2680, 2224, 
افزایش ۱۰ درصدی اجاره مسکنReviewed by رادیو سهام on Jun 17Rating: 5.0افزایش ۱۰ درصدی اجاره مسکن افزایش ۱۰ درصدی اجاره مسکن
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

اجاره بها تابعی از ارزش ملک است و از آنجایی که قیمت خانه در افزایش ۱۰ درصدی اجاره مسکن تهران افزایش قیمت ۱۰ درصدی داشته اجاره بها هم به همین اندازه افزایش می‌یابد.

به گزارش رادیو سهام، با گذر از بهار و اتمام ایام امتحانات و گرم شدن هوا و به پایان رسیدن ماه مبارک رمضان، فصل نقل و انتقالات در بازار مسکن آغاز می‌شود. طبق گفته «حامد مظاهریان» معاون مسکنی وزیر راه و شهرسازی، اجاره بها در سال جاری همچنان زیر نرخ تورم عمومی حرکت خواهد کرد و نهایت افزایش اجاره در بازار مسکن ۱۰ درصد خواهد بود.

طبق گفته کارشناسان، اجاره بها تابعی از قیمت ملک است و اجاره بر اساس قیمت ملک محاسبه می شود. اما در این میان موضوعی که می‌تواند تاثیر گذار باشد میزان تقاضا و حجم عرضه است. حال یکی از عواملی که باعث افزایش اجاره بها در تابستان می‌شود افزایش تقاضا در بازار مسکن است. این در شرایطی است که در تهران چیزی حدود ۵۰۰ هزار واحد خانه خالی وجود دارد که به بازار اجاره و به بازار فروش وارد نمی‌شود و همین کاهش عرضه موجب گرانی در بازار اجاره می‌شود. البته «حسام عقبایی» رییس اتحادیه مشاوران املاک هم این اطمینان خاطر را داده است که اجاره بهای مسکن بیشتر از ۱۰ درصد بالا نمی‌رود.

حتما بخوانید :  پیش بینی آرامش در بازار اجاره بها همسو با نرخ تورم

در جدول زیر قیمت اجاره بهای خانه های زیر ۱۰۰ متر در تهران آمده است:

افزایش ۱۰ درصدی اجاره مسکن

منبع: ایلنا

خبر انتخاب شده برای شما

عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران از مصوبه هیات دولت مبنی بر تکلیفی  شدن اعطای وام ۵۰میلیون تومانی نوسازی مسکن از سوی بانکها با سود ۹درصد خبر داد.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.