تاریخ: ۹:۳۷ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۷

2067, 
گشایش نماد معاملاتی سرچشمه در بازار دوم فرابورس ایرانReviewed by رادیوسهام on Jun 17Rating: 4.0گشایش نماد معاملاتی سرچشمه در بازار دوم فرابورس ایرانگشایش نماد معاملاتی سرچشمه در بازار دوم فرابورس ایران
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گشایش نماد معاملاتی سرچشمه در بازار دوم فرابورس ایران

زمان گشایش نماد معاملاتی زیرمجموعه ۲۰۰ میلیارد تومانی شرکت ملی مس یعنی شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه در بازار دوم فرابورس مشخص شد.

 

 به گزارش رادیوسهام ، بر اساس این گزارش، در پی پذیرش شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه ۱۸ اسفند سال گذشته در بازار دوم معاملات فرابورس، این زیرمجموعه ملی مس بعد از رعایت دو شرط مربوط به ماده ۳۷ و ۳۸ دستورالعمل پذیرش، عرضه و نقل و انتقال، آماده انتقال از بازار پایه به بازار دوم معاملات فرابورس شد. به این ترتیب مقرر شده یکشنبه هفته جاری نماد معاملاتی این شرکت ۲۰۰ میلیارد تومانی با نماد “سرچشمه ” گشایش شود.

همچنین در حالی آخرین قیمت هر سهم آن مربوط به سوم اسفند سال گذشته با حدود ۳۰۳ تومان است که قیمت پایانی سهام، میانگین موزون معاملات روزانه سهام در روز گشایش خواهد بود و نماد معاملاتی حق تقدم خرید نیز در همان روز قابل معامله است.

براساس این گزارش، “سرچمشه” به عنوان صد و پنجاه و پنجمین شرکت در گروه سرمایه گذاری ها و زیر گروه سایر واسطه های مالی درج نماد شده و تا اوایل سال جاری در سهام ۱۴ شرکت شامل ۸ صنعت برق و نیروگاهی ،ساختمان، صنایع فلزی و فولادی، صنایع خاکبرداری و راه سازی، هلدینگ های سرمایه گذاری، شیمیایی، خدمات مهندسی و معدن مس چهار گنبد کرمان سرمایه گذاری کرده بود.

حتما بخوانید :  قیمت روغن نباتی ۹درصد افزایش یافت

همچنین  ۵۶ درصد سهام شرکت متعلق به صندوق بازنشستگی ملی مس،۸٫۷ درصد سهام متعلق به شرکت آتیه اندیشان مس بوده و ۳۵٫۳ درصد سهام نیز متعلق به شش هزار نفر دیگر و عمدتاً بازنشسته است.

خبر انتخاب شده برای شما

تحلیل گر بازار سرمایه از نقش بورس کالا در حذف رانت و فساد و عدم شفافیت خبرداد.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.