2682, 2224, 
گزارش تحلیلی از پیش بینی آینده قیمت طلاReviewed by رادیو سهام on Jun 17Rating: 5.0گزارش تحلیلی از پیش بینی آینده قیمت طلاگزارش تحلیلی از پیش بینی آینده قیمت طلا
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

کامرز بانک در جدیدترین گزارش تحلیلی خود اعلام کرد: قیمتگزارش تحلیلی از پیش بینی آینده قیمت طلا جهانی طلا تا سه ماه پایانی امسال افزایش خواهد داد و به بیش از ۱۳۰۰ دلار در هر اونس خواهد رسید.

به گزارش رادیو سهام، قیمت نقره و پلاتین نیز تا پایان امسال افزایش خواهد داشت ولی پالادیوم با کاهش قیمت روبرو خواهد شد. این در حالی است که قیمت پالادیوم در روزهای اخیر به بالاترین سطح خود در ۱۶ سال اخیر رسیده است.

این گزارش افزود: قیمت طلا در شرایط کنونی تحت تاثیر ریسک های سیاسی و ابهامات مربوط به سیاست های پولی و نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا قرار گرفته و با افزایش نسبی روبرو شده است. به نظر می رسد روند صعودی قیمت طلا تا پایان امسال ادامه خواهد یافت و قیمت هر اونس به بیش از ۱۳۰۰ دلار خواهد رسید.

این بانک پیش بینی کرده است که قیمت پالادیوم تا پایان امسال کاهش خواهد یافت. قیمت این فلز گرانبها طی هفته های اخیر تحت تاثیر کمبود عرضه با رشد فزاینده ای روبرو شده است.

حتما بخوانید :  پشت پرده بقای پراید در اقتصاد ایران | چرا تولید پراید متوقف نمی‌شود؟

پیش بینی می شود طی ماه های آینده تقاضای صنایع خودروسازی برای پالادیوم با کاهش روبرو خواهد شد و این مساله موجب می شود تا قیمت این فلز نیز با کاهش نسبی روبرو شود.

تحلیلگران کامرز بانک بر این باورند که مسیر قیمت طلا طی ماه های آینده تحت تاثیر سیاست های پولی فدرال رزرو و عوامل سیاسی تعیین خواهد شد. گرچه فدرال رزرو آمریکا در پایان نشست ژوئن نرخ بهره را ۰٫۲۵ درصد افزایش داده ولی انتشار آمارهای ناامید کننده اقتصادی در آمریکا، ابهامات زیادی را درباره افزایش بیشتر نرخ بهره طی ماه های آینده به وجود آورده است.

به نوشته سایت طلا، به نظر می رسد اوضاع سیاسی اتحادیه اروپا طی ماه های آینده تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت. گرچه با برگزاری انتخابات فرانسه نگرانی های سیاسی تا حدی کاهش یافته و ارزش یورو با افزایش روبرو شده ولی تنش های سیاسی بریتانیا و در پیش بودن مذاکرات برگزیت می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا و نرخ ارز داشته باشد.

کامرز بانک افزود: تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه مثل چین و هند نیز می تواند عامل مهمی برای نوسانات قیمت طلا باشد. گرچه تقاضای سرمایه گذاری در بازارهای توسعه یافته با افت روبرو شده ولی نگرانی های سیاسی موجب خواهد شد تا تقاضای سرمایه گذاری طی ماه های آینده با رشد چشمگیری روبرو شود. غیر قابل پیش بینی بودن رفتارها و اقدامات ترامپ و در پیش بودن انتخابات مهم آلمان و هلند می تواند موجب تشدید نگرانی های سیاسی شود.

حتما بخوانید :  قیمت خانه در نیمه دوم سال ثابت می‌ماند

این پیش بینی نشان می دهد قیمت هر اونس نقره به طور موقت در تابستان تا ۱۶٫۵۰ دلار کاهش خواهد یافت ولی تا پایان امسال به بیش از ۱۸ دلار خواهد رسید.

منبع: بنکر ۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

آخرین نرخ ثبت شده از انواع ارزهای پرکاربرد در بازار ارز داخلی در هفته پایانی شهریور ماه را می‌توانید در این گزارش ملاحظه کنید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.