تاریخ: ۱۲:۲۶ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۸

2067, 
فروش سهام رانفور و ونیکی توسط بانک مرکزیReviewed by رادیوسهام on Jun 18Rating: 4.0فروش سهام رانفور و ونیکی توسط بانک مرکزیفروش سهام رانفور و ونیکی توسط بانک مرکزی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۳ votes, average: 4٫۶۷ out of 5)
Loading...

فروش سهام رانفور و ونیکی توسط بانک مرکزی

وزیر اقتصاد در بخشنامه‌ای لیست شرکت هایی را که میزان سهام دولت در آنها کمتر از ۵۰ درصد بوده و در فهرست مصوب هیئت ‌واگذاری در سال ۹۶ قرار گرفته‌اند را به بانک مرکزی و مدیران و وزیران شش وزارت خانه ابلاغ کرد.

 به گزارش رادیوسهام ، وزیر اقتصاد، ضمن تفویض حق برگزاری مجامع شرکت های مادر تخصصی به هفت دستگاه اجرایی، لیست ۲۸ شرکتی که در فهرست واگذاری سال جاری قرار گرفته‌اند را ابلاغ کرد.

وزیر اقتصاد در بخشنامه‌ای لیست شرکت هایی را که میزان سهام دولت در آنها کمتر از ۵۰ درصد بوده و در فهرست مصوب هیئت ‌واگذاری در سال ۹۶ قرار گرفته‌اند را به بانک مرکزی و مدیران و وزیران شش وزارت خانه ابلاغ کرد.

در نامه وزیر اقتصاد آمده است، بر اساس بند یک ماده ۱۸ قانون اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی و بند شش  تصویب نامه کمیسیون تخصصی موضوع اصل ۱۳۸ قانون اساسی، مبنی بر نمایندگی وزارت اقتصاد برای اعمال حقوق مالکیت در بنگاههای غیر دولتی قابل واگذاری (که سهم دولت در آنها کمتر از ۵۰ درصد است)، حق مالکیت مذکور از سوی وزیر اقتصاد  به وزرا و یا نمایندگان وزارت خانه‌های لیست پیوست جهت شرکت و برگزاری در مجامع عمومی شرکتها واگذار شد.

حتما بخوانید :  واگذاری پالایشگاه کرمانشاه زیر ذره‌بین مجلس

بر این اساس دو شرکت متعلق به بانک مرکزی، هشت شرکت متعلق به وزارت اقتصاد به درصد قابل واگذاری چهار تا ۳۳ درصد، سه شرکت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی، شش شرکت متعلق به وزارت نفت با نمایندگی شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت پخش و پالایش، سه شرکت متعلق به وزارت نیرو با سهم واگذاری ۴۹ درصد، پنج شرکت متعلق به وزارت راه و شهرسازی با نمایندگی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران و شرکت دخانیات ایران با سهم واگذاری پنج درصدی متعلق به وزارت صنعت در فهرست مذکور قرار گرفته اند.

خبر انتخاب شده برای شما

معادن منگنز ایران در سال مالی منتهی به پایان اسفند ۹۶ با سرمایه ۲۰۲٫۴  میلیارد ریال مبلغ ۲۳۸ ریال سود به ازای هر سهم محقق کرد و معادل ۱۲۱درصد بودجه  را پوشش داد.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.