تاریخ: ۱۷:۰۵ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۴

2067, 
صعود پر قدرت گروه خودرو در آخرین روز کاریReviewed by رادیوسهام on Jun 14Rating: 4.0صعود پر قدرت گروه خودرو در آخرین روز کاری صعود پر قدرت گروه خودرو در آخرین روز کاری
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

صعود پر قدرت گروه خودرو در آخرین روز کاری

امروز چهارشنبه ۲۴ خردادماه، نمادهای گروه خودرو در واکنش به اخبار مثبت و نقاط حمایتی محکم، سبزپوش و مثبت شدند و پس از هفته‌ها روند فرسایشی، شاخص با رشد ۲۵۴ واحدی معادل ۱.۳ درصد در مدار ۱۸ هزار و ۸۰۳ واحد ایستاد.

 

به گزارش رادیوسهام  ، در این روز سهامداران تعداد ۱۰۷٫۸ میلیون سهام و حق تقدم از گروه خودرو و ساخت قطعات به ارزش ۱۳٫۵ میلیارد تومان در ۹ هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.
نماد خپارس به تنهایی ۲۲ واحد تاثیر مثبت روی بورس گذاشت و در غیاب خساپا با جابه جایی ۲۶٫۶ میلیون سهام به ارزش ۲٫۶ میلیارد تومان صدر نشین گروه بود.
امروز خپارس در قیمت ۱۰۱ تومان در آستانه مثبت کامل صف خرید سبکی داشت، خاور نیز در نیمه دوم معاملات در قیمت ۸۳٫۸ و با رشد حدود ۵ درصدی  با حجم ۶ میلیون به صف خرید گروه پیوست.
گفته می شود دلیل صف خاور صحبتهای معاون وزیر صنعت مبنی بر اخذ نمایندگی بنز توسط زیرمجموعه ایران خودرو است.
همچنین نمادهای خزامیا در قیمت ۸۴ ، خکاوه ۹۵ ، ختوقا ۱۶۹ ، خاهن ۲۶۳، خچرخش ۱۸۳, خمحور۲۳۴، خمهر ۱۵۳ ، خلنت ۲۸۴ و خمحرکه ۱۸۵ تومان همگی با صف خرید به کار خود خاتمه دادند.
صف خرید ۵٫۸ میلیونی خاور سنگین تر از بقیه نمادها بود و اکثرا صف سبکی تشکیل داده بودند، از طرفی نمادهای ختور در قیمت ۳۰۵  تومان در آستانه صف خرید شدن قرار داشت.
همینطور نمادهای ورنا در قیمت ۱۰۸، خبهمن ۲۲۰ ، خوساز ۲۰۷ و خفناور ۲۵۲ در حوالی ۴ درصد مثبت رشد خوبی ثبت کردند، نماد خرینگ نیز با قیمت حوالی ۸۶ تومان با رشد کمتر از یک درصد و در حاشیه ۴ درصد مثبت قیمت پایانی امروز را به سر برد.
مابقی نمادها نیز در حاشیه ۳ درصد، ۲ درصد و ۱ درصد مثبت بودند مگر در نمادهای ختراک، خفنر، خنصیر، خپویش، خموتور و خکار که منفی بودند.
در این میان ختراک با افت ۵ درصدی در قیمت ۳۵۹ تومان صف فروش، خفنر در قیمت ۴۶۰ تومان با افت ۵ درصدی در آستانه صف فروش بود.
نمادخنصیر در قیمت ۳۸۰ تومان رشد ۱٫۷ درصدی داشت اما قیمت پایانی در حوالی صفر منفی بود، خپویش با افت ۵ درصدی در قمیت ۲۰۱۱ تومان  و حوالی صفر منفی قیمت پایانی قرار داشت، خموتور قیمت ۳۵۱ تومان حوالی صفر منفی ولی قیمت پایانی رشد ۱ درصدی داشت، همچنین خکار در قیمت ۱۱۴ تومان و حوالی صفر منفی ولی با رشد ۱ درصدی قیمت پایانی به کار خود خاتمه داد.
علی رغم رشدهای بالای نمادهای دیگر، نماد خودرو در قیمت ۲۷۳ تومان با ثبت رشد ۱٫۶۷ درصدی متعادل و مثبت امروز را به پایان برد.
در مجموع امروز گروه خودرو وضعیت خوبی داشت و بازگشت سایپا که در گزارش جدید خود سود سال ۹۵ را ۳ درصد دیگر رشد داد می تواند باعث ورود نقدینگی بیشتر به این گروه شود.

حتما بخوانید :  رئیس سازمان بورس: سبدی از سهام بخرید نه یک سهم

منبع: عصرخودرو

خبر انتخاب شده برای شما

شاخص کل بورس در هفته پایانی بهار امسال با ۹۷۲۷ واحد افزایش معادل ۹.۸ درصد رشد کرد.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.