تاریخ: ۱۱:۰۰ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۸

2067, 
عواملی که وضع بنگاه‌ها در بورس را بهتر می کندReviewed by رادیوسهام on Jun 18Rating: 4.0عواملی که وضع بنگاه‌ها در بورس را بهتر می کندعواملی که وضع بنگاه‌ها در بورس را بهتر می کند
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

عواملی که وضع بنگاه‌ها در بورس را بهتر می کند

یک کارشناس بازار سرمایه گفت:حجم معاملات در بازار سرمایه، افزایش قیمت و انتظارات مثبت نسبت به عملکرد دولت می‌تواند وضع بنگاه‌ها در بورس را بهتر کند.

 

به گزارش رادیوسهام ، محمد صفری ،با شاره به پایین حجم معاملات در بازار سرمایه اظهارداشت: انتظار می‌رود که بعد از برگزاری انتخابات، حضور بنگاه‌ها در بورس بیشتر دیده شود .
این کارشناس بازار سرمایه گفت:حجم معاملات در بازار سرمایه، افزایش قیمت و انتظارات مثبت نسبت به عملکرد دولت می‌تواند وضع بنگاه‌ها در بورس را بهتر کند.
 وی در ادامه با اشاره به برگزاری مجامع در تیرماه و اینکه گزارش سه ماه قبل از مجامع هنوز اعلام نشده است، عنوان کرد: بنگاه‌های پذیرفته شده دربورس به نظر می‌رسد که عملیاتی و تولید سود دارند، اما هنوز مشخص نیست که چه اتفاقی برای خرید آن صورت می گیرد.
صفری با اشاره به مشکلاتی که اخیرا برای توقف و بازگشایی نماد‌ها صورت گرفته تصریح کرد: متاسفانه برای بنگاه‌ها و موسسات اعتباری این امر موجب چالش شده است، چرا که ذی نفعان با مقاومت درون سازمانی و برون سازمانی در بورس مواجه شدند.

توقف طولانی مدت بانک‌ها دلسردی سهامداران را موجب می‌شود

مهدی طحانی با اشاره به توقف طولانی مدت نمادهای بانکی اظهار داشت: یکی از نقاط قوت در توقف این نمادها، نقدشوندگی است، اما تجربه نشان داده که بازگشایی نماد‌ها بهتر از نمادهای بسته است و می‌تواند نگرانی‌ها را به حداقل برساند.
طحانی یادآور شد: این نگرانی‌ها تنها برای مدت کوتاهی ادامه خواهد داشت، این در حالی است که بازگشایی نمادهای بانکی، مانع از فشار فروش در دیگر نماد‌ها خواهد شد.
منبع:  باشگاه خبرنگاران جوان

خبر انتخاب شده برای شما

به گفته دکتر شاپور محمدی اقدام بسیار مهم سازمان بورس و اوراق بهادار در سال ۹۶ اصلاح دستورالعمل های مربوط به توقف و بازگشایی نمادها در بورس بود
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.
حتما بخوانید :  تور حمایتی حقوقی‌ها از بازار سهام