2224, 
عملیاتی شدن دریافت وام ۵ میلیونی از حساب یارانهReviewed by رادیو سهام on Jun 13Rating: 5.0عملیاتی شدن دریافت وام ۵ میلیونی از حساب یارانهعملیاتی شدن دریافت وام ۵ میلیونی از حساب یارانه
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

سیف گفت: دریافت وام ۵ میلیون تومانی با وثیقه قرار عملیاتی شدن دریافت وام ۵ میلیونی از حساب یارانه دادن یارانه امکان‌پذیر است.

به گزارش رادیو سهام، ولی الله سیف رییس بانک مرکزی درباره ابلاغ دستور العمل پرداخت وام بانکی ۵۵ میلیون تومانی با وثیقه قرار دادن یارانه‌های دریافتی گفت: دستورالعمل پرداخت این وام‌ها به بدنه بانکی ابلاغ شده و بانک‌ها در حال عمل هستند.
وی ادامه داد: در گذشته کارت‌های اعتباری ۱۰ ، ۲۰  و ۵۰ میلیونی صادر می‌شد؛ در حال حاضر نیز کارت‌های اعتباری ۵ میلیونی نیز در میان این کارت‌ها قرار داده‌ایم که از طریق وثیقه گذاشتن یارانه بتوان پرداخت وام را عملیاتی کرد.
این درحالی‌است که پیش از این مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی‌ و بانکی‌‌ در این‌باره گفته بود: بانک مرکزی بانک‌ها را برای پرداخت وام ۵ میلیونی با وثیقه یارانه نقدی ملزم نکرده است. در صورتیکه منابع بانک‌ها اجازه دهد، به تبع می‌توانند وام را پرداخت کنند اما در شرایط فعلی بانک‌ها منابع لازم برای پرداخت تسهیلات در این حجم وسیع برای افرادی که یارانه دریافت می کنند را ندارند.
گفتنی است بانک‌ها این بخشنامه را هنوز عملیاتی نکرده اند.
منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر انتخاب شده برای شما

همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.