2067, 20, 2223, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل پلاستیران درخصوص برنامه های آتی این شرکتشرکت پلاستیران از جمله شرکت های زیان ده بوده که جزو ماده ۱۴۱ قانون تجارت بوده و با مشکلات نقدینگی زیادی رو به رو است. شرکت از جمله شرکت های قدیمی است و سایر ابزار آلات شرکت نیز مستهلک بوده و نیار به تعمیر دارد. شرکت در نظر دارد تا در سال جاری و ظرف ۶ ماه برنامه استراتژیک خود را برای خروج از ماده ۱۴۱ قانون تجارت به سازمان بورس اعلام کند. به همین دلیل باید به فکر راه های نوین تامین مالی باشد. رادیوسهام با حسین خسرو شاهی مدیرعامل پلاستیران گفتگو کرده که آن را می خوانید.

 

۱- برنامه افزایش سرمایه در شرکت وجود دارد؟

شرکت برای تامین نقدینگی نیاز به سایر راه های تامین مالی دارد. این موضوع می تواند به عنوان یکی از راه های تامین مالی باشد. این موضوع باید در شرکت و مجموعه سهامدار عمده تصمیم گیری شود. به محض وجود این تصمیم به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

۲- استراتژی شرکت برای سال جاری چیست؟

استراتژی شرکت برای سال جاری تامین مالی است تا با وجود عدم نقدینگی شرکت با مشکل مواجه نشویم، کاهش هزینه ها و کاهش بهای تمام شده از دیگر برنامه های شرکت برای استراتژی سال جاری است.

۳- اهداف آتی شرکت را نام ببرید؟

تامین سرمایه در گردش، کاهش هزینه های ثابت و سربار و افزایش تولید از جمله اهداف شرکت محسوب می شود، حذف تدریجی تولید محصولات غیر اقتصادی و افزایش تولید انواع بشکه، حضور فعال و مستمر و پیگیر در امور بازایابی و همچنین تعیین تکلیف مطالبات بانک ها از جمله اهداف شرکت برای سال آتی به حساب می آید. خرید مواد اولیه مورد نیاز به صورت نقدی و از طریق بورس کالا صورت می گیرد و به همین دلیل شرکت نیاز به تامین سرمایه در گردش دارد.

حتما بخوانید :  لوتوس پارسیان اوراق مرابحه سایپا را منتشر می‌کند

۴- مشکلات و موانع شرکت برای رسیدن به اهدافش چیست؟

با توجه به اینکه ماشین آلات شرکت از قدمت زیاد برخوردارند و بهای تمام شده آن ها بالا است شرکت پلاستیران از قدرت رقابت با سایر تولید کنندگان برخوردار نیست، فرسودگی تعدادی از دستگاه های تولیدی و عدم امکان بازسازی و نوسازی آن ها از جمله دیگر مشکلات شرکت محسوب می شود،  عدم همکاری بانک ها برای گشایش اعتبار، فروش غیر نقدی با دریافت چک های مدت دار از مشتریان و عدم داشتن نقدینگی کافی از دیگر موانع و مشکلات شرکت به حساب می آیند.

۵- پروژه های شرکت در سال چگونه است؟ چه تعداد پروژه اجرایی خواهد شد؟

شرکت حدود ۲۴ عدد پروژه دارد که در حالی اجرایی شدن بوده و برخی هم به انتها رسیده است، برخی پروژه ها هم ادامه خواهد یافت و اجرایی شدن آن ها به مرور زمان خواهد بود. البته برخی پروژه ها به دلیل عدم نقدینگی کافی خوابیده و نیاز به سرمایه دارد

۶- برنامه های سال گذشته شما چرا اجرایی نشد؟قرار بر این بوده در سال ۹۵ اقداماتی صورت گیرد و صورت نگرفته، دلیل چیست؟

دو عامل منجر شد تا ما نتوانیم به اهداف خود برسیم و به تعهدات خود عمل نکنیم، یک مشکلات نقدینگی و دو شرایط بد اقتصادی کشور. به دلیل کمبود نقدینگی ما نتوانستیم به برنام های خود عمل کنیم و به همین دلیل به فکر سایر منابع تامین مالی بوده و هستیم.

حتما بخوانید :  خساپا زیان پنج هزار میلیارد تومانی ساخته است

۷- با توجه به اینکه شما نمی توانید از بانک ها تسهیلات بگیرید، چه راهی برای تامین مالی خود اندیشیده اید؟

شرکت با مشکل تامین نقدینگی از بانک رو به رو است به همین دلیل باید به فکر سایر راه های تامین مالی باشد. از جمله کارهایی که شرکت در سال ۹۵ هم به آن اقدام کرد، تامین مالی از طریق جذب شریک و سرمایه گذار بود. شرکت در نظر دارد تا بتواند به جذب سرمایه گذار خارجی نیز اقدام کند. هر چند در میادین گذشته به این موضوع اقدام کرد و تا مراحل خوبی هم پیش رفت، اما به دلیل مشکلات تحریمی به وجود آمده این برنامه ها به انتها نرسید، اما در حال حاضر بار دیگر به فکر جوینت خارجی برای جلو بردن برنامه ها و پروژه های شرکت هستیم.

۸- فروش شرکت در سال ۹۵ به چه میزان بوده است؟

شرکت با وجود مشکلات نقدینگی توانست حدود ۶ میلیارد فروش خود را افزایش دهد. این فروش در نیمه اول سال جاری بسیار بیشتر بوده و چنانچه مشکلات نقدینگی نداشتیم این فروش بیشتر هم می شد. با این حال شرکت توانسته فروش خوبی را داشته باشد. فروش شرکت به سادگی اتفاق نیافتاده و این موضوع به کمک زیاد مسئولین و کارکنان شرکت بوده است.

حتما بخوانید :  پیش بینی 60 نفر از بزرگان بورس از آینده بازار

۹- تولید شرکت به چه صورت بوده است؟

شرکت در سال ۹۴، ۳۸۷۳ تن تولید داشته و این تولید در سال ۹۵ به اندازه ۴۷۵۴ تن تولید بوده که نشان از افزایش ۲۳ درصدی تولید در طی دو سال پیاپی است، لازم به ذکر است که این میزان تولید با دستگاه های فرسوده و مستهلک بوده و می توانست بهتر هم باشد. اگر مشکل نقدینگی نداشتیم و سرمایه در گردش هم مفید بود این موضوع بهتر می شد.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در روز جاری به صورت همزمان حضوری و الکترونیکی برای سهامدارانی که حضور فیزیکی نداشتند برگزار شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.