تاریخ: ۱۲:۴۸ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۴

2067, 
فروش بخشی از سهام «ذوب» توسط سازمان خصوصی‌سازیReviewed by رادیوسهام on Jun 14Rating: 4.0فروش بخشی از سهام «ذوب» توسط سازمان خصوصی‌سازیفروش بخشی از سهام «ذوب» توسط سازمان خصوصی‌سازی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 4٫۵۰ out of 5)
Loading...

فروش بخشی از سهام «ذوب» توسط سازمان خصوصی‌سازی

سازمان خصوصی‌سازی بخشی از سهام شرکت ذوب‌آهن اصفهان را که مشمول اصل ۴۴ قانون اساسی است دهم تیرماه به‌طور یکجا و شرایطی در بازار دوم فرابورس ایران به فروش می‌رساند.

 

به گزارش رادیوسهام ، عرضه عمده سهام مدیریتی غیرکنترلی شرکت ذوب‌آهن شامل بیش از ۵ میلیارد و ۵۵۶ میلیون سهم این شرکت معادل ۱۶٫۷۵ درصد از سهام «ذوب» است که با قیمت پایه هر سهم ۸۵۰ ریال توسط سازمان خصوصی‌سازی به وکالت از صندوق بازنشستگی فولاد و از طریق شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن عرضه می‌شود.

از سوی دیگر قیمت پایه این بلوک بیش از چهار هزار و ۷۲۲ میلیارد ریال است و سپرده حضور در این رقابت به‌صورت یکجا و نقد، یا ۲۰ درصد نقد و مابقی اقساط شش‌ماهه طی سه سال با نرخ ۱۳ درصد در بازار دوم فرابورس ایران فروخته می‌شود.

لازم به ذکر است نماد معاملاتی شرکت ذوب‌آهن اصفهان مهرماه سال ۹۰ در گروه فلزات اساسی در بازار دوم فرابورس درج و معاملات سهام آن از تاریخ ۱۹ بهمن‌ماه همان سال آغاز شد. تاکنون چندین بار سازمان خصوصی‌سازی در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی درصدی از سهام این شرکت را در معرض فروش گذاشته است.

حتما بخوانید :  ختوقا سه ماه نخست سال همگام با پیش بینی هایش عمل کرد

منبع: فرابورس ایران

خبر انتخاب شده برای شما

اجرای اصل ۴۴ ، مالیات ، خصوصی سازی، بازار سرمایه و بورس ، نظام بانکی و جذب سرمایه گذاری خارجی، ۶ محور تحقق هدف تولید و اشتغال هستند که باید اجرا شود.