2680, 2224, 
هزینه مالیات جدید مسکن بر دوش خریدارانReviewed by رادیوسهام on Jun 18Rating: 4.0هزینه مالیات جدید مسکن بر دوش خریدارانهزینه مالیات جدید مسکن بر دوش خریداران
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

هزینه مالیات جدید مسکن بر دوش خریداران

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان اینکه ابلاغ آیین‌نامه ماده ۷۷ مالیات‌های مستقیم یک اتفاق مثبت بود، چون تکلیف انبوه‌سازان را مشخص کرد، گفت:‌ تمام هزینه‌های این آیین‌نامه به خریداران مسکن منتقل می‌شود.

 

به گزارش رادیوسهام ، فرشید پورحاجت  با اشاره به اخذ مالیات از ساخت و فروش مسکن،‌ اظهار کرد: با هر اتفاقی که باعث شود هزینه تولید افزایش یابد،‌ مخالفیم. این اتفاق می‌تواند عوارض باشد یا مالیات.

وی تصریح کرد‌: اساساً با پرداخت مالیات برای بخش مسکن در شرایطی که این صنعت در رکود به سر می‌برد،‌ مخالف هستیم. خوشحالیم دولت محترم آمده و آیین‌نامه ماده ۷۷ را ابلاغ کرده، چون انبوه‌سازان تکلیف خودشان را نمی‌دانستند.

وی ادامه داد: بیش از یک سال با سازمان امور مالیاتی و دولت بحث داشتیم که “هرچه سریعتر اگر قرار است اتفاقی در این حوزه بیفتد آن را مشخص کنید”، ابلاغ آیین‌نامه مذکور یک اتفاق مثبتی بود چراکه ما تکلیف خودمان را می‌دانیم. اما در عین حال قرار است مالیات پرداخت شود که در شرایط کنونی کاری ناصواب است.

حتما بخوانید :  بهترین زمان برای خرید طلا از نگاه تحلیلگران

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان تأکید کرد: علاوه بر این تمام هزینه‌ها متأسفانه به خریداران مسکن منتقل شود،‌ دولت هم بارها اعلام کرده شکاف بین قدرت خرید مردم ایجاد شده و تلاش می‌کند این شکاف را کاهش دهد، در این شرایط با وضع مالیات بر مسکن این شکاف مجدداً عمیق‌تر می‌شود.

منبع: تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

یک مقام مسئول، گفت: واکنش سریع رشد قیمت مسکن مانند سایر کالاها نیست و ما در آینده‌ای نزدیک شاهد افزایش قیمت به دلیل نوسانات نرخ ارز در مسکن خواهیم بود.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.