تاریخ: ۱۶:۵۸ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۸

2067, 
عرضه بلوک ۳۱.۷ درصدی زنجانReviewed by رادیوسهام on Jun 18Rating: 4.0 عرضه بلوک ۳۱.۷ درصدی زنجان عرضه بلوک ۳۱.۷ درصدی زنجان
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 عرضه بلوک ۳۱.۷ درصدی زنجان

به این ترتیب روز شنبه ۲۴ تیر بیش از ۵۲۹ میلیون و ۱۰۷ هزار سهم این شرکت قبل  از بهره برداری، توسط کارگزاری مهرآفرین به قیمت پایه هر سهم ۱۰۰ تومان و معادل کمتر از ۵۳ میلیارد تومان، بطور یکجا و نقد روانه میز فروش می شود. این درحالی است که دیروز قیمت هر سهم این شرکت در بازار پایه فرابورس، ۱۵۵ تومان و دارای صف خرید  بیش از ۲.۲ میلیون سهمی بود.

 

به گزارش رادیوسهام ، ۳۰ ماه بعد از فروش بلوک ۱۵٫۶درصدی شرکت پتروشیمی زنجان توسط بانک صادرات، بلوک۳۱٫۷ درصدی این شرکت فرا بورسی دارای صف خرید به قیمت پایه هر سهم ۱۰۰ تومان عرضه می شود.

بر اساس این گزارش، در حالی بانک صادرات ۳۰ مهر سال ۹۳ قادر به فروش ۱۵٫۶۴ درصد از سهام شرکت پتروشیمی زنجان شد که این بلوک بعد از چهار روز رقابت به ارزش ۲۳ میلیارد تومان فروخته شده بود.

حال بعد از حدود ۳۰ ماه از آن تاریخ، شرکت سامان پلاستیک در نظر دارد با فروش بلوک ۳۱٫۷ درصدی “زنجان” از ترکیب سهامداری آن خارج شود.

حتما بخوانید :  پذیرش اسناد سخاب در بازار ثانویه راهکار شفاف‌سازی قیمت‌ها است

به این ترتیب روز شنبه ۲۴ تیر بیش از ۵۲۹ میلیون و ۱۰۷ هزار سهم این شرکت قبل از بهره برداری، توسط کارگزاری مهرآفرین به قیمت پایه هر سهم ۱۰۰ تومان و معادل کمتر از ۵۳ میلیارد تومان، بطور یکجا و نقد روانه میز فروش می شود. این درحالی است که دیروز قیمت هر سهم این شرکت در بازار پایه فرابورس، ۱۵۵ تومان و دارای صف خرید بیش از ۲٫۲ میلیون سهمی بود.

خبر انتخاب شده برای شما

فراهم شدن بستر پذیرش اسناد خزانه اسلامی (سخاب) در بازار ثانویه معاملات ساده‌ترین و مهم‌ترین  راهکار برای متعادل سازی و شفاف سازی قیمت این اسناد است.