تاریخ: ۱۸:۱۴ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۷

2067, 
آخرین وضعیت ساخت پتروشیمی گچسارانReviewed by رادیوسهام on Jun 17Rating: 4.0 آخرین وضعیت ساخت پتروشیمی گچساران آخرین وضعیت ساخت پتروشیمی گچساران
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 آخرین وضعیت ساخت پتروشیمی گچساران

مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به امضای قرارداد جدید تامین کمپرسورهای پالایشگاه گاز بیدبلند دو با زیمنس آلمان، آخرین وضعیت پیشرفت ساخت پتروشیمی گچساران را تشریح کرد.

به گزارش رادیوسهام ، عادل نژادسلیم در خصوص آخرین وضعیت ساخت و بهره برداری از مجتمع پتروشیمی گچساران به عنوان بزرگترین طرح در دست اجرای تولید اتیلن ایران، گفت: همزمان با شتاب در اجرای پالایشگاه گاز بیدبلند دو به عنوان تامین کننده خوراک اتان، ساخت پتروشیمی گچساران هم پیشرفت قابل توجهی داشته است.

وی با اشاره به پیشرفت حدود ۳۵ درصدی ساخت پتروشیمی گچساران، در این خصوص اظهار داشت: در شرایط فعلی مشکلی برای تامین منابع مالی طرح های پالایشگاه بیدبلند و گچساران با بازگشایی خط اعتباری یوزانس و صندوق توسعه ملی وجود ندارد و متانسل با پیشرفت پروژه تزریق منابع مالی انجام خواهد شد.
این مقام مسئول همچنین با اشاره به امضای قرارداد تامین کمپرسورهای پالایشگاه بیدبلند دو با شرکت زیمنس آلمان، خاطرنشان کرد: تاکنون چندین شرکت آسیایی و حتی اروپایی برای سرمایه گذاری در طرح های در دست اجرای پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس وارد مذاکره شده اند.

حتما بخوانید :  افزایش سرمایه 35 درصد در دابور

علاوه بر این عبدالله قربانی، سرپرست مهندسی و نظارت پتروشیمی گچساران هم درباره آخرین وضعیت پیشرفت ساخت پتروشیمی گچساران، گفت: هم اکنون در سه بخش شامل احداث مخازن ۳۰ هزار متر مکعبی اتیلن و ۱۷ هزار مترمکعبی اتان کارهای اجرایی آغاز شده است.
سرپرست مهندسی و نظارت پتروشیمی گچساران مهمترین بخش‌های پتروشیمی گچساران را سیویل و نصب استراکچر عنوان کرد و افزود: ۷۰ درصد سیویل انجام شده و در حال نصب استراکچر بر روی رک‌های پتروشیمی هستیم.
این مقام مسئول با یادآوری اینکه هم اکنون خنک کننده ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در حال قالب بندی و آرماتور بندی سازه بتنی هستیم، تاکید کرد: در حال حاضر ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم در پتروشیمی گچساران شاغل هستند.
به گفته وی پیش بینی می شود تا سه سال آینده امکان بهره برداری از مجتمع پتروشیمی گچساران فراهم شود ضمن آنکه هم اکنون پیشرفت ساخت پالایشگاه گاز بیدبلند دو هم به حدود ۴۸ درصد رسیده است.
براساس این گزارش، پتروشیمی گچساران با هدف تولید یک میلیون تن اتلین برنامه ریزی شده که بخشی از این تولید خوراک پتروشیمی‌های دهدشت، کازرون و بروجن را تامین می کند و بخشی هم خوراک صنایع پایین دست می شود. طرح ساخت پتروشیمی گچساران در سال ۱۳۸۳ در زمینی به مساحت ۱۵۷ هکتار در غرب شهر دوگنبدان آغاز شده است.

حتما بخوانید :  قیمت لبنیات ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یافت

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت سیمان اصفهان در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۶ مبلغ ۴۵۲ ریال سود به ازای هر سهم اختصاص داد
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.