2681, 2224, 
علت گرانی طلا و سکه افزایش تقاضاستReviewed by رادیوسهام on Jun 18Rating: 4.0علت گرانی طلا و سکه افزایش تقاضاست علت گرانی طلا و سکه افزایش تقاضاست
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

علت گرانی طلا و سکه افزایش تقاضاست

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور گفت: افزایش تقاضا برای سکه و ارز ناشی از  در پیش بودن روزهای پایانی ماه مبارک رمضان و آغاز دور جدید سفرها، عامل اصلی  رشد قیمت طلا و مسکوکات است.

 

به گزارش رادیوسهام ، «محمد کشتی آرای» افزود: هفته گذشته به دلیل به حداقل رسیدن داد وستدها در بازار داخلی و ثبات نسبی بازار ارز، شاهد کاهش قیمت های طلا و سکه در بازار بودیم اما در مقابل قیمت جهانی طلا روندی افزایشی داشت.
به گفته وی، این روند تا چهارشنبه گذشته (بیست و چهارم خرداد) ادامه داشت، تا اینکه تحت تاثیر نشست بی نتیجه فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) قیمت اونس جهانی طلا با کاهش ۱۱ دلاری روبرو شد و به یک هزار و ۲۵۶ دلار رسید.
کشتی آرای ادامه داد: از دیروز با نزدیک شدن به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان و در پیش بودن دور جدید سفرها، شاهد افزایش تقاضا برای ارز در داخل بودیم، همچنین موج جدید رشد تقاضای سکه را نیز شاهدیم.
وی تصریح کرد: برآیند این ۲ عامل، افزایش قیمت سکه در بازار داخلی را رقم زد و به نظر می رسد با افزایش تقاضا برای سکه بهار آزادی و سایر مسکوکات، رشد قیمت ها تداوم داشته باشد.
فعالان بازار سکه و ارز امروز (یکشنبه) هر دلار آمریکا را با ۱۵۴ ریال رشد نسبت به میانگین قیمتی دیروز ۳۷ هزار و ۳۷۸ ریال و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید را با ۲۹ هزار ریال افزایش ۱۲ میلیون و ۱۹۳ هزار و ۵۰۰ریال داد و ستد کردند.
بر اساس قیمت های اعلام شده در تارنمای اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم امروز ۲۰ هزار ریال گران شد و به ۱۱ میلیون و ۷۷۰ هزار ریال رسید.
بهای هر قطعه نیم سکه طلا نیز امروز ۱۵ هزار ریال افزایش یافت و ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال فروخته شد؛ ربع سکه طلا نیز با افزایش ۱۰ هزار ریالی سه میلیون و ۶۹۵ هزار ریال قیمت خورد.
هر قطعه سکه طلای گرمی با افزایش ۱۰ هزار ریالی بها ۲ میلیون و ۴۹۰ هزار ریال به فروش رفت.
اتحادیه طلا قیمت جهانی هر اونس طلا را یک هزار و ۲۵۴ دلار و ۴۰ سنت اعلام کرد که نسبت به دیروز تغییری نداشت؛ هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با ۲ هزار و ۴۲۰ ریال افزایش یک میلیون و ۱۴۴ هزار و ۹۸۰ ریال فروخته شد.

حتما بخوانید :  تصمیم مهم ارزی سران ۳ قوه

منبع: ایرنا

خبر انتخاب شده برای شما

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران از کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو در چند روز اخیر خبر داد.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.