2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۹۵ گروه صنعتی بارز (پکرمان)Reviewed by رادیوسهام on Jun 14Rating: 4.0گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۹۵ گروه صنعتی بارز (پکرمان)گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۹۵ گروه صنعتی بارز (پکرمان)
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

مجمع عمومی عادی سالیانه گروه صنعتی بارز برای سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ در محل هتل ارم برگزار گردید. محصولات این شرکت عمدتا تایرهای رادیال هستند که اخیرا شرکت بارز کردستان هم به بهره‌برداری رسیده‌است.

به گزارش رادیوسهام ، سایر نکات مطرح شده در این مجمع به شرح زیر است:

 1. کل مصرف تایر داخل کشور ۳۲۰ تا ۳۴۰ هزار تن در سال است که از دو منبع تولید داخلی و واردات تامین می‌گردد؛ روند تولید و واردات تایر در نمودار زیر نشان داده شده‌است؛ همانطور که مشخص است تولید داخلی بسیار وابسته به میزان واردات است به طوری که واردات بیش از اندازه در سال ۱۳۹۳ منجر به کاهش تولید داخلی در سال ۱۳۹۴ شد.

گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۹۵ گروه صنعتی بارز (پکرمان)

 1. در صنعت تایر عمده محصولات از نوع بایاس به سمت لاستیک‌های رادیال تغییر تکنولوژی پیدا کرده‌است هم‌اکنون بیشتر استفاده تایرهای بایاس در صنایع کشاورزی و راه‌سازی است.
 2. تنها تولید کننده رادیال باری در کشور شرکت بارز است که طرح توسعه این تایرها را در دستور کار دارد و در سال ۱۳۹۶ بابت این طرح افزایش سرمایه‌ خواهد داشت.
 3. در حال حاضر تعرفه واردات تایرهای باری ۲۰ درصد و تعرفه واردات تایرهای سواری ۳۲ درصد است.
 4. مالکیت ۱۹ درصد از سهام شرکت دوده صنعتی سیمرغ متعلق به گروه بارز است، سرمایه‌گذاری در صنعت دوده برای ایجاد رقابت بیشتر در این صنعت و افزایش قدرت چانه‌زنی شرکت بارز صورت گرفته‌است.
 5. میزان تولید شرکت‌های داخلی در سال ۱۳۹۵ و درصد تولید آنان در نمودارهای زیر نشان داده شده‌است.
حتما بخوانید :  موتور دیزلی ایران‌خودرو آماده تولید انبوه

گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۹۵ گروه صنعتی بارز (پکرمان)

گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۹۵ گروه صنعتی بارز (پکرمان)

 1. شرکت ۲۳ میلیون یورو وام ارزی از صندوق توسعه ملی با نرخ LIBOR +2% دریافت کرده‌است که طبق قانون رفع موانع تولید شرکت این وام را که همراه با فرعیات آن به ۲۸ میلیون یورو می‌رسد به نرخ روز گشایش تسعیر کرده و سالیانه با نرخ بهره ۲۰ درصد در حساب‌ها در نظر گرفته‌است در صورتی که در انتهای سال ۱۳۹۵ این نرخ به ۱۵ درصد کاهش یافت که از این محل شرکت بارز در حدود ۱۵۰ میلیارد ریال منتفع می‌گردد.
 2. قیمت کائوچو با تاخیر ۴-۵ ماهه در قیمت تایر اثر می‌گذارد میانگین مدت زمان نگهداری مواد اولیه در شرکت بارز در حدود یک ماه است.
 3. در تایر باری ۳۵ درصد کائوچوی طبیعی و ۱۵ درصد کائوچوی مصنوعی در حالی که در تایر سواری ۳۵ درصد کائوچوی مصنوعی و ۱۵ درصد کائوچوی طبیعی مصرف می‌شود.
 4. به دلیل کاهش نرخ کائوچو احتمالا شرکت نتواند در سال ۱۳۹۶ افزایش نرخ فروش محصولات را داشته باشد.
 5. بارز کردستان با تولید بالای ۵۰ درصد ظرفیت به سودآوری می‌رسد و این موضوع در سال ۹۷ محقق می‌گردد.
 6. سود تقسیمی در مجمع این شرکت ۵۰۰ ریال تصویب گردید.

 

خبر انتخاب شده برای شما

همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.