تاریخ: ۱۰:۰۷ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۳

2067, 
سهم 23 درصدی GDP بر دوش شرکت های بورسی استReviewed by سهم 23 درصدی GDP بر دوش شرکت های بورسی است on Jun 13Rating: 4.0سهم 23 درصدی GDP بر دوش شرکت های بورسی است
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 4٫۵۰ out of 5)
Loading...

سهم 23 درصدی GDP بر دوش شرکت های بورسی است

در ۹ ماه نخست سال ۱۳۹۵، صنعت فراورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای با فروش ۴۵ هزار و ۹۲ میلیارد و ۲۲۵ میلیون ریال با اختصاص سهم ۲۱٫۱ درصدی، بیشترین میزان فروش را در میان صنایع بورسی از آن خود کرده است. سهم این صنعت در سال ۱۳۹۴ در حدود ۱۴٫۳ درصد از کل فروش صنایع بود.

 

به گزارش رادیوسهام ، سهم شرکت های بورسی از کل تولید ناخالص داخلی کشور (GDP) در حدود ۲۳ درصد بدون احتساب نفت و ۲۱ درصد از کل تولید ناخالص ملی (GNP)، است.

 بر اساس آمارهای منتشر شده از شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار در نه ماه نخست سال ۱۳۹۵، تولید و فروش این شرکت ها از ۲۱۳ هزار میلیارد تومان بالغ شده است.

 با توجه به اینکه تولید ناخالص داخلی کشور طی این دوره یک هزار و ۸ هزار میلیارد تومان بود، این شرکتها ۲۱٫۱ درصد از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داده اند.

حتما بخوانید :  تاثیرفرآیند طولانی تخصیص ارز بر واحدهای تولید قطعه

همچنین سهم ارزش افزوده مجموع شرکتهای بورسی در حدود ۲۲٫۹ درصد از کل تولید ناخالص داخلی بدون احتساب نفت را شامل می شود.

تولید ناخالص داخلی بدون احتساب نفت طی دوره نه ماه نخست سال ۱۳۹۵ در حدود۹۳۰ هزار میلیارد تومان است.

در ۹ ماه نخست سال ۱۳۹۵، صنعت فراورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای با فروش ۴۵ هزار و ۹۲ میلیارد و ۲۲۵ میلیون ریال با اختصاص سهم ۲۱٫۱درصدی، بیشترین میزان فروش را در میان صنایع بورسی از آن خود کرده است. سهم این صنعت در سال ۱۳۹۴ در حدود ۱۴٫۳ درصد از کل فروش صنایع بود.

و اما صنعت محصولات شیمیایی، خودرو و ساخت قطعات و فلزات اساسی به ترتیب با سهم ۱۷٫۵ ،۱۴٫۳ و ۱۱٫۶ درصد در رتبه های بعدی قرار دارد.

یادآور می شود، چهار صنعت فراورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای، محصولات شیمیایی، خودرو و ساخت قطعات، فلزات اساسی در مجموع ۱۳۸ هزار میلیارد تومان حدود ۶۵ درصد فروش کل صنایع بورسی را تشکیل می دهد

منبع: سنا

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت سیمان اصفهان در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۶ مبلغ ۴۵۲ ریال سود به ازای هر سهم اختصاص داد
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.