تاریخ: ۱۲:۴۲ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۶

2067, 
افت شاخص بورس برای سومین هفته پیاپیReviewed by رادیوسهام on Jun 16Rating: 4.0افت شاخص بورس برای سومین هفته پیاپیافت شاخص بورس برای سومین هفته پیاپی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

افت شاخص بورس برای سومین هفته پیاپی

شاخص بورس در هفته ای که گذشت برای سومین هفته پیاپی منفی بود و ۲۹۳ واحد افت کرد.

 

به گزارش رادیوسهام ؛ در هفته ای که گذشت تعداد ۲۵۴۱ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۶۸۴۲ میلیارد ریال در بیش از ۱۷۰ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۶۹ درصد کاهش، ۷۸ درصد افزایش و ۳۶ درصد کاهش را نشان می دهد.

این درحالی است که تعداد ۱۵میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله نیز در این مدت در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۱۶۵ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۱۶ و ۹۳۲ درصد کاهش همراه شد.

همچنین در پایان معاملات هفته منتهی به ۲۶ خرداد ماه جاری شاخص کل با ۲۹۳ واحد کاهش معادل ۰٫۴ درصد افت را به ثبت رساند و به رقم ۷۹۴۶۶ واحد رسید.

شاخص بازار اول نیز در این مدت با ۲۰۰ واحد کاهش به رقم ۵۴۸۶۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۶۶۵ واحد کاهش به عدد ۱۷۷۷۱۶ واحد رسیدند که به ترتیب با ۰٫۳۶۴ و ۰٫۳۷ درصد کاهش مواجه شدند.

حتما بخوانید :  تحلیل واکنش بورس به لایحه بودجه 97

منبع: تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

هر برنامه‌ای بویژه بودجه سالانه از تیررس بررسی و واکنش سهامداران در تالار شیشه‌ای دور نمانده و نخواهد ماند، آن هم زمانی که موضوع دخل و خرج دولت یک سال کشور در میان است و جزئیاتش بر اقتصاد و صنایع و بنگاه‌های مختلف اثرگذار است.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.