2681, 2224, 
علت گرانی طلا و سکه افزایش تقاضاستReviewed by رادیوسهام on Jun 18Rating: 4.0علت گرانی طلا و سکه افزایش تقاضاست علت گرانی طلا و سکه افزایش تقاضاست
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

علت گرانی طلا و سکه افزایش تقاضاست

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور گفت: افزایش تقاضا برای سکه و ارز ناشی از  در پیش بودن روزهای پایانی ماه مبارک رمضان و آغاز دور جدید سفرها، عامل اصلی  رشد قیمت طلا و مسکوکات است.

 

به گزارش رادیوسهام ، «محمد کشتی آرای» افزود: هفته گذشته به دلیل به حداقل رسیدن داد وستدها در بازار داخلی و ثبات نسبی بازار ارز، شاهد کاهش قیمت های طلا و سکه در بازار بودیم اما در مقابل قیمت جهانی طلا روندی افزایشی داشت.
به گفته وی، این روند تا چهارشنبه گذشته (بیست و چهارم خرداد) ادامه داشت، تا اینکه تحت تاثیر نشست بی نتیجه فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) قیمت اونس جهانی طلا با کاهش ۱۱ دلاری روبرو شد و به یک هزار و ۲۵۶ دلار رسید.
کشتی آرای ادامه داد: از دیروز با نزدیک شدن به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان و در پیش بودن دور جدید سفرها، شاهد افزایش تقاضا برای ارز در داخل بودیم، همچنین موج جدید رشد تقاضای سکه را نیز شاهدیم.
وی تصریح کرد: برآیند این ۲ عامل، افزایش قیمت سکه در بازار داخلی را رقم زد و به نظر می رسد با افزایش تقاضا برای سکه بهار آزادی و سایر مسکوکات، رشد قیمت ها تداوم داشته باشد.
فعالان بازار سکه و ارز امروز (یکشنبه) هر دلار آمریکا را با ۱۵۴ ریال رشد نسبت به میانگین قیمتی دیروز ۳۷ هزار و ۳۷۸ ریال و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید را با ۲۹ هزار ریال افزایش ۱۲ میلیون و ۱۹۳ هزار و ۵۰۰ریال داد و ستد کردند.
بر اساس قیمت های اعلام شده در تارنمای اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم امروز ۲۰ هزار ریال گران شد و به ۱۱ میلیون و ۷۷۰ هزار ریال رسید.
بهای هر قطعه نیم سکه طلا نیز امروز ۱۵ هزار ریال افزایش یافت و ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال فروخته شد؛ ربع سکه طلا نیز با افزایش ۱۰ هزار ریالی سه میلیون و ۶۹۵ هزار ریال قیمت خورد.
هر قطعه سکه طلای گرمی با افزایش ۱۰ هزار ریالی بها ۲ میلیون و ۴۹۰ هزار ریال به فروش رفت.
اتحادیه طلا قیمت جهانی هر اونس طلا را یک هزار و ۲۵۴ دلار و ۴۰ سنت اعلام کرد که نسبت به دیروز تغییری نداشت؛ هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با ۲ هزار و ۴۲۰ ریال افزایش یک میلیون و ۱۴۴ هزار و ۹۸۰ ریال فروخته شد.

حتما بخوانید :  تشریح دلایل بروز نوسانات اخیر نرخ ارز

منبع: ایرنا

خبر انتخاب شده برای شما

پیش بینی ۶۹ نفر از بزرگان بازار طلا و ارز از آینده قیمتی آن ها
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.