان داده. شرکت همکاران سیستم در سال ۹۵ از فرابورس به بورس منتقل شد. توسعه سبد محصول از جمله برنامه های شرکت محسوب می شود. رادیوسهام با مهدی امیری مدیر عامل شرکت همکاران سیستم گفتگو کرده که آن را می خوانید.

 

۱- آیا برنامه افزایش سرمایه در شرکت وجود دارد؟

شرکت افزایش سرمایه خود را سال گذشته عملی کرده و در ادامه نیز در نظر دارد تا افزایش سرمایه دیگری را داشته باشد. این افزایش سرمایه از محل سود انباشته خواهد بود. سهامدار عمده با این افزایش سرمایه کاملا موافق بوده و در دو یا سه مرحله اجرایی خواهد شد. درصد آن حدود ۳۰ درصد در نظر گرفته شده است.

۲- شرکت همکاران سیستم قابلیت بین المللی شدن را دارد؟چه کارهایی در این خصوص انجام شده است؟

مطالعات گسترده ای در خصوص بین المللی شدن همکاران سیستم در مجموعه این شرکت در حال انجام است، مطالعه در خصوص مدل های همکاری نیز صورت گرفته . مشارکت و تماس در این خصوص با شرکت های بزرگ بین المللی نیز انجام شده تا انواع همکاری ها را شاهد باشیم. تمرکز تخصصی ما در سال جاری حضور و مشارکت در بازارهای بین المللی خواهد بود.

حتما بخوانید :  خودرو، فلزات اساسي و صنايع شيميايي برترين گروه هاي بورس تهران

۳- توسعه و فروش راهکاران در مجموعه همکاران سیستم به چه صورت خواهد بود؟

ما به راهکاران به عنوان یک منبع درآمد توجه می کنیم. توسعه راهکاران ابری می تواند به عنوان مرکز درآمد خوبی برای شرکت تلقی شود. توجه به راهکاران از اهداف شرکت بوده و روی این موضوع سرمایه گذاری جدی خواهد شد. در توسعه فروش راهکاران ابری به گونه ای جلو رفتیم که سهام ۱ درصد از سبد درآمدی شرکت را در اختیار دارد. در نظر داریم تا سال ۹۶ به عنوان سال برند سازی راهکاران باشد تا سهم آن از سبد درآمدی شرکت بیشتر شود.

۴- از دیگر برنامه های شرکت در سال ۹۶ نام ببرید؟

شرکت در نظر دارد تا در سال ۹۶ موجبات افزایش ظرفیت تولید، تقویت ابزارهای متناسب سازی و ا یجاد امکان توسعه نرم افزار از طریق آن، توانمند سازی سبد محصولی از طریق یکپارچگی با محصولات شرکت های بیرونی و افزایش بهره وری فراین تولید از دیگر برنامه های شرکت در سال ۹۶ محسوب می شود که شرکت همکاران به جد به دنبال آن ها است.

۵- علت کاهش سود خالص شرکت در سال ۹۵ چیست؟

کاهش سود خالص در سال ۹۵ به علت کاهش در سود غیر عملیاتی بوده که اتفاق افتاده است، سال ۹۶ اولین مورد افزایش توان تولید داخل است و به این موضوع توجه زیادی خواهد شد.

حتما بخوانید :  پیش بینی 69 نفر از بزرگان بازار مسکن از آینده وضعیت قیمت مسکن

۶- آیا به حوزه استارتاپ ها توجه خواهید کرد؟ از این حوزه حمایت می کنید؟

بله شرکت همکاران سیستم از استارتاپ ها نیز حمایت می کند و به این حوزه نیز وارد خواهد شد.

۷- شرکت برای ساختمان جدید برنامه ای دارد؟

مجموعه همکاران سیستم در نظر دارد تا افزایش سرمایه ای از محل سود انباشته داشته باشد و با این رقم ساختمانی ملکی برای شرکت خریداری کند و از هزینه های آتی جلوگیری به عمل آورد. مسلما تمامی شرکت های بزرگ جهانی و با پتانسیل رشد در مکان اجاره ای کار نمی کنند وجود محل کار ملکی و غیر اجاره ای به کارمندان مجموعه اعتماد به نفس می دهد و می تواند به شرکت کمک بسزایی بنماید. این هدف جز اهداف شرکت همکاران سیستم می باشد.

۸- آیا با خرید ساختمان جدید، ساختمان قدیمی را خواهید فروخت؟

فعلا چنین قصدی در شرکت وجود ندارد و برنامه ای برای فروش این ملک نیست.

۹- هدف شما از انتقال نماد شرکت از فرابورس به بورس چه بود؟

شرکت همکاران همواره به فکر راه هایی برای کاهش هزینه های خود است. همکاران با این دید که هزینه های مالیاتی خود را کاهش دهد وارد تابلوی بورس شد تا بتواند از تخفیف مالیاتی استفاه کند. علاوه بر آن شرکت از سایر راهکارها برای کاهش هزینه های خود استفاده خواهد کرد. هر راهی که منجر به کاهش هزینه های اعم مالی و غیرمالی خواهد شد  مورد توجه مجموعه همکاران سیستم قرار می گیرد.

حتما بخوانید :  دوربرگردان هفتگی بورس تهران

۱۰- اقدامات توسعه بازار شرکت به چه صورت در شرکت دنبال شده است؟

ما برای اقدامات توسعه بازار شرکت کارهای مهمی را کرده ایم، جذب بیشتر از ۴۹۰۰ مشتری جدید در بازار کوچک و اصناف، جذب بیشتر از ۵۷۰۰ مشتری جدید در بازار متوسط و بزرگ، جذب مشتری برای راهکاران که تاکنون به ۲۰۰۰ مشتری رسیده، از جمله اقدامات توسعه ای بازار شرکت محسوب می شود. دو پارامتر خیلی مهم برای مجموعه همکاران جذب مشتری جدید و دادن سرویس های جدید به مشتری های قدیمی است این که چه راهکارهایی را ارائه دهیم که مشتریان شرکت رابطه ای کاملا وابسته با شرکت داشته باشند.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت های افست و کارخانجات داروپخش از افزایش سرمایه خود خبر دادند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.