تاریخ: ۱۳:۴۳ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۶

2067, 
رشد ۷۵درصدی معاملات اوراق تسهیلات مسکن در فرابورسReviewed by رادیوسهام on Jun 16Rating: 4.0رشد ۷۵درصدی معاملات اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس رشد ۷۵درصدی معاملات اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

رشد ۷۵درصدی معاملات اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس

تعداد ۴۰۰ هزار ورقه اوراق تسهیلات مسکن به ارزش ۳۱۲ میلیارد ریال در هفته گذشته  در فرابورس معامله شدند که حکایت از افزایش ۷۵ درصدی حجم و ارزش دادوستد این اوراق دارد.

 

به گزارش رادیوسهام ؛ در سومین هفته معاملاتی خرداد امسال تعداد ۳ هزار و ۶۳۰ میلیون ورقه در ۱۳۴ هزار دفعه در بازارهای فرابورس ایران دادوستد شد که ارزش آن ۶ هزار و ۷۷۷میلیارد ریال بود تا به این ترتیب حجم معاملات در مقایسه با هفته پیشین با رشد ۲۷۲ درصدی و تعداد دفعات معاملات و ارزش آن افزایش ۳۴ و ۴۶ درصدی را تجربه کند.

در میان بازارهای فرابورس ایران نیز در این مدت بازارهای اول، پایه و ابزارهای نوین مالی با افزایش حجم معاملات تا سقف حداکثر ۲۵۹ درصد روبه‌رو شدند، رشد ارزش معاملات را نیز بازارهای اول، دوم و پایه تا سطح حداکثر ۲۲۰ درصد کسب کردند.

در این میان بازار ابزارهای نوین مالی هم در هفته گذشته در حالی معامله ۲۲ میلیون ورقه به ارزش ۲ هزار و ۳۴۴ میلیارد ریال را تجربه کرد که اوراق بدهی افت ۳۵ درصدی حجم و ارزش معامله را در این بازار شاهد بود و در مقابل صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و اوراق تسهیلات مسکن با رشد قابل ملاحظه معاملات روبه‌رو شدند.

حتما بخوانید :  خبری خوش برای حسیر|افزایش ۲۰ درصدی قیمت‌ بلیت قطار

همچنین اوراق بدهی به تعداد ۱٫۹ میلیون ورقه به ارزش یک‌هزار و ۸۵۲ میلیارد ریال، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله به میزان ۲۰ میلیون ورقه به ارزش ۱۸۰ میلیارد ریال و در نهایت اوراق تسه به تعداد ۴۰۰ هزار ورقه به ارزش ۳۱۲ میلیارد ریال در هفته گذشته معامله شدند و به ترتیب اوراق بدهی افت ۳۵ درصدی حجم و ارزش معاملات و در مقابل ETFها و اوراق تسه افزایش بیش از ۷۵ درصدی حجم و ارزش دادوستدها را تجربه کردند.

از سوی دیگر ارزش معاملات خرد بازار سهام شامل معاملات بازارهای اول، دوم، پایه، مشتقه و SME به یک‌هزارو ۹۸۶ میلیارد ریال رسید که از این میزان گروه فلزات اساسی سهم ۱۴ درصدی معادل ۲۸۷ میلیارد ریالی را از آن خود کرد. پس از آن گروه انبوه‌سازی و محصولات شیمیایی با ارزش معاملاتی به میزان ۲۶۶ و ۱۷۸ میلیارد ریال به ترتیب سهم ۱۳ و ۹ درصدی را از ارزش کل معاملات به دست آوردند و در جایگاه دوم و سوم ایستادند.

بر پایه این گزارش؛ شاخص کل فرابورس ایران نیز در پایان هفته معاملاتی گذشته با رشد محدود ۰٫۲ درصدی همراه شد و آیفکس روز چهارشنبه در ارتفاع ۹۰۲٫۴ واحدی قرار گرفت.

گفتنی است از ابتدای سال تاکنون بازدهی آیفکس به ۳٫۱ درصد رسیده است.

حتما بخوانید :  رونمایی از تعدیل مثبت ۲۴ درصدی "شبهرن"

منبع: تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در نشست خبری روز گذشته به تشریح برنامه‌ها، چشم‌اندازها و پروژه‌های آتی شرکت پرداخت
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.