2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۹۵ رکیشReviewed by رادیوسهام on Jun 18Rating: 4.0گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۹۵ رکیشگزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۹۵ رکیش
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۹۵ رکیش

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت کارت اعتباری ایران کیش در تاریخ ۱۳۹۶/۰۳/۲۷در مجتمع تلاش برگزار گردید. رکیش در حالی ۵۵۰ ریال سود به ازای هر سهم تقسیم کرد که توانست بود ۶۴۵ ریال سود خالص به ازای هر سهم محقق کند.

برنامه ­های آتی شرکت:

به گزارش رادیوسهام ، اکوسیستم پات: مجموعه­ای از ابزارها و در واقع مفهومی مبتنی بر نرم افزار موبایلی با نام پات و دیگر ابزارها است که کنار آن قرار دارد، که از جمله می­توان به pos ، سایت، M-POS و سایر درگاه­ها که همگی آن­ها بخشی از اکولوژی پات هستند، اشاره نمود. در ارائه خدمات موبایلی (پات) مهمترین رقیب شرکت آپ و تاپ است و رکیش برنامه دارد تا از تیرماه روی محصولات خود تبلیغ کند.

یکی از محصولات جدید رکیش هم­پات( mobile pos) است. نسخه جدید کارتخوان فروشگاهی است که از طریق اتصال به موبایل یا تبلت امکان انجام تراکنش بانکی به وسیله آن ایجاد شود. از جمله فواید ان می­توان به استفاده از موبایل شخصی برای جلوگیری از سرقت پین کد، عدم نیاز به پرداخت نقدی برای مقادیر کوچک ، کنترل تراکنش­های حضوری و کاهش مراجعه به دستگاه­های خود پرداز اشاره نمود. ایران کیش تنها شرکتی است که این امتیاز را دارد و محل مصرف آن بیشتر در تاکسی و تحویل کالا است.

حتما بخوانید :  شرکت پالایش نفت لاوان سود ۹۶ را افزایشی اعلام کرد

همچنین شرکت برنامه افزایش سرمایه از مبلغ ۱٫۳۱۰٫۰۰۰ میلیون ریال به ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون ریال، معادل ۵۲% از محل مطالبات و اورده نقدی را دارد.

رکیش به دلیل مشکلات نقدینگی خود نتوانسته تبلیغات مناسبی در زمینه پرداخت موبایلی انجام بدهد. لذا مجبور به دریافت وام شده است. یکی از مهترین دلایل آن عدم پرداخت مطالبات رکیش از سوی بانک­ها می­باشد. شایان ذکر است که شرکت در بین شرکتهای psp بالاترین درآمد اجاره pos را از بانک­ها دارد.

شرکت توانسته تعداد درگاه­های اینترنتی خود را رشد بدهد اما هنوز جایگاه مناسبی در صنعت ندارد.

نگاهی به بندهای حسابرسی

بند۴- مبلغ ۵۱۱ میلیارد ریال از درآمدهای عملیاتی مندرج در یادداشت ۲۱ صورتهای مالی را درامد حاصل از ارائه خدمات نصب و پشتیبانی دستگاه­های پایانه فروش به بانک صادرات ایران تشکیل می­دهد که براساس نرخهای الحاقیه قرارداد سال ۱۳۹۴ با اعمال پاره­ای تعدیلات محاسبه شده در حالیکه در ماده ۸ الحاقیه سال ۱۳۹۴، قرارداد به صورت سالانه و تنظیم الحاقیه قابل تمدید است. به علت نبود الحاقیه قرارداد مورد تایید طرفین برای سال ۱۳۹۵ و مستندات مربوط به میزان مبالغ تایید شده توسط بانک صادرات از هر گونه اثار احتمالی ناشی از این موضوع بر صورتهای مالی پیوست اطلاعی حاصل نشده است.

توضیحات مدیر عامل: در قرارداد سال ۱۳۹۴ بندی وجود داشت که اشاره داشت اگر به هر طریقی کارمزدی به شرکت داده شود ، بانک تا توافق بعدی می­تواند پول را به شرکت ندهد . با توجه به آنکه از سال ۱۳۹۴ براساس طرح شاپرک کارمزدها تغییر پیدا کرد. لذا بانک صادرات با رکیش جلسه ای را گذاشت و درخواست کاهش کارمزدها را داشت که رکیش نپذیرفت و در نهایت مذاکرات منجر به توافقی شد که صورت تطبیق آن به حسابرس ارائه شده است .

خبر انتخاب شده برای شما

همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.