2681, 2224, 
افزایش نرخ طلای جهانی در آستانه اعلام تصمیم بانک مرکزی آمریکاReviewed by رادیوسهام on Jun 14Rating: 4.0 افزایش نرخ طلای جهانی در آستانه اعلام تصمیم بانک مرکزی آمریکا افزایش نرخ طلای جهانی در آستانه اعلام تصمیم بانک مرکزی آمریکا
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 افزایش نرخ طلای جهانی در آستانه اعلام تصمیم بانک مرکزی آمریکا

طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی که معامله گران و سرمایه‌گذاران منتظر نتیجه نشست دو روزه بانک مرکزی آمریکا بودند،اندکی افزایش یافت.

 

به گزارش رادیوسهام ، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰٫۳ درصد افزایش یافت و به ۱۲۶۹٫۴۵ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه به ۱۲۵۹٫۱۶ دلار افت کرده بود که پایین‌ترین قیمت در حدود دو هفته گذشته بود.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در اوت ۰٫۲ درصد افزایش یافت و به ۱۲۷۱٫۴۰ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته با ۳۰ سنت کاهش، در ۱۲۶۸٫۶۰ دلار بسته شده بود.

قرار است بانک مرکزی آمریکا بیانیه پایانی نشست سیاست پولی را در بعد از ظهر چهارشنبه منتشر کند و نیم ساعت پس از آن، جانت یلن رییس بانک مرکزی آمریکا یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار خواهد کرد.

نرخ‌های بهره بالاتر از دلار پشتیبانی کرده و کالاهایی مانند طلا که به این ارز قیمت گذاری می‌شوند را برای دارندگان سایر واحدهای ارزی گران‌ تر می‌کند.

حتما بخوانید :  ناترازی بازار مسکن و خطر رکود تورمی

به گفته مارک تو، مدیر تحقیقات در گروه مالی وینگ فانگ در هنگ کنگ، اکثر سرمایه‌گذاران و معامله‌گران احتمال افزایش نرخ‌های بهره در ژوئن را لحاظ کردند. آنچه که واقعا اهمیت دارد تصمیم بانک مرکزی درباره در مورد افزایش بیشتر نرخ‌های بهره است.

انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا در این نشست، نرخ‌های بهره را افزایش دهد، اما بازارهای مالی در حال حاضر به این موضوع متمرکز شده‌اند که آیا بانک مرکزی اقتصاد آمریکا را به حد کافی قوی می‌داند تا به افزایش بیشتر نرخ‌های بهره تا پایان سال ۲۰۱۷ اقدام کند.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA، پس از این که ریسک‌های ژئوپلتیکی طی هفته گذشته فروکش کردند، طلا تحت تاثیر افزایش یا کاهش قیمت دلار آمریکا قرار خواهد داشت.

در بازارهای مالی، دلار آمریکا تقریبا ثابت ماند در حالی که بازارهای سهام آسیا در معاملات چهارشنبه که سرمایه گذاران منتظر شفافیت بیشتری درباره روند سیاست پولی آینده بانک مرکزی آمریکا بودند، عملکرد متفاوتی داشتند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰٫۱ درصد افزایش، به ۱۶٫۸۸ دلار رسید. بهای معاملات این فلز روز سه شنبه به ۱۶٫۶۸ دلار صعود کرده بود که پایین‌ترین قیمت در بیش از سه هفته گذشته بود. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰٫۴ درصد افزایش یافت و به ۹۲۷٫۸۵ دلار رسید و هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰٫۶ درصد کاهش، ۸۷۶٫۹۵ دلار معامله شد.

حتما بخوانید :  بخشنامه پنج بندی تامین و خرید ارز از سامانه نیما ابلاغ شد

منبع: ایسنا

 

خبر انتخاب شده برای شما

در حالی قیمت مسکن این روزها به شکل نجومی و غیرقابل باوری افزایش یافته، یک نماینده مجلس با بیان اینکه قیمت مسکن تازه به تعادل رسیده، پیش گویی کرده که روند گرانی در ماه های آتی هم ادامه خواهد داشت.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.